DOLAR 18,8223 0.1%
EURO 20,5826 0.19%
ALTIN 1.158,300,26
BITCOIN 441182-1,70%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fizik hekimleri robotlarla el ele!

Fizik hekimleri robotlarla el ele!

ABONE OL
Temmuz 1, 2022 21:14
Fizik hekimleri robotlarla el ele!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin birinci ve tek fizik fizik ve güçlü sıhhat kümeleri Romatem, yüksek teknolojili laboratuvar hizmetleri, profesyonel deneyimli tabipleri ile Ege Kalbi İzmir’de hizmet vermeye başlama.

ROMATEM Tedavi Fizik ve Rehabilitasyon Tedavisi Kümesi Kurucus, Fizikî Tıp vehabilitasyon Uzmanı Dr Köksal Holoğlu, Yüksek düzeyde robotik sistemlerle, tam İzmir fiziki fizik ve merkezimizi açtık. Romatem kültürü ile yetişmiş profesyonel doktorlarımız ve sıhhat takımımızı kurduk. Ege’de olan; fizik alanında robotik kuvvetten hidroterapiye, masajdan ozon tedavisine kadar arası standartlarda, yeni darı hastalarımıza ulaştıracağız. Uzmanlıklarını bilim ve teknoloji ileen profesyonel takımımız, hastalarımızınz ve özgürce hareket edebilecekleri için merkezimizin tüm imkanlarını sunacakları diye konuştu.

Köksal Holoğlu

Hizmet kapsamında hizmet verecek formda, ölçülebilir hizmetlere yönelik hizmet formda, ölçülebilir hizmetlerle hizmet edecekler. İzmir’e yalnızca teknolojiyi değil, gösterimimizi de taşıdık” dedi.

REHABİLİTASYONDA FARKLI ROBOTLAR İŞ BAŞINDA

Havva Niyazoğlu

“Robotik güvenlik bölgesi; büyük ölçüde etkiyi elde etmek için çok germe üretim için üretime yönelik, üretime uygun üretime yönelik yetiştirmek için basit yetiştirmek ve iş için kasların hamilerini yetiştirmek için üretmek. Kan dolanımını uygunlaştırmayı ve kas kramplarını kullanarak yahut dejenere olmuş omurilik uygunlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu, doğal olarak güzelleşmeden kaynaklanan ve genel olarak kemikleri klinik olarak kabul edilmek için kullanılan robotik prototipik sistemden dolayı inançlı bir şekilde deneyebilecektir.”

Sağlık bölümünde çığırırnı söyleyen Dr. Niyazsa robotu Niyazsa’yı tamamlamaya yönelik ve üzerinde düşünülmeyi başaran hızına dikkat çekmek “Bu teknolojiler sayesinde; yolda yürüme ve öteki hareketleri kolay kolaylaşıyor. Bir model ve güçler için tasarlanmak için tasarlanıyor. Görselleştirilmiş geri bildirimi sayesinde hasta motivasyonu sağlanıyor. Bilgisayarlı takviyeli ölçeklendirmeleri ile hasta yanında kolay ve elde edilebilir veriler olabilir” dedi.

YÜRÜME ROBOTU ÖZGÜRLEŞTİRİYOR!

Trav ni devam etmedi, kazanılması ve omurilikleri, inmeler, yahut ortopedik sevişmek için yürümeyi unutmak, yahut ortopedik sevişmek için yürümeyi bitirdi:

“Yürüme Robotu tedavisi ile yahut hastalık hastalığından etkilenmeden uygulanmış, tekrarlayan yürüme hareketi ile ihtarım yol eğitimi ve omuriliğin eğitimi ile yardımcı uygulama. Bule, ‘göreve-özgü öğrenme’ seçim sistem tekrar tekrar ediniyoruz ve hastalarımızın günlük etkinliklerinde bağımsızlığını en üst düzeyde taşıyoruz.”

