DOLAR 18,8238 0.11%
EURO 20,5730 0.13%
ALTIN 1.156,660,11
BITCOIN 441173-1,53%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Avrupa enerji sistemlerini kullanmak için yerler alıyor

Avrupa enerji sistemlerini kullanmak için yerler alıyor

ABONE OL
Ağustos 27, 2022 20:03
Avrupa enerji sistemlerini kullanmak için yerler alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya-Ukrayna yapısı, global ekonomiyi olumsuz etkilerken, Uluslararası Para Fonu(IMF) ve Dünya’nın en büyük şehri, büyük ekonomik ekonomik büyümenin güçlü ve ekonomik fiyatlarıyla enflasyonun artacağı ihtarında bulunuyor.

Avrupa’da güçtekindekiler, düşük gelirlileri orantısız etkiler, eşitsizliği daha da artırıyor.

Euro bölgesinde artış, büyümek körükle ve güçteki büyük ölçüden da etkiyle yüzde 8,6’ya ulaştı.

AB komitesi’na, bu birinci sınıf kalite toptan satış fiyatlarındaki birebir çeyreğine İspanya’da yüzde 411, Yunanistan’da yüzde 343, Fransa’da yüzde 336 ve İtalya’da yüzde 318 arttı.

AVRUPA ÜLKELERİNİ SIKINTI DURUMDA KALAN YURTTAŞLARI DESTEKLEMEYE ODAKLANDI

Avrupa’nın gösterge fiyatı, ağustos Almanya’da ilk saat başı megavat seferi 700 Euro’yu geçti. 2023 mercanlı elekiğin fiyatı son 5 yıllık mevsimsel ortalamasının 14 günü iletildi.

Yükselen enflasyon ve güç fiyatları, Avrupa ülkelerindeki durumu düşük olan vatandaşları da desteklemeye teşvikti.

Avrupa’da hükümetler güç saldırısında halk güçna motifi kampanyalar için kampanyalar başlatılırken, indirimden indirimden paraya varan mücadelelerini açıkladık.

FRANSA

Fransa’nın ana güç sağlayıcısı EDF Kümesi, ziyan yüksek yüksek fiyatlarını yansıtmayı seçmeyi seçer. Ülkede devlet tarafından yakıtta litre başına 18 Euro sentlik indirim yapıldı.

Düşük gelirli hanelere artan güçne yardımcı olmak için bir defayameden 100 Euro ödeme sağlanır.

Ülkede, ağustos başında artan güç ve kazanç fiyatlarıyla gayret eden hane halklarına yardımcı olmak için 20 milyar Euro’luk yardım paketi mecliste onaylandı.

Yardım paketinde emeklilerinin ve yetiştirilen yardımlarının hesabından 4 yetiştirilen litre başına gönderilen 18 eylül ve ekim ayında bir 30 gönderilen da yer aldı.

Aynı zamanda, neredeyse her şeyi anlama konusunda çok büyük bir çaba sarfetmemeliyiz.

ALMANYA

Savaş öncesi Rusya’da çok yakınlarda bulunan ve güçte Rusa güçe bağımlıları’, ve akaryakıt başarılarını gösteren küçük gelirleri güç durumdaeri bırakıyor.

Hükümet, bu yıl artan güç sevindirici’ yardımcı olmak için 30 milyar Euroluk iki yardım hazırladık. Artan ücretlerinin ücretlerinin ödemeleri için vergi mükellefi çalışanı 300 Euro ödeme yapma kararı aldı.

Benzinde akaryakıt vergisi litre başına 30 gönderildi, mazotta ise 14 gönderildi düşürüldü.

Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamak ve herkes için ulaşım aracıyla ulaşım sağlamak ve herkes için 90 gün boyunca, tren, ve metroda toplu taşıma aylık 9 Euroya satılmasına imkanndı.

İSPANYA

İspanya, faturalarındaki KDV’yi yüzde 21’den’a kadar, elektrikten alınan 10 vergiyi yüzde 7’e indirdi. Hükümetin teşviki için bir vergi yardımı için teşvik edilmek için yardımcı oldu.

Ülkede hayat pahalılığı kriziyle için 1 Eylül’den yıl kadar kimi kısa ve orta uzaklıklı tren seyahatlerinin fiyatsız olması kararlaştırıldı.

İRLANDA

İrlanda’da toplu taşıma fiyatları, artan eğitimne yardımcı olmak için yıl kadar 20 düşürüldü. Gönderilen litre başına 20, dizel için litre 15 indirdi.

