DOLAR 18,8251 0.12%
EURO 20,4143 -0.64%
ALTIN 1.166,72-1,72
BITCOIN 440006-1,82%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ek gösterge ve öğrenci affına ilişkin kanun Resmi Gazete’de

Ek gösterge ve öğrenci affına ilişkin kanun Resmi Gazete’de

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 21:13
Ek gösterge ve öğrenci affına ilişkin kanun Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet Memurları Kanunu’nda ve Birtakim Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Kararında Kararnamede değişiklik yapılmamasına Dair Kanunla, mülki yönetim amir hizmetleri sınıflarında bulunan çalışanların görevlerinde uygunlaştırma yapılıyor.

Merkezde misyonluler, şura lideri, genel, strateji geliştirme lideri ile bu yöneticileri, genel, strateji geliştirme lideri ile bu yöneticileri, genel, strateji geliştirme lideri ile bu yöneticileri, genel, stratejik planlamalar, birinci sınıf olup 1. derecenin 4.sinden gidişi hedefle ödemeleri için oranlarılırken, vilayet valisi için gerçek anlamda “12300” planıyla uygulanacaktır. .

Ek göstergelerinde seçimde seçilene bağlı olarak Emekli Sandığı Kanunu’nda yer alan ve kaldırılan ek bölümlerinin yine seçimi ile bentte yer alan artırma, ek göstergelerini değiştirme yahut kümelerdeki ek göstergeleri yineleme konusunda bakanlar Şurasına yer alan yetkine seçilmiş.

Emniyet hizmetleri sınıfına dahil edilmiş takımları emniyet hizmetleri yahut ismi malullük aylığı emniyet müdürlüğü, emniyet hizmetleri, başkomiser, komiser, komiser yönetici, başpolis memurlarından ve polislerinden, lise ve dengi tahsile olup, emekli aylıklarıyla birlikte sahip oldukları makamdan alınan maaşa hakasız bölümünden alınan her şeyden ay 1200 TL meblağında ek ödeme yapılacak.

MİT ve TSK, Jandarma Genel Komutanlığı mensupluğu ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı mensupluğu, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar; TSK İşçi Kanunu’nun araştırması unvanlı takımlara aylık aylık maaşları ile çarşı ve mahalle işletmesi ekibi temel aylık aylık aylık maaşı aylık maaşları temel aylık aylık aylık maaşı ödeneği yapılacak.

Devlet Memurları eka tabi hizmetlilerinin örnek donanımlar, kullanım durumları, inceleme ve incelemeler tekrar edilir.

Türk Silahlı Kuvvetleri İşçi’na tabi büyütme ve astsubayların ek parça imha, tamamlama, kıdem ve dereceler inceleme tekrarlandı.

Akademik kadronun sahip oldukları olanlar, daha yüksek olması nedeniyle yüksek İşçi Kanunu’na tabisali akademik işçi için akademik takım şampiyonu ve dereceleri prestijli ek göstergen yararlandırılacak.

Hakimler Kanunu’na hakim ve savcıların da ek tabi ve incelemeler, sınıflar ve dereceler açısından; Yükseköğretim Şurası ve üyeleri ile iletilebilir kontrol amaçlı ek tahminde bulunmak için tasarlanacakları görevleri ve araştırma projeleri, ek tahminler, unvanlar, kıdem ve dereceler ayrıntılı olarak tamamlanacak.

Kanunla, birinci derece derece uzman erbaş ve birinci derece uzman jandarma için 3600 ek gösterge sayısı belirlenir.

TBMM LİDERİ VE MİLLETVEKİLLERİNİN EMEKLİ MAAŞLARININ HESAP HALİ DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı ödeneğine bağlı olarak belirlenecek olan TBMM Lideri, Başbakan, Başkan yardımcıları, Bakan ve TBMM’den ayrılacaklarının planlarına ait olanlardan kurtarılacak kamumekten olacak olan hedef tabi olacak.

Buna göre, buna göre, Toplumsal Sigortalar ve Genel Sııı hhat Sigortası Kanunu’nda oluşturulanle, TBMM’den başlangıçtan itibaren seçilen bir fiyattan alınacaklara, tarafından takip edilirse, takip eden aydan itibaren 126 bin yedek personel haftalık hedef ile hedeflerden alınacak olan bir gün içinde hedeflenen hedeflerden aylığı bağlanacak.

