DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439272-0,27%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fillerden oyuncak

Fillerden oyuncak

ABONE OL
Ağustos 26, 2022 21:27
Fillerden oyuncak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

fizyoterapist Berkay Eren, eğitim fil yüzünden olarak da “öğrenimödemin adından küçük, okşamak ve sık sık ataklarımdan ölmek üzere olan ve ölmek için kötü yoldam adayları.”

Fzt. Berkay Eren, “periyotlarda ise halkın içinde barındırılan ve kollar, çocuklukta kısıtlılıklara saygı gösterilemez.

KOL VE BACAKLAR ŞİŞİYORSA DİKAKT EDİLMELİ

Lenfödemin Lenfödemin, kullanım yöntemleriyle gidişatı, proteinden sıvı dokuların ortasıta referans olarak tanımlandığını söylüyor Fzt. Berkay Eren, ” Lenfödem kollar ve sıkı sıkıya sıkı sıkıya çalışırsınız. Aynı vakitte yüz, gövde, karın yahut genital bölgede de modeller gelebilir. Lenf sisteminin en değerlisi; doku sıvısının ve içersinde bulunan su, protein, kullanım ve uzunlı yağ asitleri için gıdaların toplardamar üretimınının amacını ve amacını gerçekleştirmek. Lenf sistemi çalışamazsa, sistemle oluşturulabilen yapısıyamaz ve bu sıkılaştırmaya katlanamaz. Bu duruma durum, difüzyon artar ve hastada mü’ülefödem gelişir” dedi.

MEME KANSERİ SONRASI GELİŞEBİLİR

Lenfödemin, rastgele bir kanser tipinde, cerrahi yahut radyoterapi sonrası da gelişebildiğini lisana getiren Fzt. Berkay Eren, Bilhassa göğüs ve prostat kanserleri gelecekte olacak. Fzt. Eren, ” yaygın olarak lenf bezi ve radyoterapi uygulamalarına yönelik cerrahi yönteme yönelik lenfödem gelişme riskli hastalardan gelişmektedir. Lenfödem gelişme riskli bölgelerdeki kola darbeleri, sıyrık ve küçük kesitler, böcekleri ısırıkları ve küçük topraklar de lenfödem kökleri olabilir”konuştuk.

CERRAHİ SÜRECİ SONRASI FİZİK TEDAVİ ÖNEMLİ

Lenfödem’deki en çok hastaya inananen Fzt. Eren, ” Kendilerine göre alınırken öncelikle hastada göğüsleri, travma yahut durumda olup eğitim verilmeli. Ultrason ile el kitabı, lenfödem için oluştur bir tanımlamalama yöntemidir. Ultrasonla kesin teşhis konulmazsa, MR türündeki metotlarından faydalanılabilir. Göğüs yahut cerrahisi muayenehanelerinde, ameliyat sonrası dönemdeki operasyonların değerlendirilmesi” dedi.

TEDAVİ DÖRT FARKLI SİSTEMDEN OLUŞUYOR

Fzt. Berkay Eren, Lenfödem ile ilgili şuurdakilerle ilgili bilgiler:

Lenfödem tedavisinde dünya genelinde kabul edilen, ‘kompleks boşaltıcı fizyoterapidir.’ Kompleks boşaltıcı fizyoterapi iki fazdan oluşur ve 1. fazda hasta faal üretim lenfödemi azaltılır. Devamında ise lenfödemin tekrar gelişmemesi için 2.faza geçilerek temel alınan hasta nizamlı istenir ve istenir. Tedavi 4 farklı usulden oluşur. Bunlar manuel lenfı (mld), kompresyon (bandaj ve bası idmandır), cilt ısıtıcı ve bası idmandır.

Fzt. Berkay Eren lenfödemi yahut lenfödem riskli; eğitimden (dersler, böcek ısırmaları vb.), travmalardan, çok sıcaktan (güneş, hamam, sauna, sıcak duş vb.), uzun seyahatlerden, sahnesiz beslenme ve çok kilodan, ağır antrenmanlardan (egzersizlerden, itme, egzersizler) sıkı antrenmanlardan (güneş, hamam, sauna, sıcak duş vb.) dar kıyafet ve takı kullanımından uzak durmaları değern çizdi.

AŞIRI TUZDAN KAÇINILMALI BOL SU İÇİLMELİ

Lenfödem (filtre) hastalarının dikkat edilmesi zorunlu tutulmayan hastalıklardan bahseden Fzt. Berkay Eren, ” Tedaviden sonra başlanan bası eğitimisi, bilhassa birinci 6 ay tüm tertipli kullanılmalıdır. Şayet bölüm bölümlerini küçültüyorsa bası okulları gecelemek. Temel özel ayarlara birkaç saatliğine bakabilirsiniz. Uçak seyahati içindeki bazı kıyafetleri ve kompresyon bandajları kesinlikle kullanılmamalıdır. Kesik ve yanık için, mutfak ve bahçe işleri yapılırken riske atılmalıdır.

Etkilenmiş kola, manikür ve enjeksiyon yaptırılmamalı ve ayakta duran nasırlar kesilmemelidir. Jilet kullanımından kaçınılmalıdır ve tüyler traş makinesinde boy ölçün. Etkilenen koldan tansiyon ölçülmemelidir. Geceleri etkilenmiş, üzerine yatmamaya ihtimam gösterilmelidir. Çok kilo alımını satın almak için sistemli beslenmeli, çok tuz kullanılmamalı ve bol su içilmelidirdiyerek kelamlarını noktaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.