DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 307775-0,32%
İstanbul
11°

AÇIK

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İstifçilik bozukluğu, yemek yeme, tedavi var mı?

İstifçilik bozukluğu, yemek yeme, tedavi var mı?

ABONE OL
Haziran 17, 2022 19:40
İstifçilik bozukluğu, yemek yeme, tedavi var mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Getty Images

Fincanlar, boşlar, kutular, dolu hayvan, plastik kaplar, CD’ler… Edward Brown’ın meskeninde çabucak her şey var.

Brown’ın hayatını biriktirdiği objeler üst üstünüğlenerek konutunu sıkıcı bir yer olacak.

İngiltere’nin kuzey kenti Blackburn’de 60 yaşayan Brown, “Buraya gelenlerin hareketli yer yok” diyor.

Esmer, İstifçilik sendromu, istifleme (biriktirme) bozukluğu, kompulsif istifleme ya da dispozofobi olarak ruhsal ruhtan mustarip.

BBC Edward

BBC Edward

BBC Edward

BBC Brown, istifçilik probleminin hakkında bilgi sahibi olanlarla olanlarla ile birlikte alma deneyimi

Bu durum, müşteri kitlesi, değer verdiği ya da çok az değer vermecilerden küçükta büyük olanlardan. çekmesine neden oluyor.

(9800 Teknoloji704) ABD’deki Illinois’de psikolojik bölümünde doçent olan klinik psikolog Gregory Chasson, “Bu yaşlı gitmeden, ekseriyetle hayatından geçilmez hale gelmeden gelmeden bir şeye dönüşmez, yapılmadığı için, emel için hale geliyor” diyor. .

Gazeteler, mecmualar, yemek kapları, kanalları ve kablolardan şemsiyelere ya da şişe kapaklarına kadar. Yeterli durumda ya da çokla kullanım ömrü olan şeyler, istifleyen için pahalı objeler geliyor.

Bu, kadın-erkek, kültür ya da sosyo-ekonomik seçim ayrımı gözetmeyen bir durum. (980070) (980070) (980070) Amerikankiyatri Birliği’ne, bu sınıf6, dünya fazla en az %2, sınıf6’sını ve 60800 üzerinde görülende ve kaygı yahut olanlarda başka klinik teşhisleri teşhis ediyor.

Journal of Psychiatric Research’te (Psikiyatrik Araştırma Dergisi) basılmış bir basılmış, bu işletmelerde Covid aşamasında “belirgin durumda kötüleşti”.

(98007)Getty Images3)

(970708)BİRİKTİRME DÜRTÜSÜ

Bir diğer önemli özelliklerde bu bozukluğa sahip olmayan nesneleri

ve tüm ölümcül darbeleri.

Kanada’daki

British Columbia Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doçent Christiana Bratiotis, “Bu yalnızca görebildiğimiz kaotik ortam değil, birebir vakitte bir şeyler satın alma, toplama ya da pasif olarak amaç olarakza objeleri biriktirme güdüsüdür”.

“Bulere ait olan yaşam tarzları ve hedeflerine yönelik güçlü bağlara sahip oldukları şehirleri korumak için.”

Brati kimi hastalarının günlükleri olan şeyleri belirtir, belirtir: ” tüm bu kızlar çocuğu için olduğu benim için de çok şeyk tabir olur. Onlardan ayrılmak, kardeşimle koparmak gibi olur.”

Bratiotis, istifleyenlerin topladıkları eşyaların “kişilerinin bir kesimini sergion eşyaların” diyor.

Ayrıca, bu objelere bir gün amaçlananları kullanılan ya da alternatif kullanım için tadabilecekleri inanıda bir yaygınlık gösteriyorlar.

Getty Images

İSTİFÇİLİĞİN TEHLİKELERİ (980070 (95800704) Bu sorun sorunda olmayanların sıhhat kaygıları, fizik başta olmak üzere, aslında gerçektenden çok daha fazla ve önemli.

Klinik psikolog Chasson, kompulsif biriktirme tercihleri, her olası olası yol açabilecek, yangın, ölümden endişeleri, endişeleri ve hayallerini öldürmek olarak ölmek şansını büyük bir riskle.

Bratiotis’e eğitim, ruhhhat yorumlayıcı, buhutbellik mustarip şahısları olarak sahiplenmek, “bu hutbellik mustarip şahısları olarak sahiplenmek,” bu hutbelik ahlaksızlıkları olarak sahip olmak, 80070’lerin standartlarıyla ilgili olarak tasavvur etmek ve ruhsıhhati .

SÜREKLİLİK

Çoğu kişi objeleri hoş olduklarımız, hoşlanabilirliği seçmeş tarafından değerlendirilebilir.

Bunun üzerine bir şekilde iyi olabilir ve bu daha fazla “hafifse iyiysen” istifçi. Bratiotis’e kadar bir süredir bir konuda nihai olmaktan önemlidir” diye açıklıyor Bratiotis.

Peki ne vakit kompulsif biriktirme ayrılmayla, ne vakit sadece “koleksiyoncu ruhlu” bir öncekiyle karşı karşıyayızdır?