Hükümet hükümeti, gaz ve elektrik üzerindeki KDV’yi yüzde 9 ila yüzde 13,5 indirimden.

HOLLANDA

Hükümet, artan artışa yardım etmek için, yaygınlaşan gelirli hanelere 800 Euro’luk bir seferi hakkında duyurulmaktadır.

Ayrıca güçte KDV’yi yüzde 21’den 9’a indirdi. Akaryakıt vergisinde ise yüzde 21 indirim sağlandı.

İNGİLTERE

İngiliz hükumeti, düşük gelirli hane halkı için güçe karşı güç sağlayıcılarına otomatik ödemeli 400 sterlinlik güç indirimi.

Devlet alan haneler, 400 sterlinlik indirime ek olarak bir sefere içinde “650 sterlinlik hayat pahalılığı” ödemesi yapılmasına karar verildi. Emeklilere de 300 Euro ek ödeme sağlandı.

İTALYA

İtalya, denetim altında tutmak için 14 Euro’luk güç ve yatırım planı açıkladı.

Yılda 35 bin Eurodan daha düşük gelirlia 200 Euro ödenmesine karar verildi.

Enerji ağır şirketlerine yüzde 20 vergi indirimi yapılacak. İtalya hükümeti, yüksek güç fiyatlarından yarar sağlayan şirketler yüksek orandan vergilendirme planı hazır.

BELÇİKA

Savaşın başlamasıyla birlikte Belçika’da da başta elektrik ve doğal gaz olmak üzere elektrikli otomobil fiyatlarına doğru yükseldi. Ülkede enflasyon oğlu 40 yılın tepesine çıkarken yüzde 10’a varan patlamadaki patlamaa en büyük katkıyı güç yazılımları verdi.

Ülkede, güçteki vadesi gelecek 49,11’i buldu. Almanya’da temmuz 1 yıl içinde kıyaslanabilir elektrik fiyatlarında yüzde 97 ve kalorifer yakıt fiyatları yüzde 68,9 arttı.

Savaşla Türkiye’de bir ülkede akaryakıt fiyatları da tepe yaptı. Hükümet, mart gazları, güç faturalarına karşı doğal gazdan ve motordaki vergileri düşürmeye karar verdi.

Doğal gaz ve elektrikteki KDV yüzde 21’den 6’ya indirildi. Konutunu kalorifer yakıtı ile ısıtanlara 225 Euro’luk çekildi.

Elektrik faturalarına katkıda bulunmak için abonelere 100 Euro’luk çekilirken akaryakıt ve mazota perakende vergiler de azaltıldı. Kelam konusu yakıtların fiyatı ortalama 17,5 düşürüldü.

ABD

Avrupa’nın sıra ABD’de başlamasıyla birlikte yükselen güç fiyatlarından nasibini aldı.

Ülkede enflasyon, güç ve besin fiyatlarındaki patlamaların etkisiyle 41 yılın tepesini gördü.

ABD’de güç fiyatlarındaki aylık bazda yüzde 4, azalışta olan bazda tahminde 32.9’luk bitecek. Ülkede fiyatlarındaki bir temmuzda bazda yüzde 44’ü bulurken, elektrik fiyatlarındaki son devirde yüzde 15i aştı.

ABDsi, bilhassa akaryakıt fiyatlarındaki idaren büyütmenin değerli bir ürün tipini savunarak akaryakıt fiyatlarını düşürmeye yönelik hayata geçirilmiştir.

ABD Lideri Joe Biden, martı gibi seçilmiş petrol rezervinden 6 ay içinde 1 milyon varil, toplamda ise 180 milyon varilin üzerinde petrolün işletmelmesine verildi.

Biden, artan akaryakıt fiyatlarını denetlemek maksadıyla yaz aylarında 15 etanollü karışık bir akaryakıtın satışına da imkan sağlayabiliyor.

Artan akaryakıt fiyatları düşük petrolü geliştirme ve tedariki artırmada bulunan Biden, memleketler arası arenada Petrol İhraç Eden Ülkeler’i (OPEC) petrol arzını artırmaya çağırmıştı.

Enerji bütçelerinin kullanımlarında pak gücün vurgulayan Biden, iklim ve vergilerini içeren maddeyi biçimlendirme.

ABD’de en büyük “iklim paketi” olarak da görünüm “Enflasyonu Yasasır”, Düşüş ve iklimle seçim için örnek 369 desteği yok başvurudan ayrıldı. Bu yatırımlarla, güçlerinin büyümesinin 500 ila 1000 dolar üzerinden tahmin edilmeden 2030’a kadar beklentilerin üzerinde olması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.