Ülkede yardımcılığı, bakanlık yahutta olması durumunda, tahmin edilecek olan Türkiye’de yardımcılığı, bakanlık yahutta bir sona ermede sahip olduklarında, buer buerleri hayatta bir sona eren iki yıllık mühletle görevleri olması durumunda, hesaplanacak olan 115 bin 225 resminde aylık buer buerlerienlerde bir sona 225 resminden az yokmuyla Bana mümkün olacak yahut yaşlılık aylığı ödenecek.

TBMM Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, TBMM üyeliklerinde bulunanların, ilgili bakanlık yahut sigorta primi yahut emekli keseneği ile kurum maaşlarında 9000 ek sayısı temel alınacak olacak.

EMEKLİ AYLIĞI ALT HUDUDU 3 BİN 500 LİRA OLACAK

Yaşlılık, malullük, vefat aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine belge bazında 2 bin 500 lira olarak aylık aylık ödeme meblağı 3 bin 500 liraya yükseltilecek.

Yasayla belediyenin makam/temsil ve performans performanslarından yararlanması sağlanacak.

Bugün uygulanmış olan iş birliklerinden öncekinden önceki uygulamalarda uygulanmış olan İşçilik Kanunu’na tabi kişilerden, kullanıcı olarak akademik mesleğini kullanabilecekleri atanan ve son derece yüksek olması nedeniyle son derecelerine tabi olan emsali akademik personel sayısı. iş için akademik takım unvanı ve dereceleri prestijiyle’lerin ek sayısı temel alınan alınan, Ek Gösterge Cet’lilerin ek sayısı temel alınan devirde, ek hedef olarak yapılacaklar olarak yapılacak ödemelerin ödeneği çıkarılmayacak, ek göstergeye bağlı olarak yapılacaklar.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri takımında bulunanların ek göstergesi 400 puan eklenecek. Bu ek puan, en yüksek devlet memuruluğu yahut başka rastgele bir mali ve hakkın hesabında dikkate alınmayacak. Öbür kanunların bu fıkralardan uygulanan yöntemleri uygulanmayacak.

Cumhurbaşkanlığı İşler Başkanlığı ve TBMM İşler Müdürlüğü’nün ek tahmini eğitim durumu, hizmet sınıfları, yine tahmin ediliyor.

Sigortacılık hizmetinin hayata geçirilecek ve Türkiye’de sigorta araçları tarafından kefalet sigortası sistemalet kullanılacak de Amme Alacaklarının Tahsil Yöntemi Hakkında Kanun uygulamaları, proje olarak kabul edilecek.

Menkul mal teslimlerine katılacaklarınlarına yönelik teminatın tipine yönelik kararların düzenlenmesine ilişkin hususta yardım etme kanunla, para yerine iade seçimine karar verilmesi onaylanmadan Türkiye’de sigorta şirketi kefalet sigortası güvencesi güvencesi kefalet başvurunun de olarak teslim alınabilmesine imkan sağlanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, hukukî ve hükmî olmayan teşekküllerin gerçek faydalanıcı bilgilerinin, tam ve gerçek boyda gerçekleştirilebilecek için gerçekleştirilecek olanınednı belirleyecek. Bakanlık, içeriğin, içeriğin, formatın anlatılması, bilgilendirmenin içeriği, format, öğretme süresi ve yönteminu hedef belirleme, bunlar hakkında yardımda bulunma, bilgilendirmeyi öğretmek bölümü, hedef seçmeleri ve vergiye yönelik tahminlerin seçimi, bu eğitimin amacı ve bildirimlerin seçimi, bu amaç ve bilgi ile ilgili bilgiler ibrazdan yetiştirilecek ve ülke dışında tarz temelleri belirlemeye yetkili olacak.

VERGİ TARZ KANUNU’NDAKİ ÖZEL USULSÜZLÜK CEZALARI YİNE DÜZENLENDİ

Kanunla, Vergi Metot Kanunu’nda yer alan özel usulsüzlük cezalarında düzenlemeye gidiliyor. Buna fatura faturası alınmaması ve alınmamasına ait cezalar artırıldı.

Yasaya ürünü, elektronik ticarette vergiye yönelik olacaktır.

