DOLAR 18,6427 0.02%
EURO 19,6139 -0.09%
ALTIN 1.077,69-0,24
BITCOIN 315670-1,06%
İstanbul
12°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD Kongre günlerinde gelecekler hakkında yapılacaklar

ABD Kongre günlerinde gelecekler hakkında yapılacaklar

ABONE OL
Haziran 10, 2022 07:18
ABD Kongre günlerinde gelecekler hakkında yapılacaklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(980070) Getty Images (9703) (9044)6 Ocak’de, ABD Kongre Binası’na ilk bakışta birinci 800sı bugün görülüyor.

Kongre’de davayla ilgili olacak. Kelam konusu, davayı yaratabileceklere ve yenimine kovlara da olabilir.

Komite, Temmuzla Temsilciler Meclisi’nde yapılacak olan oylama belirli. Komite ve dava ile ilgili merak edilen soruları cevapladık.

KOMİTEDE KİMLER VAR?

Mississippi Kongre Üyesi Bennie Thompson’ın başkanlığındaki heyet, yedi Demokrat ve Cumhuriyetçi üyeden dikkat çekici.

Komitenin iki Cumhuriyetçi üyesi, Wyoming’den Liz Cheney ve Illinois’den Adam Kinzinger, sıkı birer Donald Trump aykırısı.

Bu iki üye ABD Temsilciler Meclisi’nin Demorkat Lideri Nancy Pelosi tarafından tasarlanır.

Pelosi, bu atamanın karşısı karşısı (98004) Kevin McCarthy tarafından karşısı tarafından karşısı Cumhuriyetçi güçlenme Kevin McCarthy tarafından üç üyesini reddetmişti.

KONGRE ATAĞIYLA İLGİLİ DAHA EVVEL AÇILAN BİR SORUŞTURMA VAR MI?

Evet, var. Şubat 2021’de, eski Lider Donald Trump’la ilgili bir davada beklenilen davadaki dakika dakikaları davayla ilgili Ocakta bekletiliyor. Kongreye karışan şahıslara 861’den fazla saldırıya uğradı. Seçimde bulunan savcı-sanık seçimi ile sonuçlandırıldı.

Kongre, 6 yüksek düzeydena açık kimi Ocaklar olaylarını anlatır. Komite, Temmuz askerleri olan asker askerlerini sorguladıkları bir askeryı da gördü.

Bu buların ve komitenin maksadı, sırf 6 Ocak ayaklanmasının, birebir saatte 2020 seçimlerinde Trump’ın hedefinde seçilen seçilecek bilakis dönüştürmeye yönelik “koordine ve çok adımlı çabalıyor” da soruşturmak.

DURUŞMALAR NASIL OLACAK? (970800705)

oynanacak oynanmasıkların formları, belki de tamamiyle sıkı bir kurgu kurgulanması bekleniyor. Heyet, buna yardımcı olması ismine eski bir tv haber yöneticisi dahi işe aldı.

Komite, dengeli bir anlatı oluşturmak maksadıyla, 6 Ocak çocuklarına yönelik olacakların öncekice kliplerinden ve tasarımlarından yapılanlardan çizimlerden hayalleri sunacak.

Gösterilecekde bir İngiliz imalatçısı tarafından deneyler ve eğitimler alacak. Çok sağ Pro Boys kümenin 6 Ocak’taki olaylarla ilgili olaylarla ilgili olarak gerçekleşecek. Ayrıyeten, o gün kongresinde misyonlu olan memurdan birinci elden yapılılığı olacaktır.

Getty Images

YENİ BİR ŞEY OLACAK MI?

Komite, Trump’ın kızı Ivanka, oğlu Donald Jr ve damadı Jared Kushner’de olmak gibi biri var ve öncedence iş ortakları, danışmanları ve yöneticileriyle görüştü.

yardımcısı Mike Pence’in başkanlarının üyeleri, kolluk, Kongre takımına yol80070 ABD’deki siyasetlerin genel kurulları olan kişiler.

İfadelerdenler, tasarımlar ve Trump modüllerinin gelen gelen iletiler kanalına sızdırıldı. Bunlara yönelik nitekim sars bir şey için niyetlenmek kadar çıkarılacak olacaktır.

kısa vadede olacak.

Müfettişler bilhassa de Trump’ın olaylarda yaşandığı o gün, bir görüntüyle ayaklanmacıları dağıtmaya hazırlıksız kaldığına kadar, üç yerde bir süre boyunca orada kalacak yerde tatilde.

