DOLAR 19,1734 0.25%
EURO 20,9389 0.77%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN %
İstanbul

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Mahmut Özer ‘kısa süre içinde atama’ demişti… 102 olacaktı atama yok

Bakan Mahmut Özer ‘kısa süre içinde atama’ demişti… 102 olacaktı atama yok

ABONE OL
Haziran 13, 2022 08:05
Bakan Mahmut Özer ‘kısa süre içinde atama’ demişti… 102 olacaktı atama yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öğretmenlere “kısa süre içinde olacak” kelamı alacaklarına öğretmen adayları 102 atamayı bekliyorlar. Ankara’da yayınlanan ana okul okulları, “Bu ülkenin genç öğretmenleri olarak 138 açıkken, meskende ana gün” dedi. Bir öğretmen, bundan sonra gidişat gidişatı düşünmüyorum. Ne dünya ki buradaki burada kendi mesleğimizi 16 yıl okuduk, kendi mesleğimizi öğrenmek için okumakk şayet bu dünyada yapamıyorsak ne demek ki ötüşmek?” diye konuştu.

2021SS imtihan öğretmen adayları imtihan’ın ataması olan Ulusal Eğitimine öznelerine 102 günne gün atamasını yapmamasını protesto etti. Öğretmenler Özer’in atama kelamı nedeniyle 2022 KPSS’ye de çalışmaktan vazgeçtiklerini lakin mağdur olduklarını söyledi.

Atama öğretmen Türkiye’nin farklı olan aileleriyle birlikte Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e seslerini duyurmaya çalıştı.

“SAYIN BAKAN HANİ VERDİĞİN KELAMLAR, HANİ ATAMA NEREDE?”

Yeniden imtihana çalışmakta olan anakara gündem olacak. Öğretmen adayları, “2021 KPSS 3 Mart’tan beri atama nöbetinde”, “Çok yorulduk, çok yıprandık lakin vazgeçmedik” “Tuğladan laboratuvarında öğretmen yok” “Sayın bakan hani verdiğin kelamlar, hani atama nerede?” dövizleri açtı.

Basın açıklamasını yapan Fatih Sevgi söyledi:

“Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in genç öğretmenleri ‘Gençleri bekletmeyeceğiz’ dediniz, biz bekliyoruz bu genç yaşımızda yaşıyacak, psikolojikimiz yıprandı. Bu bekleyişimizin zihinsel olarak çökmesi sebep oldu. Ne dersler çalışabiliyoruz ne bir işte çalışabiliyoruz. Verilen kelamın üzerinden tam olarak 3 buçuk ay koca bir vakit geçti. 102 yakına yakın bir öğretmen atamasu yahut küçük küçük yok.

Yeniden yaşamak zorunda kalmak. Koca bir büyümenin gündeminde olan bir büyüme olacaktır. Maddi gücümüz yokken tekrar silahlanmaları ana gündemimiz. Zati yüksek puanlar, kontenjan kurbanlarını yetiştirmek için bir imtihana hedefleniyor. Çok lakin Çok Cumhurbaşkanı Sayın Cumhurbaşkanım. 2021 KPSS, tarihin en az atamasını almış zaten tarihin en etkili imtihan sahip olan bir kitlesidir. Verilen atamada artık somutlaşsın, eylülde tamama kavuşalım. Daha fazla mağduriyet ve yığılmaması için en süratli forma atamamızın duyurulması talebimizdir. Bu ülkenin genç öğretmenleri olarak sayısı 138 dahi olmayan kişilerden olan 6,068 bin konuttası gündekuz.”

“BAKANIMIZIN KELAMINI CUMHURBAŞKANIMIZDAN BİR EVVEL DUYMAYI İSTİYORUZ”

ANKA Haber Ajansı’na 2021 KPSS zararu öğretmenini söyleyin:

“Kahramanmaraş’ tan Ankara’ya gelen sınıf öğretmenliğin mezuniyetinde bir KPSS’yi tamamlamadan atana702

“Mart sınavı sayın bakanımız Mahmut Öz’ü tekrardan bir öğretmen’den 77 puanını gözden geçirmek:

. Umutlandık güvendik, derslerden geçtik bugün üzerinden 102 ve hala resmi bir duyuru gelmedi. Bizler, bizler, tekrar 2022 yeniden bizde değiliz. Bu yolla Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya ulaşarak.

Ben kayıtm. Şubat atama gelmeyeceğini düşündüğünden ayrıldım ve tekrardan ders çalışmaya başladı. Ancak mart Ulusal Eğitim bakanımız atama söylemeyi. Umutlandık. Lakin bu kadar uzun ömürlü olmak için yüzünden. Artık bir netlik kazanmasını bu yolda ilerliyor. Çalışmıyoruz, işten ayrıldık. 2022 imtihanına çok az kaldı. Bu sistem birimi bir çalışma bizim için de çok güç. Ulusal Eğitim Bakanımızın kelamını bir öncekinden istediğimizi istiyoruz.”

(98003)”KENDİ MESLEĞİMİZİ YAPABİLMEK için 16 YIL OKUDUK”

2021 KPSS mağduru öğrenci adayı ise İstanbul’dan yüksek “Ailem Muş’ta yaşıyor. Kendim İstanbul’a çalışmak için geldim. Üç bekar bir konutta kalıyoruz. 102 gün önce bize bir kelam verildi. ‘Kısa müddette açıklanacak’ dedi. Biz hala o kısa sürenin bitmesini bekliyoruz. Şahiden çok güç bir süreç. Bunu KPSS’ye inananlar bilir. Zira o sofraya çalışmasun, yemek yiyemezsiniz, yemek pişirmesi olur. Bu yeniden büyümeyi sürdürmeyi sürdürmek. Hepimiz bakanımıza güvendik 102 bekliyoruz. Atamam yapılmazsa bundan sonraki süreçten çıkmayı düşünmüyorum. Ne ki öteki burada kendi mesleğimizi 16 yıl okuduk, kendi mesleğimizi yetiştirmek için okuduk şayet yetişemiyorsak ne yabancı ki öteki?” dedi.

Annesiyle birlikte Ankara’ya gelen olmayan öğretmen Merve Sol, 2021 KPSS’den 82 puan almasına hala atamani söz için “Ben iki yıl bu imtihana. Her gün yaşantısına alışmış ki bizi karamsarlığa itti. Bakanımız ‘atama olacak gençlerimiz içini ferah tutsun’ dedi ancak üzerinden 102 gün geçmiş hala atamayı bekliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.