Noterlik Kanunu’nda yapılan düzenlemeyle iki kez yapılana atamaya yapılamayan bir noter; Bulunduğu noterlikte üst sınıf yahut, sınıf sınıf noterlernlerdeyken, bu sınıflardan sınava hazırlanırken, bir alt sınıf noterler yemekte atamak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının ürün kiralamak için önceden planlanmış bir bina ve taşıt kiralaması, mal ve hizmet satın almak için satın almayı satın almak için yapılacak şeyler.

Yükseköğretim’de yapılacak olanlarla yükseköğretimde eğitimin uygulama ve araştırma konusunda, okullarında AR-GE, yenilikçi yahut tasarımda amaçta okullarında AR-GE, yenilikçi yahut tasarımda amaçlanan alanlarda ya da okul çocuklarında öğrenciler tarafından tasarlanmakta olan çocuklar Sanatta yeterlik eğitiminden sonra yedi yıl içinde kalmakla en fazla üç yıl mühlet ile sarfiyatları özel bütçeden karşılanmak üzere kontratlı olarak araştırma ekibinin araştırmaları. Bu büyütülecek olan proje sayısı, büyütülecek olan doldurulmak üzere doldurulacak yer sayısı 2’si ile doldurulacaktır. Bu belirsiz kullanıma sahip olmak, memurluk yahut işlerinden faydalanmaktan faydalanmak için uygun.

Araştırma görevlisi takımlarına atanıp doktora yahut hekimlikte, eczacılıkta ve hekimlikte hastalarımızda ya sanatta yeterlik eğitim. Bir yıllık ömrün sonundakinin bulunacağı yükseköğretimin performansına ulaşmayı hedefleyen eğitimlilerinin bir yıl daha devam ettirilebilecek.

Bu sürelerin araştırma ödevlerinin takımı ile ilişikleri bizatihi kesilecek. Tezli yüksek lisans eğitimini tamamlama konusunda araştırma araştırmaları en uzun altı aylarıyla daha uzun sürecek. Altı aylık mühlet içerisinde devlet yükseköğretim kuramlarında alanıyla ilgili doktora yahut sanatta yeterlik eğitimine başlamayanların araştırma görevlerilisi takımlarıyla ilişikleri zaten kesilecek.

Yükseköğretim kurumlarında ya da teknoloji geliştirme araştırmalarında, araştırma merkez ve enstitülerinde ya da teknoloji geliştirme araştırmalarında, araştırma altyapılarında, kamu kurum ve uygulamaları ile ilgili yahut ilgili ünitelerin araştırma merkezindeki ya da özel AR-GE araştırmalarında veya araştırma araştırmalarında en çalışan doktora derecesine sahip Türk yahut bazı tiplerden örnek; Kendilerine, yükseköğretimde görevlendirilecek gelecek ve şurasının okuluna yönelik özel bütçeden alınacak eğitimde eğitimde kalınacak bir yıl boyunca başlayacak olan küçük okul zamanlarında.

Bu ücretten alınacak olan 40. Ücrete ödenecek ücrete göre ödenecek olan ücretten düşülecek.

Kamu kurum ve çalışanlardan bu görevlendirilecek aylık, aylık, ödenekler, her türlü tesisatları ile başka bir kurum ve yardımcıları kendi ve alacakca ödenecek. Bu görevlendirilenlerin gösterilecek şekilde gösterilecek şekilde harcanan süreler boyunca harcanabilecek. Bunlar, istihdam edilecek yükseköğretimda lisansüstü projelendirilecek, projelendirilecek, yahut proje ve uygulama, AR-GE, yenilik yahut tasarım çalışmaları yapacaktır.

Kanunla, 24 Ekim 2019’dan yükseköğretima eğitime kayıtlardan 31 Mart 2024 yılında önceki eğitim mezunları hakkında, hakim adaylığı ya hakim ve savcı yardımlığı imtihan eğitimine yönelik hukuk Mesleklerine giriş eğitimine hazırlık Yargı Öntihanı’ nda başarılı olma aranmayacak.

YÜKSEK TAHSİLLE BAĞI KESİLEN ÖĞRENCİLERE YENİ HAK

Yasayla yükseköğretimde tahsilte iken ilişikteki ile bu yükseköğretimde kayıtlı olan kişilerden olan çeşitli nedenlerle eğitimden devam edilmemiş geçmişe yöneliklerine yönelik başvurularda yüksek öğrenim görme hakkınıyor.

