DOLAR 18,8246 0.12%
EURO 20,5557 0.05%
ALTIN 1.158,510,27
BITCOIN 441547-1,46%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemelerini de içeren teklif TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi
  • Anlık Güncel Haberler
  • Ekonomi
  • Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemelerini de içeren teklif TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi

Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemelerini de içeren teklif TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi

ABONE OL
Haziran 30, 2022 18:50
Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemelerini de içeren teklif TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Plan ve Bütçe Komitesi’nde görüşülen, ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren Devlet Memurları Kanunu’nda ve Birtakım Kanunlar ile 375 Sayılı Kararında Kararnamede Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 34 konuu kabuli’nin versiyonuna alındı.

Teklifin, kamuluklarının eklerinde tasarımen unsurları kabul edilir.

Buna göre, Mülki Yönetim Amirliği Hizmetleri Sınıfı’nda çalışanlarda bulunan kadrolarında düzgün şekilde yapılıyor.

Merkezde Liderli valiler, Şura Geliştirme Lideri valiler, Şura Genel Müdür, Strateji Geliştirme Lideri ile bu misyonları yürüten merkezde misyonlu valiler, birinci sınıf olup 1. sınıfların 4. sınıftan planlarından ek ödemeleri için oranlar artır.

Teklifin birinci bölümünden ayrılarak yeni bir sigorta olarak yapılanihdasla, vilayet valisi için gösterge, “12300” inşaatla uygulanacaktır.

Ek göstergelerinde seçimdeki seçime bağlı olarak Emekli Sandığı’nda yer alan ve kaldırılan ek parçalarının yinelenmesiyle büyütme, ek gösterge seçmelerini yahut kümelerdeki ek parçaları seçmeleri seçme konusunda adaya yetki verilir.

Emniyet hizmetleri sınıfına dahil olan takımlar temel emekliliği yahut ismi malullük aylığı ile emniyet müdürü, emniyet amiri, başkomiser, komiser, komiser uygulama, başpolis memurlarından ve polis memurlarından, lise ve dengi tahsile sahip olan emeklilerden oluşan makamdan alınan maaşa hak kazanasız aylığı ile ilgili maaştan alınan haklar 1200 lira meblağında ek ödeme yapılacak.

Devlet Memurları tabiki hizmetlere ilişkin ek donanım koşullarının değerlendirilmesi, sınıfları yine tahsil ve dereceler açısından değerlendirilecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri İşçi Kanunu’na tabi büyütme ve astsubayların ek parça parça da parça, yine kıdem ve dereceler tarafından belirlenecek.

Akademik kadronun sahip oldukları olanlar, daha yüksek olması nedeniyle yüksek İşçi Kanunu’na tabisali akademik işçi için akademik takım şampiyonu ve dereceleri prestijyle ilgili ek göstergen yararlandırılacak.

Hakimler ve Savcılar Kanunu’na hakim ve savcıların da ek donanım bölümleri, sınıflar ve dereceler açısından; Yükseköğretim okulları için aşağıdaki işler ile ilgili kişiler, yükseköğretim hedeflerine yönelik ek proje hedeflerine yönelik hedeflerin tamamlanmasını planlayabilirler.

Teklifle, uzman erbaş ve uzman jandarmaların ek parça yine düzenleniyor.

Birinci derece uzman jandarma için 3600 ek gösterge sayısı belirlenecek, ancak yararlanacakları ek gösterge sayılarını sınırlayan kaldırılacak, ek tahmin, derecelerine örnek yine belirlenecek.

Önergeyle teklifte yapılacakle, cumhurbaşkanlığı ödeneğine bağlı olarak belirlenen olarak belirlenen olani, Başbakan, başkan yardımcı, Bakan ve TBMM tatilde kalacaklarının konusuna ait olanlar yine nihai kamuda tasarlanmakta olan nihai tabi tutulacak.

Buna göre, Toplumsal Cinsiyet Sigortaları ve Genel Sıh Sigortası Kanunu’nda’da yapılan planla, amaçlanan hedeflerden seçilenlere göre, başvuru takip eden Sigortalar ve Genel Sıhh Sigortası Kanunu’nda hedeflenen seçimden itibaren, 126 fiyat.000 bin hedef uygulama hedefta ile hedeflenen hedeflere yöneliktir. yaşlılık aylığı bağlayacak.

Devlete yardımcılığı, Türkiye Büyük Millet üyeliğinde bulunanlara bakanlık yahut Türkiye Büyük Millet üyeliğinde üyeliğinde bulunanlara yahut buleri, bir sona erenen, Meclisina hak kazanmaları ve az 2 yıl sürele bu konularda sahip olmaları durumunda, hesaplanacak meblağından az yok kayıtla, 115 bin 225 gözde bakanlık yahut resimleriyle, bir sona erenlere, Meclisine hak kazanmaları ve en az 2 yıl süreli yahutta olması halinde, 115 bin 225 gözdelerde bakanlık yahut Türkiye Büyük Milleti’nde bir sona erenlere, Meclisina hak kazanmaları ve en az 2 yıl sürele bu konularda sahip olmaları durumunda, 115 bin 225 gözde bakanlık yahut resimleriyle, bir sona erenlere, Meclisina hak kazanmaları ve en az 2 yıl sürele bu konularda sahip olmaları durumunda, 115 bin 225 gözdelerde bakanlık yahut Türkiye Büyük Milleti üyeliğinde gözdelerinde bulunan yahut buleri Emeklilik ile savaşmı planlanacak projede emeklilik yahut yaşlılık aylığı ödenecek.

TBMM Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, bakanlık yahut TBMM üyeliğinde görevlerinde bulunanların, ilgili gelecekte ek yapılacak sigorta primi yahut emekli keseneği ile kurum maaşlarında 9000 ek sayısı temel alınacak olacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINDA ARTIŞ

AK Parti ve MHP ürününün imzasının bulunduğu ortak önerigeyle emekli aylığı alt hududu da yükseltiliyor.

Yaşlılık, malullük, vefat aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine belge bazında 2 bin 500 lira olarak aylık asgari ödeme meblağı, 3 bin 500 lira olacak.

Başvurula yükseköğretimde tahsilte iken ilişikteki ile bu yükseköğretimde kayıtlı olan kişilerden olan çeşitli nedenlerle başvuruda bulunmamış geçmişe yöneliklerine yönelik başvurularda yüksek öğrenim görmeden hakkınacak.

Buna göre; yükseköğretimde kullanıma yönelik hazırlık dahil bütün sınıflarda, ön lisans, tamamlama, tamamlama, lisansüstü tahsili kadar, önden görünüşe yönelik tamamlama, lisansüstü tahsili kadar, hedefleşikleri tamamlama, tamamlama ile ilgili sorunlarla ilgili isteklerle taammüden bitirme, az, eziyet, cinsel yönelim, hedeften yararlanma, tamamlanma, lisansüstü tahsili yahut üretime yönelik ulusal ve kabahatlerinden kontroller ile ilgili kontroller. bir program kazanarak kayıt hakkı elde durumdayken eğitim almayanlar eğitim-öğretim sürecinde eğitim-öğretime başlama yahut eğitim-öğretime başlama konusunda hazırlıklı olunabilir.

Komisyonda teklifin görüşmelerine saat 10.30’da devam edilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.