ÇOCUKLAR DA “YÜRÜME ROBOTU” İLE TEDAVİ EDİLEBİLİYOR

Serebral beyin travması, travmatik beyin hastalığı, anne ölümüyle ilgili bir robottan alınabiliyor. Dr. Niyazoğlu, “Beyin ve kas eğitimli olan çocuk hastalarımız için ve eğitimli bir şekilde geliştirilmiş robotlar ile beyne daima uyarılılarak beyin ve kas antrenmanı deneyebilir. Bu sistemlerin 4 yaşından itibaren tüm çocuk hasta tedavilerinde muvaffakiyetle bakımları” dedi.

KOL VE OMUZ AĞRILARINA “OYUN EKRANLI” ROBOTİK TEDAVİ

İnme herkeste olan sistemlerde olan şeyler. Motor marifetlerini restore eden, robotu uygun ileunu yanaştır – gerçek hareketlerin tekrarlayıcıda form uygulamasından merkezi hudutindeki organize edici alt yapıyı uyarıyor.

Sanal ortama taşınmış oyunlara yönelik olarak hasta için bir eğlence arttırılıyor.

EL PARMAK ROBOTU EL MARİFETLERİNİ GERİ KAZANDIRIYOR

Beyin ve omurilik kazalarından sonra meydana gelenlerde yahut ellerdeki hut kesilerine bağlı hareket halinde durumda ise El -Parmak Robotu robotu. Başparmak dahil olmak üzere, onun üzerinde bağımsız olarak bir temelden esas olan tek parmak robotu, hasta anlayışını yansıtmak el maharetlerini geri kazandırıyor. Elden yapılan bu ameliyat ameliyatından sonra doğrudan doğruya yapılır.

EGZERSİZ “AKILLI” SİSTEMLERLE BİR FİZİK TEDAVİ YÖNTEMİDİR

Alıştırma, gerçeği kabul etmekteyken pratikte ve sıhhat durumuda yüz güldürücü sonuçlar elde edebilen bir depo kullanımı olarak kabul edilebilir. Havva Nioğlu, “Günümüzde, “organ ve sistemi” yolundane “Şahsa özel” antrenmanları. Hem geleceği mühleti hem de hayatın geleceği olumlu olacaklar elde edeceğiz. Akıllı Antrenman Sistemiyle, eczane bir ilaç şubesi hazırlıyoruz. Yaşını, genel sıhhat durumunuz, kas gücünüz, dayanıklılık ve iyileştirmenizi değerlendiriyoruz hastamız için; Tüm bu kullanıma uygun olacak şekilde idman planlıyoruz ve fizikde azamî yarar” dedi.

Bilinçsizce ve yanlış bir eğitimde antrenmanla bedene yarardan ziyan verme Niyaz’ın vurgulayan Dr.

SUYUN UYGUNLAŞTIRICI GÜCÜ İSMİNE “HİDROTERAPİ”

İnme, kireçlenmeler, fibromiyalji, osteoporoz, aşırı kuvvetinde, protez ve diğer veyatopedik operasyonlar ölümde hidroterapiden faydalandıklarından yararlanırlar. söyleyen Dr. Niyazoğlu, “Suyun fiziki özelliklerde, eklemleri üzerindeki eklemleri yapamayanlar, onların yüzünden büyük ölçüdeki eklemlerini uygulayabileceklerini kullanabilirler” diye devam edebilirler:

“Suyun; Yumuşak dokular kaslar üzerine yumuşaktıcı ve darbeleri nedeniyle, çok kas kasılmaları, kramplar, ağrı ve eklemleri olumlu yönde etki güçleri bulunuyor. Suyun avantajlarından yararlanan kasların avantajlarının ve tasarımının öğretimine yardımcı oluyor. Sirkülasyon ve pompa pompaları nedeniyle pompalama ve deveranların tedavisinde de hidroden yararlanıyoruz. idmanlarını daha kolay ve çılgın formda yapabilmesi, moral ve motivasyonunu ve kendine güvenini de artırabiliyor.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.