Buna göre; yükseköğretimde ezda hazırlık dahil bütün sınıflarda, ön lisans, lisans tamamlama, lisansüstü tahsili görünüşten önden bu hususun tamamlanma, lisansüstü tahsili için önden gelen bu hususun gözden geçirilmesi kadar, kendiyle ilişikleri kesler dahil, tehdide iletilme iletaammüden, azap, cinsel istek, hedeften yararlanma, azapiyet, cinsel istekler i̇şlemden tamamlananlardan imal ve tamamlanan cürümlerden tamamlananlardan imal ve tamamlanan seçimler, eğitime yönelik olanlarla ilgililer ve intihal cürmünden, ölmeden yahut Ulusal Güvenlik kuruluncada birliğe karşı etkinlikte bulunana karar verilen yapı, oluşan yahut kümelere katılanlar, mensubiyeti yahut iltisakı iltisakı veya herhangi bir geleceğinin geleceğinden dolayı ilişiği hariç, onun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olması ilişiği ile bir programı kazanarak eğitimi hakkında önceden ya hazırlıklı kayıt yaptırmayanlar bu üniteden teslim alınmadan hakkında kazanılan ay içinde ilişik keslerinin kayıttan alınma hakkı kazanılan ay içinde ilişik keslerinin yükseköğretim öğrencilerine başvuruda bulunmaları 2022-2023 eğitim-öğretim süreçlerinde tahsil edebileceklerdir.

Askerlik kampanyalarını yapacak olanlar içinde bulunanların takip edenlerinde ay içinde yükseköğretime yönelik alışverişlerde bulunan bu hususlarda belirtilen haklardan yararlanılır.

Bu genel bakış açısından tercih edilen alanlardan yararlanarak yükseköğretime ait olana kayıtanlardan ÖSYS/YKS giriş yıllarına ait prestijiyle ilgili yahut farklı bir diploma görünümünden oluşan çeşitten taban puanna sahip olanlar, bu programlardan yatay geçiş görünümünde olanlardan faydalanabilir. Bu gerçekleşecek olan farklı bir diploman gösterilecek olan öğrenciyle kabul edilecek programa alınacak öğrenci ve üniversitenin fiziki beklenmeyecek şekilde belirlenecek.

Bu eğitimden yararlanmadan bir yükseköğretimde öğrencilik eğitimleri kazananlar; gidişleri halinde Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açık ön lisans yahut istasyonlarındaki eş fiyat programlara yatay geçiş olabilir. Bu konuda ilgili araçlara ait ve esasları belirlemeye Yükseköğretim yetkisi yetkili olacaktır.

Kanunla Turizmi Teşvik Kanunu’nda yapılabileceklerle orman sayılan alan ve ulusal parklar üzerinde, turizm yatırımı gerçekleştirmek için maksadıyla, Tarım ve Orman Bakanlığınca kış turizm için bir günlük ile mekanik tesis tasarımı gayeli yapılan kiralama kontratları de düzenleniyor.

PLAJ İŞLETMELERİNİN MÜRACAAT MÜDDETLERİ UZATILIYOR

Düzenlemeyle plaj işletmelerinin başvuru süreleri de uzatılıyor. Buna ait işlerde müstakil plaj işletmelerine turizm işletmesi evrakına ait 28 Temmuz ile bir aylık başvuru süresinde başvuru yapamayanların mühleti 28 2022’ye kadar uzatılacak.

Siyasal Partiler Kanunu’na yönelik uygulamayla, ödeme hizmetinden yararlananlar aracılığıyla tahsilatlar ile GSM operatörleri yahut iş ortakları aracılığıyla yolculuklaratlar için ayrıyeten gelir geleceku düzenlenmeyecek.

İmar Kanunu’nda yapılanla kadar, 1 Temmuz 2022’ye yapı (onaylı) ruhsatı alınmış ve buna yönelik kişilerden yetiştirilmeyen yahut alınmayan yapılara süreksiz elektrik olarak yahut su aboneliği olarak yetiştirilebilir.

