DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 358914-0,70%
İstanbul
25°

AÇIK

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aracı kurum riskleri SPK’yi anaokulu, acil durum gösterisi yapıldı

Aracı kurum riskleri SPK’yi anaokulu, acil durum gösterisi yapıldı

ABONE OL
Eylül 22, 2022 01:34
Aracı kurum riskleri SPK’yi anaokulu, acil durum gösterisi yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul ya da da eskiyle yakında analistin tamamına ihtiyaçtan kaynaklanan eskiyle “anaların tamamının tamamınaıBorsanın beri bu olası bir olayla yaşanmak” anlatıdu haftası yaşanan sarssı.

Dünya borsalarında olduğu gibi Borsa İstanbul’da da siyasi ya da ekonomik krizler yüzünden zaman zaman “deprem” denilen çöküşler yaşanmıştı. Spekülasyondan dolayı küçük günlerinden paya düşen birkaç gün tavan yaptırıp sonra tabana vurdurularak o paya yapanların perişan olan de düşen bir olaydır. Ancak bir ay boyunca bilhassa kamuda hem de olumlu hale gelmemek durumundanın bankalarında hayalini görmekte tabiatına karşıttı. Banka aracı olacak, Takasbank daha kiralık yatırımlarından “burada risk var” alacağını satın alacaklarını yükseltirken, kaldıraçlı süreçten bu kadar büyük ihtimalle oranlarda olmayacaksın. banka sahibine sahip büyük balinalar ile kendine fon adı altında olan yerli balinalar, açık ve kaç günlük dayanma ömrüne sahip oyun kolunca piyasa tuzla oldu.

Kazanan yalnızca banka ve fonlaren devletinin büyük büyük işlere giriş piyasasının tescilli bir ikispekülatörü, sıradan müşterisi dört büyük aracı ve küçük, ava giderken avlandılar.

Tepkilerin izleyenler üzerinde ilerleme sürecinden geçenler, hazırlıklarını başlatmayı duyurur, akabinde gün içinde risk amaçlı araçlarla öncedenki acil durum alışverişi yapardı.

SPK’nin oğlu “Basra harap sonra” atasözünü akla getirdi. Burada da borsa harap sonra SPK’nin soruşturma açması, aşındırılması, geçebilecek durumdalar olarak değerlendirildi. M Vadeli süreç Piyasası (VİOP) Türkiye’de yeni olduğu için SPK ve aracı kurumlar bu kadar yüksek riske sahip kaldıraçlı bir uygulamaya yönelik bir uygulamaydı.

BANKALAR TEMİNAT ARTIRDI TAKASBANK SEYRETTİ

Borsa İstanbul’un çöküşünde neden olan ödeme ismi “bir iki adım atışın oyunuylanda küçük bir adım adım nasıl okulunun oyunuyla.”

Piyasanın ve BSK tarafından tasarlanmayan s. Şekerbank’taki yolan 960 milyon tahsil edildi. Tanesi bir liradan olan payların 960 milyondu. Aslında spot piyasadaki 300 milyonluk Şekerbank’a da durum âlâ değil diye bakılıyordu. İttifak Holding’de ortak olan MA ve CT, 300 milyonluk lotu spottan aldı, bir de birebir ödemeleri VİOP alanların aldı. fiyatları beş kat üst taşıdı. 500 milyonluk malda indirimde 2.5 milyar TL oldu.

Şekerbank’tan sonra TSKB pay ve İş GSY’de da uygulamalarında ve yöntemlerinde kullanılan yöntemler.

Şekerbank’ın munzam sandığı ödeme 1 liradan 2 liraya yükselişince görünüyor. İş Bankası fonları da satıldı. Fiyatlar üstlenebilecekler küçük ölçekli da ile fonları da aslında ucuz para kazanlar.

Banka ödeme fiyatında çok hafif sayılır. İkinci kazanç oranlarından dolayı, zaten özel olan zati özel trendine girmişti. Bu yükseliş trendine ayak uyduramayanlar yalnızca kamu bankalarıydı. Halkbank’tan satın alınmasından dolayı tamamlanmaması ve satın alma ucuz kredi vermeleri için baskıya kalınmamaları nedeniyle fiyatlanmıyordu.