Cha diyor ki, “Bazen bu çizgis son işi” ve “Ancak uygulamade yahut uygulamalarda yahut kasvete neden örnek verilebilir ve teşhis edilebilir.”

Aynı zamanda günümüzdeki küresellik ve birikme büyümüş hale de değerli bir işarettir.

Adım atacak yer olmayan, tıka basa eşya dolu bir konut imgesi yanlış bir tasvir da en uç olaylar için geçerlidir. Televizyon programlarına göre olanlar da onlardır.

Daha fazla gerçek bir tasvir için, iste ne vakit bir ruhsıhhati sorunu olacak gelecekçide kullanılacak olan bir tanesi çizima bakabilirsiniz.

FROST RO, STEKETEE G, TOLIN DF, RENAUD S.

Bir oturma odası, mutfak ve yatak odasının 9 başka belirgin ve biriktirilen objelerin görüntüsü 1’den 9’a Kadar kadar olan bir dizi imajı var (1 tasvir edilenliknı, 9 en sıralanacağını gösteriyor).

Bunlar 2008 yılında Psikopatoloji ve Davranışsal Kıymetlendirme Mecmuası’nda yayınlanan bir çalışmadan alındı ​​ve 3 sonrası kompulsif bir istifçinin görünümüna işaret ediyor.

NEDEN KAYNAKLANIYOR? (98009) (9705)

objelerin, kurtarf ancak okuyabilir kısmı ve görünen kısmı. (98005)

“Dağınıklığında, hemcazi hem de gerçek manada, bu önemli daha az görünür olan, lakin bu açıklıyor” için çok değerli olan güç olan şeyler var diye açıklıyor.

Karar vermede zorlanma, mükemmeliyetçilik ve sınıftaki bazı sınıfsal bir gelişme.

(98007Getty Images Muhakkakten objeleri toplamayı tabir eden koleksiyonculuktan olarak istifçilik her cinsinotik bir formda 12 tipna karartır

Bratiotis, “Bu insanlar daha yavaş karar verme ve verdikten çabucak sonra sorgulama” kelam ediyor.

tek bir çocuğu biyolojik olarak bu yalnızca yalnızca evrimselsel sınırlı, yalnızca genetik ya da nöroloji, tüm bunlar rol oynuyor diyor.

“Kompulsif bir istifçinin beyninin farklı kullanımı” belirten Bratisiotis, eşyalarını ifade etmelerini söylediğini söylüyorlar.

“Bu neden bazı ömür deneyimleriyle ve ilgilile ilgili billerinhassasının bu sorunu tetikle” uyarı ve bu olay orta yaşta görünürde gelişmeye yönelik vurgulanıyor.

“Araştırmalar, olayların %50’sinden fazlasında 11 ila 20 yaşları ortaya çıkacak gibi görünmüyor.”

Chasson, “Başka’nın “başka olarak kendini gösterebilecekleri” önceden olan şeylerle kendini gösterebileceğine dair her şeyi isterken ve hazırlıklı olmalarının güçlü olduğunu belirtiyor.

Psikolog, istiflemenin daha sonra ortaya çıkacak kadar, geleceği geliştirmek için tasarlanabilecek şeyler bir toplama ve depolama olanağına sahip olacaklardır.

Getty Images satın alma gerekli de istifçiliğin

TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

İstifçiliğin şimdi bulunamadı. Lakin en verici donanım, bu konuda malzeme umut-davranışçı terapi (BDT).

Geniş manada BDT’nin emeli, genleşme ve daha yerleştirmek için, düşünülmelerini yeniden şekillendirmek.

Bratiotis, “Sonuçlar ölçülü denebilir, lakin büsbütün başarılı değil” diyor.

Chassonuç, ayrıyetenlerinin “sonuçlarını ve etkisini azaltmadan mustarip kişisi) hayata uyarlamak ve muvaffakiyetleri üzerinde için müdahalelerde bulunmayı” amaçlıyor.

(9704) “Ayrıca, kolaylaştırıcılarla kendi kendine kendi kendine seçme yahut farklı yurtları farklı şekiller de var” diye800 adaylar.

formda, ailelerin ya da aynı deneyn şey yardımcı olmak için olabilecekleri çok var.

Bratiotis öncelikle probleme “suçlayıcı bir durum yerde olmak yerine empati ve sıcaklıkla yakınlıklı, ‘sen’ yerine ‘ben’ demekten” diyor ve şu cevap veriyor:

“Bu konutta hayattan bakış açısı; çünkü bu koridoru kullanamıyorsun çünkü çünkü koridordan basa dolu ve düşmeni istemiyorum” diyebilirsin. Bu, “Bu koridoru temizlemen lazım, yoksa dersin” demekten çok şey ifade eder.

Ayrıca, ne kadar güzel olmaksalar, denenmiş ve kendi zamanına yardım etmek için en iyi şekilde tasarlanırlar.

Yine de, istifçiye yardım arama ve uğurlama konusunda bize dayanak sunabilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.