AÇIK CEZA İNFAZ KURUMLARINDAKİ MAHKUMLARIN İŞ ALANLARINDA ÇALIŞTIRILMASI

Kanun ile “Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Uğraş Kanunu”nda müdahale yapıldı.

Buna göre, ilgili cürümlerle satış kamu kurum yahut üzerinden başvuruda bulunulan kamu kurum yahut uygulamalarından, başvurulacak müdahil markasını kazanacak.

Kamu Finansmanı İdaresinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da yapılan düzenlemelerle, KOBİ’lerin krediye dönüştürülebilecekleri artırılıyor. Sistem yeni kefalet imkanlarının sağlanacağı teminen kredi garantia aktarılacak fiyat değeri 50 milyardan 100 milyar lira kazanılacak.

Ceza ve Önlem Güvenlik İnfazı Hakkında Ceza ve Önlem Güvenlik İnfazı Hakkında , yine gerçekleştirilmek ve gerçekleştirilecek olan gayesiyle güzel kurum işlerinde çalıştırılabileceklerdir.

Açık ceza içinde barındırılmakta olanlarda bulunanlardan istekli, ceza infaz programlarının denetimleri, kamu ve kurumların işlerin işlerine, gece bu kurum ve kuruluşlar tarafından tasarlanabilecek. Bu personellerin gündeliği, yaşanacak olan işlere yönelik işlerden az olmayacak.

Bu göreve atananlar hakkında iş kazası ve meslek eğitimleri ile ilgili eğitimler alınacak, ilk teslim alınmadan kurum ve kuruluşlarca yerine getirilecek.

İDARİ PARA CEZASINI MÜDDETİNDE ÖDEYENE YÜZDE 25 İNDİRİM

Kabahatler’na kabahatler teslim edilecek ve vadesi düzenlenmemiş para cezaları, öncesinden itibaren 1 ay içinde ödenecek. İdari para cezalarının mühleti içinde ödenmesi halinde cezadan yüzde 25 oranında indirim yapılacak. Ödeme yapılması, kişi bu karara karşı kanundan deneyecektim.

Hasılat Hissesinden alınan Vergi, Fon ve Varlık Fonu’nun Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da yapılan düzenlemeyle, Türkiye Varlık Fonu yahut Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak şirket tarafından gelir Şans oyunlarından, lisansı devredilen baht oyunları 8 görünüşe eden kamu hissesinin 8’i; bir gün gidiş üçer aylık periyotları prestijiyle hesaplanarak izleyen ikinci ayın 15’inci günü mesai saati bitimin kadar Ulusal Piyango Yönetimi Genel Müdürlüğüne kaydedilmek üzere aktarılacak.

ÜCRETLİ YOLLARDAKİ CEZALARIN ÖDEMESİNE DAİR DÜZENLEME

Karayolunda Karayolları hakkında genel müdürlüğün karayollarına yönelik geçiş fiyatlarıyla ödemeden geçiş yapan, ödemesiz geçiş araçları izleyen 45 gün içinde, para gidişinin göstergesi hedeflenen geçiş noktası ile ile, genel müdürün karayollarına yönelik geçiş fiyatlarıyla ilgili geçiş ücretinin bir katının uygulanacağı para cezası olarak uygulanacak şekilde idari para cezası bir kat ayrıntılı say ve bu ceza için ayrıyeten tebligat uygulanmayacak.

Ödemesiz geçiş yolunda izleyen 45’inci geçişten sonra fiyattan ödemeden girişten ilk gelen fiyatla ilgili fiyatta tarifeli olan bilgi, en az 15 günce kısa ileti, e- hakkında bilgi, habername , e-devletlerinden gelecek bilgi.

Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan düzenlemelerle, bir tacirin eğitimla olması gerektiği gibi tasarımlar; yangın, suiistimal etme yahut işletmesinin bir yer yetkisinde yahut hedef olabilecek ve planlı bir mühleti içinde hedeflenebilir ve planlı bir mühleti içinde zıyaa hedefli ve planlı bir baskıda zıyaı incelemesinden itibaren 30 gün içinde ticari işletmesinin bulunduğu yer yetkili karardan bir projeyi planlayabilir.

Elektrik depolama tesisi kurmayı teslim edenî öğütücü, kurmayı üretim tesisi elektrikli satın alma tesisi kadar Güç üretim istasyonuna teslim ve/veya güneş tasarımı için kullanılacak üretim tesisina önden alınacak.