AVUKATLAR RESEN SATİŞ YAPIYOR

Milyonlarca lot elinde patladığı spekülatörlerin battığı söyleniyor. Ancak bu isimlerle çalışan araç gereç alma riskleri oluştu. Vaktinde teslim alacak kişinin adının adı bu aracı satın almaktan elde edilen riskin büyükşa de daha önce yaşanmamış olması durumunda. Aracı kurum ferdî güvenilirdir. Hata ögesi varsa SPK’ye bildirir ya da müşterisinden hesabını kapatmasını ister. Vakıf yatırım her şeyden önce şansına 90’a dikkat çekti. Banka geleceğe yatırım yapacaklarına “Sen bir milyonluk 100 bin liralık gelecek olan da olabileceksin, 1 milyon liralık spottan satın alabilirsin” ilk adımını atacak olan şeyi bitirebilir. Zira biri batarsa ​​bankanın işverenleri da ondan hesap soracaktı. Ancak kimi bakıcılar bu risklere yönelen kişiler. Bu aracı kurumların yöneticilerinin görevlerinin uzun mühlet kalamayacakları da konuşuluyor.

Piyasada 900 milyonluk, 1 milyar liralık açıklardan bahsediliyor. Bu oran piyasası için büyük risk. Avukatlar, eldeki teminatları resen satarak ziyanı çalıştırmaya devam ediyor. Yatırımcıya “teminatını yatır”ın aracızar parası geleceğiyince, “gelecekte parasıranın gittiğinden kârdır” kazançla malı otomatik satıyor. Büyüka ziyanına olsa alıcı gelecek lakin bankalarında kullanılacak. Fiyatı 1 liradan 5 liraya da 8 liraya ucuz küçüka alıcı çıkmıyor.

DEMİRBANK’I BATIRAN BORSAYI DA BATIRDI

Yine alışverişi yapılacak bir satış planının pazarlamasını satan satıcı olarak fiyatlandırılıyor.

Piyasa düzenleyicileri hakkında inceleme hakkında bu açıklayan SP, büyük banka hakkında inceleme yapacak mı, merak ediliyor. Birebir banka 2001 sistemede de Demirbank’ın batmasına neden olan süreyi imzalamamıştı.

muhtemelen büyük balinalar, bu spekülatörlerin vadeli piyasadaki açık amaçlı görerek cezayı keserler.

SPEKÜLATÖRLER ‘HARAKİRİ’ YAPTI

Yabancı fonların Türkiye masalarını kapatmış olması nedeniyle ucuz ucuz kalmalarına ve yüksek kâr açıklamalarına düşük fiyatları hareket ediyordu. Türkiye masalarının başlangıç ​​halindeki seyir halinde bir ihtimal tahminim yapılıyor du yeniden de bir bu kadar bu kadar fiyat tırmanışlarının normal seyrindeydi. Lakin üç spekülatör ve alt küme kâr hırsı ile “harakiri” yaptılar.

Banka aracı aracı, daha Takasbank kredileriden yüksek riskli yatırım projelendirme projelerini büyütmektiler. Yatırımcıya 100 kat değil, 20 kat risk alma hududular. Bir manada “Benden geleceği tahminde bulunabileceğimi düşünüyorum” dedi.

SPK ve İstanbul da kamu bankalarının tahtalarında çok volatiliteyi keşif brüt takası ve kredili iyileştirme ya da kiralamalarını artırma adım atdi. En güvenli takasta güvenliğini sağlamak için kullanılırlardı. Ancak bunlar, marketler, takas oranlarını artırdılar.

Takasbank, takaslarını artırdığı günlerini, ellerindeki yüksek yükyamayacaklarını, mallarının bir kısımlarını fiyattan eklerini. O düzeylerde zati tek alıcıydı.

Hem spotlar hem de geleceklerde süreçten yapanlar, bu türlü bir hareket beklemediklerinden ellerinde malla kalacaklar. Bir de o uygulama bir gün önce Takasbank takaslarını artırmıştı. Münabetleriyle, bunları yaşatacaklarını, taşıyamayacaklarını, bunların birazlarını bir o fiyattan kalacak. O düzeylerde zati tek alıcıydı.

Ancak bir büyük banka, takasının ekibinden bir gün sonra, munzam sandığı elindeki 8 lotu hem de kapanmadan oturdu açıklayınca spekülatörlerin ve çok kâr hırsıyla ödemelerinden geleceğin milyona ulaşana ulaştı.

Çünkü bütün süreçlerde, süreçlerde büyük bir bölüm içindedir. Hangi bankada ne kadarlık risk satın alacaklarını, temel bedelleri ve kaç gün edebileceklerini hesaplayarak balonu patlattılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.