DOLAR 23,2307 7.69%
EURO 25,0057 7.89%
ALTIN 1.451,316,63
BITCOIN 6152946,93%
İstanbul
20°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefindeki TÜSİAD başkanı kimdir?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefindeki TÜSİAD başkanı kimdir?

ABONE OL
Haziran 16, 2022 05:29
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefindeki TÜSİAD başkanı kimdir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 1971 yılında[2] İstanbul aracı, sanayi ve hizmet işletmesi temsil eden ilk gelen girişimci Türk sermayeninca kurulmuş olan örgütün ismidir.

TÜSİAD LİDERİ ORHAN TURAN KİMDİR?

TÜSİAD’ın lideri Orhan Turan’dır. ODE Yalıtım’ın İdare Müzesi Lideri Orhan Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde mezun oldu.

(9701) Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı da Orhan Turan, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü ders verdi.

2008 yılında Yılın Teşebbüsüsü yarışmasında “Yılın Girişimcisi” mükafatını alan Orhan Turan, Monte Carlo’da düzenleme “Dünyanın Girişimcisi” yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

(9701) Isı, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) bölgede faal rol aldı. 1997-1999 idarede yönetim İZODER’in Heyeti Başkanlığını, 2007-2011 mekanda iki periyot de (İMSAD) idare Şurası Başkanlığını yaptı. Turan, 2018-20 Planlama Başkanlığı TÜRKFED’in Başkanlığı göreviniONsini üstlendi.

18 yıldır TÜSİAD üyesi olan Orhan Turan, TÜSİAD’ın yönetimlerinde ve Denetleme Kurulu’nda görevlerinde aldı. Turan 29 Mart 2022 tarih düzenlemesi TÜSİAD Genel Kurulunda TÜSİAD idaresi Lideri seçkinna seçildi.

Evli ve bir çocuk olan Turan, yeterli İngilizce biliyor.

TÜSİAD LİDERİ ORHAN TURAN NE DEDİ?

Türkiye Endüstrici ve İş İnsanları Derneği

TÜSİAD’ın yüksek istişare kurulunda TÜSİAD Lideri Orhan Turan, kontrol etti ve cari fazla siyasetlerinin istenilen sonuçları vermediğini, klâsik siyasetlere dönüşülmesi tabir. Turan: Terörden çok çekmiş, acılar yaşamış bir şehirde bir şehirlere dost ve gelişmeden daha fazla üzerinde düşünülmemelidir. Türkiye’nin hakkıdır. Lakin en iyi modellerde seçimlerini tercih ederken tercihlerimizi kolaylaştıracak formdae edilmelidir. AB ile münasebetlerimizin çok sorunlu olduğu herkesin malumu.

CUMHURBAŞKANI ERĞAN TÜSİAD’A NE DEDİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , AKP TBMM Küme Toplantısı’ndaki konuşmasında TÜSİAD’ı şu kelamlar ile maksat aldı “Ey TÜSİAD’ın başına gelen beyefendi, sen daha çıraksın, dün bir bugün iki. Siz kimsiniz bize ders veriyorsunuz? Dış siyasette sen bize ders veremezsin. Sen daha kalfa bile olamadın. Haddini bil. Sizden önce gelen ağababalarınız da birebir baştaydı. Bu her türlü giderse bu iktidarın çalmayın. CHP ne sufle ediyorsa siz de onu diyorsunuz. O, bu kapı yerli ve ulusal gidişatını sergileyene benziyor. Yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır.”

(9702)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.