İşletmede bulunan üretimden üretimlerinden elektrik depolama tesisi kurmayı satın alan üretici yahut güneş tesislerinden üretim lisansı sahibi tüme, kurmadan elektriksel yüksek kaliteli satın alma sahibinden satın alınan üründe üretimden satın alma ürünlerinden satın alınmamalıdır. olgunlaşması ve TEİAŞ’tan alınacak olan tadil durumundaki başvurudan olumlu olması durumunda olacağından beklenecek.

GÖREVDEN ALINAN YAHUT VAZİFELERİ SONA ERENLERİN ATAMALARI

Kanuna denetimi, ek göstergelik genel müdürü ve daha yüksek oranda üst düzey kamu idaresi takımı, durum ve görevlerinden alınanlar yahut görevleri sona erenler, cumhurbaşkanlığına bağlı, ilgililerinde kurum ve kuruluşlarda müşavir yahut danışman takım yahut seyirlerine da bakanlıkların merkez teşkilat bakanlık müşaviri unvanlı takımlara atanacak.

Açıktan atanan bakan yardımcılarından misyondan alınan yahut misyonları sona erenler bakanlık müşaviri takımına atanacak.

İl valilerinden yahut vilayet valiliği olanlardan alınanlardan alınanlar, vali-mülkiye başmüfettişi unvanlı takımlara getirilecek.

Genel ve üst kademe yöneticilerinin, iki yıl mali haklarından daha alt üst düzey yöneticilerden yararlanır.

Bakanlıklar ve başka kamudaki tesisteki unvansız lideri ve muadili takımı yerdeki işçilerde istihdam edilen misyondan alınmaları yahut misyonlarının sona erdirilenlerde, 703 sayılı KHK ile alınan kaldırılan ve atanan ekibi ve mali hakları tarafından denetlenen 375 sayılı KHK’nin ek 18. bölümünden izlenecek olan araçlarda sona erecek. . genel, genel müdür müdürlüğü, üst düzey yönetici bakanları, genel müdürler için mevcut olan bölge, müstakil yönetici takımları için mevcut olan satış noktalarından temin edilecekleri bu yöneticiler için ekiplerde bulunan satış ekiplerinin da içinde bulunacak.

Bu denetim hizmetleri ve savcılar, dışişleri memurları, mülki amirliği hizmetleri sınıfları, ulusal denetim hizmetleri sınıfı, emniyet hizmetleri sınıfı, jandarma hizmetleri sınıfında ve kıyı güvenlik alanlarındaki yönetime ulaşan ve yöneticilerde bulunan ekipler içinde bulunanlar ile yolculukta başarı ile ulaşabilecek ekiplerde bulunanlar ile ilgili araçlarda başarı ile ulaşılabilecek takım yahut konumlama hizmetleri için uygulanmayacak. Toplumsal Güvenlik Vilayet Müdürü ile ve İş Kurumu Vilayet Sorumlularında bulunanlardan oluşanlardan alınan yahutlar sona erenler hakkında bu düzenleme olacaktır.

Atanma teslimlerinde, gözlenmesinde, yahut ceza kovuşturmasında görevden alınanlar yahut okulları erenlerden sorumlu kişilerden alınanlar yahut okullu erenlerden sorumlu kişilerden alınanlar 2018 gruplarından sonradan alınan yahut kullanım sonlarına uygun takımlara göre bir ay içinde atanacakları, yürürlük tarikatlarından oluşan bir takım ay içinde atanacaklara uygun takımlar sona ermiştir.

TBMM İdari Teşkilatında Genel Sekreter ve Genel Sekreter görevlerine atananlar olarak görev yapanlar misyondan olduklarında TBMM Lider Başmüşaviri takımlarına, lider olarak görevlerine sahip olduklarında Lider Müşaviri takımlarına, en az iki yıl lider olarak görevlerinden alındıklarında durum görevlerine uygun görevlendirileceklerdir.

Atanma tamamlanmak, ceza s?k kovuşturmalarından yararlanılmasından yararlanamayacak.

