DOLAR 19,1707 0.25%
EURO 20,9633 0.9%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN %
İstanbul

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Canan Kaftancıoğlu’nun ‘fiili başkanlık’ CHP İstanbul İl Başkanlığı için öne çıkan isimler hangileri?
  • Anlık Güncel Haberler
  • Genel
  • Canan Kaftancıoğlu’nun ‘fiili başkanlık’ CHP İstanbul İl Başkanlığı için öne çıkan isimler hangileri?

Canan Kaftancıoğlu’nun ‘fiili başkanlık’ CHP İstanbul İl Başkanlığı için öne çıkan isimler hangileri?

ABONE OL
Haziran 16, 2022 09:53
Canan Kaftancıoğlu’nun ‘fiili başkanlık’ CHP İstanbul İl Başkanlığı için öne çıkan isimler hangileri?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(9701) (9702)Getty Images (9703) (9704)Cumhuriyet Halk Partisi, 4 yıl 11 mahpus kazancının kararlaşmasının akabinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti üyeliğini düşürüldüğü İstanbul Vilayet Lideri olarak Canan Kaftancıoğlu’nun “fiili” olarak görevlendirme görevini sürdürmesi kararlaştırması . (9705) CHP, Kaftancıoğlu’nun

üyelerinin

üyelerine karşı türelden ilerlemek üzereken, resmide imza yetkisine sahip olan vilayet lideri ataması da yapacak. CHP kulislerinde, bu görev için Vilayet Başkanvekili Hale Özcömert Coşkun’un ismi ön plana çıktı.

CHP’de hukukçular, üniversitenin Kaftancıoğlu’nun tarzına yönelik için incelemeleri sürdürüyorum. Bu düşüncede Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunan her türlü seçeneğin gündemde olduğu görülüyor.

CHP’nin seçiminin temel münasebeti olarak Türk Cezası’nde Kaftanoğlu’na yönelik siyasi uygulaman münasebeti seçimini “parti hukukîliğini temsil edecek” gösterimlerini gösterme.

CHP’liler, Genel Lider, Parti Meclisi, Merkez İdare Şurası’nın (MYK), yani parti genel merkez idaresinin hukuksal kişilik özelliğidir; Vilayetin liderinin hukukî kişisinin kimliğini taşıdığını savunuyor. Bu artış kontrolleri CHP’nin yöneticileri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti şirketlerinin satışına yöneliktir.

Anayasa’nın yetiştirdiği toprakçu yetiştirilen de, Mahkemesi (AYM) seçimleri ile İstanbul Milletvekili simgelerini kazanan Enis Berberoğlu’nun örnekleri örnekler. Berberoğlu, seçime gidilebilecek siyasi bir günde ve parti katılımının düşürüldüğüne işaretlendi, tekrar seçilmek için milletvekilliğinin kaldırılmasıyla kaldırılacağına ve geri dönülebileceğine çekilmeye dikkat edilmeye başlandı.

Getty Images Kaftancıoğlu 31 Mayıs’ta Silivri Cezaevi’ne gönderilmiş, süreçleri akabinde denetimden mahrum bırakılmıştı

“İŞİ TALİHE BIRAKAMAYIZ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Kaftanoğlu ile ilgili konuyla ilgili yargının seçimine gidilmeyecek, bu incelemede vilayet başkanlığı için atama yapılacak.

CHP tüzüğüne lider vilayet lideri ile vilayet idaresi farklı seçildiği için, başkanlığın boş durumda, vilayet görevine devam edebiliyor. Vilayet idaresinde güç halinde, kendi içinde kendi içinde oybirliğiyle yeni lider seçebildiği yerde, aslında herkesin içinde olası bir imkan var. Üçüncü seçenek olarak, MYK’ da karar alıcı genel Başkan’ın, merkezi atama yetkisine sahip bulunuyor.

ÜÇ İSİM ÖNE ÇIKTI (980070

CHP kaynakları, vilayet başkanlığına anketilik nedeniyle atamadan, seçici girildiği bir partide bir “kongre tartışması”nın tercih edilmeyeceği söz konusudur.

CHP kulislerinden yansıyan vilayet başkanlığı için, vilayet başkanvekili Hale Özçömert Coşkun ‘un ismi ön plana çıktı. Kaftancıoğlu’nun, bayan ve yakın çalışma arkadaşı olması nedeniyle Coşkun’dan yana tercih koyabileceği tabir ediliyor. Kulislerde konuşulan ilçe isimleri ise Üsküdar Lideri Suat Özçağdaş ile Fatih Lideri Soner Özimer.

Kulislerde, Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin kritik kıymette olması nedeniyle, Kaftancıoğlu’nda yer alan faal olacak, deneyimli bir ismi tercih edilecek konuşuluyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.