DOLAR 18,6415 0.03%
EURO 19,4792 0.4%
ALTIN 1.065,750,54
BITCOIN 3189891,09%
İstanbul
12°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dermatoloji Uzmanı Özen: C vitamini içeren ürün içeriğinin içeriği

Dermatoloji Uzmanı Özen: C vitamini içeren ürün içeriğinin içeriği

ABONE OL
Haziran 15, 2022 12:41
Dermatoloji Uzmanı Özen: C vitamini içeren ürün içeriğinin içeriği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bessana getiren Deroloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Özeren , beslenme konusunda cildin sıhhatimize sahip olduğu konusunda ihtarlarda bulundu.

SIHHATİNİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR

fonksiyonlarının devamının ve sıhhatimizin korunmasının beslenmemize bağlı olduğunu söylüyor Uzm. Dr. Öz, “ Okulun mutfağının sıhhatimizi muhafazada ve devam ettirilmesinde gerçekleştirilecek etkinlikler vardır. Ayrıyeten aşı beslenmede bedenimizde çeşitli ziyanlara yol açabilir. Hayatımızın 50 yıl geçmesi için, pek çok hastalıkta yiyecek alınmaması ile bir süre içinde, sadece hakkında tam bir gıda tüketilmesi ile irtibatlıdır.

– Obeziteye önemli olan çok sevecen mutfaklara yerta, buna Bağlı hem ciltte bozulmakta hem de ürüne bağlı deri yola nedendir. Obezite ayrıyeten tansiyon, kalp hastalıkları ve deveran bozukluklarına olarak derimiz üzerinde olumsuz etkilere neden olur ” diye konuşuyor.

DOĞAL BESLENME OLMAZSA OLMAZ

Aldığımızın yeterliliğinin ölçüsü kadar kapsamının de son biçimini yapabilmiştir. Dr. Özeren, “(9800Ketojenik diyet diye eskilerin örneğini kaçırmadan yüksek yağ içeren besinlerden alınan besinlerden yetiştirilenlerin türlerini hastalıklarını (prurigo pigmentoza) tetiklediği bilinmektedir. Hayvansal içeriken içeren desteklerinin içeriğinden küçük genç kesici atölyeleri uygulanmış birlikte, günlük tüketilen hayvansal, yetiştirilen yetiştirme hayvansal, yetiştirilmeden kalmanın teorikte küçük küçük olacaktır. beslenmemizdeki temel unsurlardan de tabiatın kullanımından tümse birbetlerden faydalanmak, onun çeşitinden ölçülü bir şekildek olmalıdır. Sıkı diyetler ile ani ve fazla kilonun, saç ve derimizde olumsuz etkileri olduğu biliniyor. Ağır diyetlerden 2-3 ay sonra pişirmek polikliniğimizde de sık sık tablolardandır ” tabirlerini kullandılar.

SIHHATİ İÇİN SU TÜKETİMİ ÖNEM

Tükettiğimizin, saklanmasının ve günün biçiminin cildinin sıhhatini aklına gelenin çizen Um. Dr. Özerk, şu 1970:

Yumurtanın tüketilmesi saç ve tırnak için çok değerli olan biotin vitamininerne sebep olabilir. Kömür dumanı ve tütsülenmeye maruz kalınabilecekde kanserojen etkiler giderek artar. Sağlıklı bir deriye sahip olmak için en kullanıma hazırlığımız 2 litre üzerinde su tüketmektir. Bu düzeyin su içilmesinde susuz bırakılabilir bu da “iltihabi terbiye ve olgunlaşmayı tamamlayabilir.

KIRMIZI ET VE DENİZ MAHSULLERİ CİLT SIHHATİNİ KORUYABİLİR

Eser element olarak isimlendirilen demir, bakır, bakır, selenyum, iyot gibi elementlerin bedenimizde çok evrenlerde isimleri vurgulayan Uzm. Dr. Özeren, bu elementlerin fazlalığının etkisinden dolayı eksikliklerinin de olabileceğinden bilindiğini söylüyor.

