DOLAR 18,8377 0.04%
EURO 20,2500 0.23%
ALTIN 1.141,630,87
BITCOIN 4368620,60%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Avrupa enerji sistemide kaya gazına yönelebilir

Avrupa enerji sistemide kaya gazına yönelebilir

ABONE OL
Ağustos 28, 2022 09:51
Avrupa enerji sistemide kaya gazına yönelebilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliğine uygun sistemle iklime yönelik yeniden şekillendirmeye yönelik politikalar.

Rusya-U’nun güç durumdaki güç krizi ise Avrupa’nın güç ayarında, çevreci seçimler yerine arzı ve öncelik veren çevrene ve farklı tercihlerde alternatif seçeneklerna yol açar.

KÖMÜRDEN ÇIKIŞ DURDU

Avrupa olgunluğunun 30 ve bilhassa ikliminin inceliğinin etrafından bitirilemeyecek kadar hazırlıktan hazırlıktan ve hazırlıklarını tüketmiş.

Pek çok AB üyesi ülke, uzun yıllar güç arzelerini oluşturma ve uygun maliyetle çalışma gösteren kömür madenlerini ve santral projelerini tamamlamaya yahuttan yetiştirmeye yöneldi.

AB’de 1990 yılında elektrik üretiminin yüzde 40’ını veren termik santrallerin hissesi yıl azaldı ve kömürün hissesi 2020’de yüzde 13’e kadar azaldı.

Ancak Kovid-19 eğitiminde ekonomik canlanma, Rusya ile bağlardaki tansiyon ve alternatif güçte maceralar ıstıraplar kömüre ilgiyi tekrar artırdı.

Kömürden elektrik üretimi 2021 yılında yüzde 15’e kadar çıkarken bu durum bilhassa savaşla birlikte daha da hızlandı.

Bu yıl AB devletinin elektrik kömürün hissesinin yüzde 20’ye planı bekleniyor.

Başta Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Avrupa’nın öncüsü Rusya’dan tedarikinde olası bir bütçeye plan hazırladık.

Bu ailelerin kömür santrallerini tekrar doldurmaya başlamalarını santrallerin yıllık beklemelerini uzatmakdi.

NÜKLEER SANTRALLERİN DÖNÜŞÜ

Enerji arz krizinde, kazadan çıkış planlarında ve programlarında neden olur.

Avrupa’daki, Fukuşima kazasında 2011’de yaşanmakta olan olaylar’daki gelişmelerle ilgili kaygılanmamak için 2011’de gerçekleşecek.

Bu devirde global piyasalarda petrol, yakıt ve yakıt içinde fosil yakıt fiyatlarının makul yerlerde seyretmesi, Avrupa’da çevreci merkezlerde ve ekipmanlarının güçlendiricileri santral yatırımlarından çıkıştan alınmamıştı.

Enerji krizini bilebilmek için Avrupa’da pek çokhassa dövüşü olandan faydalanabilirsiniz.

Fransa, 2050’ye kadar 14 yeni kaza reaktör kurma ve küçük modüler reaktör (SMR) teknolojilerine yatırım yapma planını açıkladı.

‘de inşa edilen yapı inşası Birleşik inşaatı sizewell C santraline inşaatı verdi.

Almanya, 3 nükleer santralin faaliyet sürelerini sona erdirmeye başladı.

Belçika, daha önce başlangıçta 2 güç santralinin faaliyetinin 10 yıl sürecek.

Hollanda, 2 yeni nükleer reaktör planlamaya başladı.

Polonya da şansı için önden yönlendirildi.

Rusya-Ukrayna yapısı, güçte zor durumda olan AB ülkelerini uygunca köşeye gidiyor.

Avrupa’da, süratle çok yükseklere tırmanmak güç faturalandırma çabası ve güç arzeden için onun seçeneği pahalandırıyor ve görünümü tercihleri ​​de sorguluyor.

KAYA GAZİ SEÇENEĞİ

Avrupa ülkelerinin kömür ve kazalara yönelik şehirlerini ve programlarını değiştirmesi, kayalık konusunda da misal bir doğurdu.

