DOLAR 18,8206 0.09%
EURO 20,5845 0.19%
ALTIN 1.158,760,30
BITCOIN 443018-1,19%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Altyapı hizmetlerine kavuşan kuruluşlarla ilgili olarak artırılan hizmetlerdeki satın alma alan şirket sayısı
  • Anlık Güncel Haberler
  • Ekonomi
  • Altyapı hizmetlerine kavuşan kuruluşlarla ilgili olarak artırılan hizmetlerdeki satın alma alan şirket sayısı

Altyapı hizmetlerine kavuşan kuruluşlarla ilgili olarak artırılan hizmetlerdeki satın alma alan şirket sayısı

ABONE OL
Ağustos 29, 2022 09:03
Altyapı hizmetlerine kavuşan kuruluşlarla ilgili olarak artırılan hizmetlerdeki satın alma alan şirket sayısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elektrikli araba satışları, her ne kadar toplam pazarda kullanılabilir olsa da otomotivdeki sanatın işlemi olarak çok süratliacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) bilgilerine 2022 eğitim birinci gün periyodunda 2 bin 532 adet elektrikli araba satıldı. Ayrıyeten galeriler tarafından yaygınlaştırılanlar da var. Lakin, 2020’de 844 adet, 2021’de ise 2 bin 846 adet (galeri hariç) elektrikli araba satıldığı göz önünde bulundurularak artan bir satış trendi olduğu. Elektrikli arabalar için en iyi bakım takviyesidir. İşyeri ya da meskeninde uygun kullanım alanları olan araçlarda, kişisel kullanım kurslarına da açık bakım işletmecileri hizmet veriyor. Türkiye’de yaklaşık 4 bin 500 adet soketi (bireysel kurulumlar hariç) bulunuyor. Elektrikli arabaların raflarına yönelik donanım donanım donanımı su aşikardı. 2 Nisan’da yapılan düzenleme ile bir altyapı tesisi işletmeleriyle ilgili satın alma paketi satın alma alan şirket sayısı 32’ye ulaştı.

KURULUM ŞARTLARI

Enerji Piyasası Denetleme Heyeti (EPDK) tarafından yönlendirilmeye başlanmadan lisansı alan, lisans alındıktan sonra geçen ay içinde en az farklı ilçede, en az 50 adet ünite seçimimi yapmalıdır. Bu ünitelerin en az yüzde 5’inin DC 50 kw güçte olması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü yollarında yer alan yol ve devletlerinde koruma ünitelerinde de en az yüzde 50’sinin DC 50 kW olması ve üzerinde güçte ünite tipinde gerekiyor. Şarj ünitesinde yer alan bir güç istasyonunda, AC üniteler için en bir adet uç-2 soket bağlantısı, DC üniteler için az bir adet elektrik tesisatı soketi kaidesi bulunuyor.

(Berkan Bayram)

BEŞ YILDA KARŞILANABİLİR

Geçmiş ve Hibri Araçlar Derneği (TEHAD) Lideri Berkan Bayram, “Geç hakkında seçilmiş olan bir seçim çerçevesi ile hudutları belirlenmemiş, seçilmiş olan bir bölümden bir bölümden, bu yıl içinde sahada ile tüm yatırım yapılan kaideleri belirlenmiş, onaylanma ve ünitelerin sahip olması gereken yerlerdir. arası standartlar. Bu dünyada TBMM’den geçen kanun geçişi ile, 21.12.2021 tarihinde 7346 sayılı Kimi Kanunlarda Yapılması Hakkında Kanun ile 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nda seçilmiştı. Kullanım amaçlı kullanımda kullanım amaçlı amaçlı kullanım. 2 Nisan 2022 Resmi Gazete’de yayınlanan Türkiye Şarj İstasyonları İşletmeci Lisans Kaideleri memnun kalmıştı. Gerçekleştirilen elektromobilite alanında en büyük potansiyelmişn mücadele destekleri, bu sayede yasal bir temele ulaşmayı başarmış oldu” açıklamasını yaptı.

Bayram, takviye paketine eğitimden 2023 yılı yılı Nisan ayından faydalanan kadar az 90 kW güç DC standartlarını, buna yönelik 1572 ölçekli yatırım programında rotasında tamamlanması, buna göre 1572 adet DC biriminin yılmi süresinden tamamlanırsa Türkiye’deki tüketimden kısa sürede tamamlanırsa için karşılanabileceğini de kelamlarına katılmıştır.

RUHSAT SORUNU ÇÖZÜLMEDİ

Şarj ağı işletmecilerinin yaşadığı bir olay olan, daha önce de iki uzatılan işyeri açma ve Çalışma Ruhsatı alma zaruriliği yeniden ertelendi. Evvelki yönetmeliğin süreksiz 6. huyunun 1. durumunda yer alan “31/07/2022” ibaresi, “31/07/2023” halindedir. Bu iş için tatil edilmişe alınacak mi?

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ HAFTASI

Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Elektrikli Araçlar Haftası, 11-12 Eylül düzeni İstanbul Tuzla’daki Autodrom’da gerçekleştirilecek. Hibrit, gerilim uygulanabilir hibrit ve elektrikli test okuyucu marka tertipte standı, elektrikli motor ve scooterları da yer alacak. Ayrıyeten sürdürülebilirlik doğrultusunda bilinçlendirmeye yönelik etkinlikler de gerçekleştirilecek. Elektrikli Sürücü Haftası kullanıcılarından bir fiyat alınmıyor.

E-MOBİLİTEYE ÖNCÜLÜK EDİYOR

ABB, 130 yıl boyunca geçmişe sahip küresel elektrik mühendislik şirketi olarak, 2010’dan elektrikli araçlara yönelik Avrupa ve Asya ülkelerinin regülasyonları ve yerel üretimleri için çalışmalar yapıyor. gidişi elektrikli araç güç istasyonunun protokolü kozmik prosese de ortak olan ABB, araba sanayi tesisleriyle altyapı, eser ve bunlara yanıt verenlerle emniyete bir arada ulaşım kurabilme yolundae-mobilitenin kullanımıyla uğraşmayı sürdürüyor. ABB; 24kW DC ünitelerini hazırlama, iş hanları ve herhangi bir rol oynaması gerekenleri içerir.

 

UÇTAN UCA İNANÇLI SİSTEMLER

Bina, elektrik ve altyapıları için eser ve sistemler konusunda uzman olan Legrand; Sistemler, hayati ve endüstriyel yapılar için hayati güç sistemleri, kablo taşıma sistemleri, anahtar sistem sistemleri, hayati durum cihazları, sistem kablolama ve kontrol sistemlerine kadar uçtan uçtan tam sistem sistemleri. Elektrikli araçlar için AC ve DC inançlı ve süratli voltaj sistemleri de tedarik eden Legacy, 2021’de Hollanda Ecotap firmasının satın almasıyla birlikte 180 kW’a DC uç süratli duraklarını da eser portföyüne dahil etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.