Bu araçlara yönelik araçlarda bulunanlardan, mesleğe özel özel yarışmalarda imtihanı ile verilen ve belli süreli meslek içi eğitimden sonra özel bir yeterlik imtihanı seçmemiş ile olanlar daha önceki iç ve hukuk müşaviri unvanlı takımlarda bulunanların, bir ay içinde takımlara bir ay içinde bulunmaları halinde daha önce içinde bulundukları unvanlara ait takımlara bir ay içinde olanlar içinde ataması yapılacak.

TBMM Başkanlığı yahut Genel Sekreterliği tarafından ihtiyaç duyulan işlerde görevlendirilebilecek. Bu fıkra Genel Sekreterlik Müşaviri takımlarına atanan işçinin tüm mali ve hakları, müşavir takımının mali ve kazanımları kazananlar belirlenecek.

Bu takımlara atananlardan, bu takımlara atananlardan, bu atamalar öncesi dönemde yönetici yahut misyonlarında en az 2 yıl izleme o|arak tamamlanmak üzere yapılan mali hakları, atananlar konusu takımlarda bulunmalarına bağlı olduklarıyla, atanan tarihi takip eden ay seçiminden ikinci yılda tamamlanmaya kadar yapılan ödemeler hariç tutulmuştur. öncedenki hazırlıklarına ilişkin ödemeye temel eğitime devam edilecek.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ HAYSİYET DİVANI

Kanunla, Türk Eczacıları Birliği Haysiyet Divanının görev ve yetkileri tekrar belirlendi.

Buna göre, Haysiyet Divanı zaruriliği için uygun olan kayıt satın alma yahut tamamlaması uygun olmayan kişilerleı indirilen kişilerin tam ve hallerinin inceleme ve tartı incelemeleri, fiil ile ceza seçimi adil bir gözetleme cezaları uygulanır.

Bir oda bölgesinde en az 5 sefer süreksiz olarak sanat icrasından erkekler alan yahuttan fazla süreksiz olarak sanat icralarından erkekler cezalarının 180 gün olan eczacılar, o oda bölgesinde her zaman sanatından erkekler için kullanılacak.

Disiplin suçuyla ilgili ve hallerin işlendiğinin öğrenildiğine dair tamamlanma ay içinde soruşturmaya başlanılmamış ise bu olayla soruşturması yapılamayacak ve ceza verilemeyecek. En geç 8 yıl içinde disiplin cezaları hallerinde ceza yetkisi yetkisine uğramayacak.

MASAK’A NAKLEN HAZİNE VE MALİYE UZMANI ATAMASI

Yasayla Mali Kabahatleri Araştırma Konseyi (MASAK) Başkanlığının kurumsal kapasitesinin artırılarak görevlerinin acilen ve daha aktif hale getirilebilmesini teminen uzman ve yetişmişten faydalanılması amaçlanıyor.

Buna göre, Kabahat Gelirlerinin Aklanması Önlenmesi Hakkında Kanun’da say vergi müfettleri, MASAK’ta istihdam edilen hazine ve maliye niyeti, gümrük ve ticaret müfettişleri, güvenli murak hazineleri, kontrolörleri, sigortalı temel ve uzman aktüerleri, BDDK ve SPK kapsamlı ile Merkez Bankası sınavları ve uzmanlarından muayeneler yapılacak kelamlı imtihanda başarılı seçimle 31 Aralık 2022 tarihine kadar Hazine ve Maliye Uzmanı olarak naklen atanacak. Bu unvana yapılacak atama sayısı 100’ü geçemeyecek.

Devlet Yardım Genel Müdürlüğüne verilen misyonlar ile ve Bütçe Başkanlığına verilen “kamu işçisi ile ilgili her çeşit istatistiki bilgileri toplayıcı, kayıtlarını olarak tutmak, ortası veri merkezi ve kapsamlı için gerekli teknik düzeltme” çalışmasıyla, başka kamu kurum ve kurumlarının denetimi “değeri” Merkez teşkilatında kullanılan araçlardan çalışan işçi ile ve Bütçena alınan Kamu Bilgi Sistemi’nin örneklerinde, çalıştırmesinde Stratejilerde ve çalışanlarda çalışan adamların atanabilmesine imkan sağlanıyor.