Özellikle ABD’nin kaya gazı kendi kendine henüz bir ülkeyle birlikte bu hazırlıklar tamamlanmaya hazırlanır Avrupa’da da devam edilir.

Son devirde doğalgazdaki fiyatlarındaki artış, kayalık üründen ilgi alan ve bu gazın çıkartılmasından yararlanılandan yararlanılandan daha fazla yaygınlaştırılabilir bu kaynağağayi artırıyor.

Mevcut Avrupa durumda’da kaya gazı üretimi yapılmıyor.

Konuyla ilgili AB Komitesi Sözcüsü Tim McPhie, üye kayaya uygun kullanım için bir yasak seçilmiş.

“AB anlaşmasına sahiplerine, üyelerin kaya kaynakları da olmak gibi güç kaynakları tercihlerinde özgürdür.” tabirini kullanan McPhie, ülkelerinin kaya kullanımına karar vermesine yönelik AB bütçesini karşılaması beklenemez.

KAYA GAZİ GÜNDEMDE

Brüksel’den onay alınması Avrupa Siyaset Merkezi (EPC) Güç Uzmanı Simon Dekeyrel de “Kaya, ülkelerinin siyasi gündeminde okunduğu söylendi”dedi.

Dekeyrel, İngiltere’de onun iki başbakan adayının da kayaya çok pahalıya verdiğine işaret etti.

Avrupa’da 2010’ların test sürüşlerinin teknik bilgilerinin hala devam edebileceklerine dikkati çekilebilir Dekeyrel, hükûmetleri mevcute sınırlı güç aşındırmayı büyütmek ve güçte yetiştirilebilir.

Dekey, kaya gaz konusunda Avrupa’da “Avrupa’da gaza ihtilalini engelledi.

“Avrupa’daki kaynaklarda kaynak olabilir.” diye konuştu.

Avrupa perakende de son 10 kaya gazına yönelik içerik odaklıdır.

ABD Güç En Yönetimi (EIA) datalarının yer aldığı AB raporlarında, Avrupa’da teknik olarak üretim yapılabilir olan kaya gaz deposunun yaklaşık bilgi 13,3 metreküp olduğu tespit edildi.

En büyük rezervlerin 4, millet metreküple’da, 3,9 Polonyaküple Fransa’da ve, 4 milyar metreküple Romanya’da, 900 milyar metreküple alıcı’da, 700 metreküple İngiltere ve Hollanda’da, 500 milyar metreküple Almanya ve Bulgaristan’da öngörülüyor.

Avrupa bugün mevcut durumda durumda çok olumsuz bir algısı mevcut. Kaya gazı için yüksek basınçtan çok suyun, kum ve kimyasallarla karıştırılarak yer alınması gerekir.

RİSKLER BİLHASSA ÇEVRECİLER TARAFİDAN ELEŞTİRİLİYOR

Bu gidiş ve ortaya çıkaracağı riskler bilhassa çevreciler tarafından bir lisanla eleştiriliyor.

Avrupa’da, kaya gazi rezervlerinin belirlendiği bir kitaptan oluşan yüksek olması ve yeryüzündeki dünyaları bir dünyadan bahsediyoruz.

Kaya gaz konusunda bir adım atıldığında, halkla karşı karşıya kalışlar protestolar çalışmaları ve bunlara yönelik eylemler yapılıyor.

Çevreye zilı hayattan faydalanabilir kayadan Avrupa, ABD’nin birebir örneğini kullanarak kaynakları almaktan ise çekinmiyor.

ABD’nin periyotları AB ülkelerine uygulanabileceği şekilde tasarlanabilir (LNG) kaya gazı kaynaklarından sağlanıyor.

Ukrayna’daki sürmesi, güç fiyatlarının uzun sürelerde yükseklerde ve güç arzındaki problem devam halinde Avrupa’da toplumunun ve belkin kayaya olan sınıflarda inceltme güçle yaklaşıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.