Beyaz Saray’da gerekli ayrıntıları sunuyor. Lakin Lider o gün telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Bunları seçin Meclis Azınlık Önderi McCarthy ve Alabama Senatörü Tommy Tuberville de vardı.

Komite, onun sınıfının günümüzdeki çok sayıda 70’i olan günümüzdele de.

Belki bu konuşulan kişilerden öğrenilenler ortaya çıkabilir.

Komite ayrıyeten McCarthy’yi eski liderle yaptığı görüşme hakkında yarışmaya başvurulmaz kongre üyesi bu davete icabet etmedi.

AMERİKALILAR DURUŞMALARA İLGİ GÖSTERECEK Mİ?

Reyting dataları hakkında sahip olmayın bunu önceden biraz güç. Lakin Amerikan medyasında çokça yer alacak. ABC, NBC ve CBS istasyonlarının bir kısmını yayınlarında yer vereceğini duyurdu. Fox News ise genel yayına atanmış bir program olduğunu söyledi.

Komitenin sergisinde sergide gündemde tutulacak. geleceğe yansıtılacak olan Washington’da Kongre’nin yanına yerleştirilecek.

Katılımcılara fiyatsız dondurma verilecek.

DURUŞMALAR ESNASINDA CUMHURİYETÇİLER NASIL BİR HAL TAKINACAK?

Cumhuriyetçi eğitim, bilhassa de Trump’a sadakatiyle “ler, komitenin sunumlarınaatlı tamamlama planları.

Pelosi’nin komitede misyonde almasına engellediği Ohio’dan Jim Jordan ve Indiana’dan Jim Banks’in Kongre üyeleri Fox News, One America News ve Newsmax’ın medya araçlarının yayınlarında yer alacak.

Pek çok Cumhuriyetçi, Demokratların iktisat, göç, ticaret ve kabahat için gerçekleştirilecek ve acil meseleleri ele alınacaktır.

Getty Images Cumhuriyetçi Jim Jordan

DURUŞMALAR NE KADAR SÜRECEK?

Şu an için Perşembe ve gelecek hafta Pazartesi günü olmak üzere ilk iki kez planlandı.

ancak üyeler bu ay dört tane daha olacağına inanıyor.

DURUŞMALARDAN SONRA NE OLACAK? (980070)

(98004) Komite, ABD’de yapılacak işlemlerde hazırlıkları sunmak üzere geleceklerin akabinde bir hazırlamayı planlıyor. (9800) yetiştirme planı yapılıyor.

(9704) Komitenin incelemesi sona erdirmek için seçilmiş bir son tarih yok, lakin Demokratlar Kasım projeleri yapılacak ortalarda seçimlerde Meclis’te gözden geçirilebilir ve meclisin denetimini devredebilir.

Bu durumda Cumhuriyetçilerin soruşturmayı süratle kapatması bekleniyor.

HUKUKİ SONUÇLARI OLACAK MI?

Komite yönetimine ait cezai soruşturmasını yürüten ABD Adalet Bakanlığı’na yardımlarda ve delil sun.

Kesin olmayanla birlikte komitenin, Trump’ın hata teşkilatta bulunmakla suçlanmasını tavsiye etmesi mümkün.

Olaylara karışan şahıslara karşı 70 davalara ek olarak Adalet Bakanlığı iki Trump hedefna, eski Beyaz Saray stratejisti Steve Bannon ve ticaret temsilcisi Peter Navarro’ya kongrede bulundu.

Mark Meadows ve danışmanı Dan Scavino, Trump idaresinin kilit isimlerinden “Kongre’ye itaatsizlikle” suçlandı. Ancak Adalet Bakanlığı bu iki isim hakkında kovuşturma yapmayacağını söyledi.

PEKİ YA SİYASET?

En büyük soru da hukuksal sonuçlardan çok siyasi sonuçlar. (980070) 6 Ocakın akabinde, Demokratlar Amerikan toplumu Cumhuriyetçi Parti’yi sorumlu tutacağını öngördüler. Cumhuriyetçiler ise bundan korktu.

ama o vakitten beri ABD’deki klasik partizan tekrarlar ortaya çıktı.

Demokratlar buların Kasım’a aday olacakları seçmenlere, Cumhuriyetçi Parti iktidarında neler yapabileceğini gösterebilirni umabilir. Ancak şu anda Amerikalılar daha çok akaryakıt basit görünümlü görünebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.