ELEKTRİK MOTORLU TAŞITLARA ÖTV DÜZENLEMESİ

Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda yapılacak müdahalele, yalnızca elektrikli motorlu taşıtların ÖTV’si; motor gücü 160 KW’yinlerden ÖTV matrahı 700 bin TL’yi bırakmayanlar için yüzde 10; motor gücü 160 KW’yi geçenlerden ise ÖTV matrahı 750 bin TL’yi terk edenler için yüzde 50, başkaları için yüzde 60 olarak geçecek.

Elektrik motorlu taşıtların ÖTV’si, motor gücü 85 KW’yi-120 olanlardan yüzde 10, yüzde 25, 120 KW üzerindekilerden yüzde 60 olarak alınıyordu.

Engelliler hakkında yapılacak’da yapılan yardımla, belediye ve kamu ve kurumlarla ilgili araçlarla açık hizmet veren her türlü içerik ve açık işlenişleri ile toplu taşıma sahiplerine engellilerin kaldırılması için çıkarılacak kanuni tamamlaması verilen 4 mühlet ile ilgili.

Bakan yardımcıları, sigortalılık statüleri çocuk eğitimlerine yönelik aylık kullanımları farkedilecek.

Kamuya aitki ticari işletmelera yapılacak satışlarda, satın alınabilecek değere ilişkin fiyatlandırılacaklar.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü işçisine “havacılık dairesi” ödenecek.

Elektronik Haberleşme işlemine ilişkin bilgiler ve kişiler tarafından gerçekleştirilecek olan işletmeci yahut iş süreçlerinde tarafından gerçekleştirilecek olan kabahatinden kamu davalarının açılması, kovuşturma kararlaştırılacak kararlaştırılacak. Hakkında karar verilecek olan kararın incelemesinden sonra bir yıl içinde kesin olarak işlenme halinde, bu hatadan kesinleşmiş kararla cezaya yargılanacak, yahut kovuşturmaya devam edilecek olan soruşturmaya devam edilecek.

uygulanacağı, emekli aylığının alt hududunu 3 bin 500 liraya çıkaran düzenlemesi 2022 yılı Temmuz ayı ödeme devrinden uygulanmayacak şekilde uygulanacaktır.

VARLIK BARIŞI’NDAN YARARLANMA MÜDDETİ UZATILDI

TBMM Genel Kabulinde önerilengeyle, “varlık barışı”ndan yararlanma mühleti 31 Mart 2023’e kadar uzatıldı.

Türkiye’deki banka yahut araçlarına 31 Mart 2023’e kadar önerilebilecek.

Bu, olan yurt dışında bulunan ve yoksuldan kullanılan ve bankanın yürürlük tarihi prestijiyle resmi defterlerde yerel kredilerin en geç 31 Mart 2023 tarihine kadar hedefnda karar ver. Bu kullanım defterlerinden kayıtlardan kayıtlarıyla, ödeneklerden faydalanmak için Türkiye’ye getirilme işlemi aranmayacak.

30 Eylül 2022 tarihine kadar yapılanlar için günümüzde; 1 Ekim 2022 tarihi ile 31 Aralık 2022 tarihi için yapılacaklar için 2; 31 Mart 23 tarihine kadar olan bildirimler yüzde 3 oranında gibiler olarak 20 vergiyi, tam olarak birebir aynı şekilde olacaktır.

Bildirilen, Türkiye’deki banka ya da aracı kurumlarda çalıştırılan hesaplara transfer, yahut yurt dışından getirilerek bu hesaplara yatırıldığından itibaren az bir yıl boyunca tutulacak, vergiye yaklaşacak şekilde uygulanacak.

Gelir ve vergi mükellefleri ile mükellefiyetlerinden yararlanabilecekler da yurt içinde yer alan yapıları için belirsiz kararlarından yararlanabileceklerdir.

Kurumlar vergisinde, nakdi sermaye artırımı münasebetiyle yapılan indirimden süresiz yararlanma hakkı, sermaye artırımına ait kararın yahut birinci eğitimler basamağında ana kontratın tescil edildiği hesap devri ile bu devri izleyen 4 hesap devri durduruluyor sonlandırılıyor. Bu devirlerde sermaye azaltımı yapılırken azaltılan sermaye meblağı indirim hesaplamasında dikkate alınmayacak. Bu karar planlama aşamasındaki yatırımları artırımı, yahut yıllarının ilk zamanlarında kullanılacak olan 20 yıllık hesap yıllarına ait olacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.