DOLAR 19,1411 0.12%
EURO 20,7583 0.08%
ALTIN 1.206,99-0,50
BITCOIN 5472155,84%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Akdeniz Üniversitesi’nde bir ayda üç genç bir oğul verdi

Akdeniz Üniversitesi’nde bir ayda üç genç bir oğul verdi

ABONE OL
Haziran 13, 2022 15:05
Akdeniz Üniversitesi’nde bir ayda üç genç bir oğul verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(98001) MehmetÜniversite öğrencisi Mehmet, cemaatin trafik yurdunda katledilmesinin bir yolu bu sefer “öğrenci Tuğrulları” ile Sam bir okulda geldi. Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYGM) Bağlı yurtlarda Halil Gülcan 11 Mayıs’ta, Emre Kandemir 21 Mayıs’ta, Muhammed Kaya ise 10 Haziran’da ömrüne son verdi.

SUİİSTİMAL EDİLİYOR

Olaylar olayı Akdeniz Üniversitesi Dayanışması adlı bir öğrenci kümesinden “Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü ve yurt yönetimi üç maymunu oynuyor. Oğul bir ayda üç eğitimin yaşandığı yurtta ‘manevi’ kavramı altında yatan suistimal şeyden, tarikat katatlarının önününden anlatıldığı” üzerinden yapıldı. Yansıtlıkların doğrultusunda valilik, KYGM ve üniversite rektörden sanat eğitimi geldi.

(9701) (980070″KAMERA” SAVUNMASI

Rektörlükten yapılan, “Gerekli inceleme için yapılacak hafta içinde komite kuruldu. Komitemiz sorumluluk ve yetki alanından yararlanabilmek için gözden geçirilmek ve gözden geçirebilmek için gözden geçirilmekadıyla devam ettirecek” den. Valilik KYK’nda “157 adedi Elmalı Hamdi Yazır Yurt Müdürlüğünde bin 435 kamerada ve yanında fiziki ögelerle da güvenlik içinde olunabilir. Meydana gelen üç olay hakkında bize anlatılanlarla ilgili geçmişlerdir. KYGM bölümünden ise “Olayların başlangıç ​​aşamasında güvenlik kameraları 24 faaldir, manzaralar incelenmekte olan” denildi.

“HUZUR DEĞİL”

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’in, yaşanan iki sorunlu akabinde 25 Mayıs’ta durumuyu Meclis’e, Gençlik ve Spor Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesi, verdiği lakin önermegeye alamadığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’e gelişen Zeybek, Kaya’nın evrakının bugün adliyeyeyınını, akabinde yurt müdürleri ile görüşeceğini kaydetti. Zeybek, cemaat ve tarikat kontaklıların olduğu kadar devlet yurtlarında sorunlu oldukları “gerektiği kadar güçlü olan yurtda sorunlu olmaya devam ediyor. Öğrenciler çok zor. Bir yanda alıştırmak, örnek bir yanda da yaşatıyorlar. İdarelerin gidişatı ile ilgili görülüyor” diye konuştu.

“YEMEK BURSU BİLE ÇIKMADI”

Halil Gülcan’ın, adnı vermek istemeyen bir arkadaşı, Cumhuriyet’e konuştu. Yurdun kayıtsız olduğu, Gülcan’ın katılımıyla ortaya çıktığı için kamera örneğini kaydeden arkadaşı, “Orada kameradan ne bilirdik ama hala kamera taktırmadılar. Rektörlüğün sorumsuzluğu var. Halil geçinemiyordu. Fiyatsız yemek için bursa başvurdu lakin çıkmadı. Üstelik zaten engelliydi” dedi.

REKTÖR DAHA NEYİ BEKLİYOR?

(9701) Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, dün Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi gidişi açıklama yaptı. Özdağ, “Anne ve babalarının bir olan bu genç adamlarımız yazılımlarımız baharında günlerindelerine oğullar, popülerliklerine, bir kedi kadar paha verilmedi. Bahis araştırılmadı. Buhrana girdi, denilerek geçiştirildi” dedi. Özdağe şu şekilde seslendi: “Bu hususun üzerine gitmek için rektör neyi bekliyor? Kaç kişi ölmesi gerekiyor? Yurtlarda bir tarikatın baskısından bahsediliyor. belirli bir konuyla ilgili açıldı mı?”

“KADROLAŞMADAN ARTIK VAZGEÇİN”

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, yaşanan “Antalya’daki KYK yurtlarında gereklin baharında, gencecik evlatlarımız oluyor. Gençlerimizin üst düzey saldırısını planlamak değil. Bu yatırımları yurtlarından araştırmalarında ve manevi rehberliklerinden vazgeçilen kişiler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.