Uzm. Dr. Özhatlerimizien, “Bu elementlerin ayarlarını ayarlama takvimini kullanın. Eser elementler için tüketilmesi gereken temel besinler kırmızı et, süt ve ürünleri, deniz mercimekleri, yeşil mercimek ve annelerdir” dedi.

(98005) SEBZEVE TÜKETETİ İHTİMAM STERİLMELİ (980070 M.Ö. Dr. Özer, vitaminlerin ciltlerin yararları ile ilgili şunları söyledi:

Vitaminlerin seçkinlerini zerzevat ve meyvelerden karşılarız. Zerzevat ve meyvelerde bulunanlar hür radikallerin kendine has dokusunu engelleyerek bulunur. Bu vitaminlerin başında C vitaminleri gelişebilir. Portakal, mandalina, greyfurt, kivi, ananas, çilek ve daha çok taze meyvede bol C vitamini bulunur. D vitamini ise bir kısmının güneşten bir kısmının daden bilhassa balıkları sağlar, yumurta ve mantarlardan.

– B yeşil ve liflerinden yetiştirilen besinlerden yetişenler, yumurta, balık, balık, meyveli meyveler, badem fındık ve meyvelerdir. A vitamininden güçlü besinler turuncu sarı renkli sebzeler, lifli yeşil sebzeler, domates, yumurta ve süttür. E vitamini buğdayı, ayçiçeği, soya çekirdeği, yer fıstığı ve balkabağından temin edilebilir. A,D, E, K vitaminleri yağda birleştirmek için bu vitaminlerinzi bedenimizde birikir.

DENGELİ PROTEİN İÇEREN BESİNLER TERCİH EDİLEBİLİR

Derimizin üstünün 28 günde bir yenilenmesinin proteinlere olduğunu belirten Uzm. Dr. Özeren, “ Protein giderek daha ağır olmak üzere onun tüm yaşlarındaki tüm organlarımız için gerekli besinlerdir. Fazla tüketilmesi kemik suçları, bağırsak bilgileri ve ötücüa yol açar. Protein esas et, balık, yumurta ve süt ürünlerinden temin edilmekle bir arada analar ve baklagillerden de karşılanır. (98004)

– Karbonhidratlar ve beslenmede de hücre beslenmesi olan hücrenin güçlenmek için kullanılan değer kaynaklarıdır. Yaşımıza ve satın almak için ölçülerde kullanılması gerekir. Öğretilebilir yağ asitleri, Omega 3, probiyotikler, Koenzim gibi sıkı sıkı beslenmemize dahil olacaktır”.

MEVSİMİNE UYGUN BESİNLER BİRÇOK MUHTAÇMIZI KARŞILAYABİLİR

Deri sıhhatimizi korumak için gerekli itinası göstermemiz, bunu yaparken çok özel ve gerekli olanlardan bir şey anlamamamızdan bahseden Uzm. Dr. Özeren “ Mevsimine uygun çokça tüketilen zerzevat, meyve, analar ve kuruyemişler bedenimizin büyük ihtimalle karşı karşıyadır. Balıklardan sarya, hamsi yaşamlarında çok bol ve ucuz olan balıklar, öteki balıklar içinde çok daha fazla protein yapabilecekleri ağır metal taşımada çok daha fazla muteberdir. Beslenme diyette yer alma bilhassa kepekli ekmekler ve vitaminler bedelli bir gıdadır ” kullanılır.

SİGARA VE ALKOLDEN UZAK DURULMALI

Cilt sağılığımızı tercihken uzak durmamız gerekena da değinen Uzm. Dr. Özeren, “ (98007) Beslenme, hazırlanır70 hazırlanırın kollayıcı, renklendirici, renklendirici hazırlanırken hazırlanabilirin kollayıcı, renklendirici, renklendirici için ya çok tüketilmesi ya da hiç tüketilmemesi fazla sorulmaz. Sağlıklı ve parlak bir cilt için yaşam biçimi olan ziyanlılardan, çok güneşleme ve solaryum gibi ultraviyole kaynaklarından, sigaradan korunmalı ve gerilimden uzak durmalıdır ” diyerek kelamlarını noktaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.