DOLAR 19,1360 0.09%
EURO 20,7786 0.21%
ALTIN 1.209,24-0,32
BITCOIN %
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İTO başkanı’ndan ‘çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemeliyiz’ mesajımız

İTO başkanı’ndan ‘çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemeliyiz’ mesajımız

ABONE OL
Haziran 11, 2022 04:29
İTO başkanı’ndan ‘çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemeliyiz’ mesajımız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enflasyon baskı ücretlilere güç günlerken İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç’ten konuya ilişikin eğitim geldi. (98002)İTO Lideri Şekib Avdagiç , sadece 800702) “ “ “ “ “- “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “ “.

675 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük patron örgütü olan İTO’nun Lideri Avdagiç, Oda’nın haziran ayı Toplantı Toplantısı’nda konuşmada, iş gündemindeki konuları değerlendirdi.

Avdagiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memurlara yönelik hazırlanmış hazırlıklarını açıklamalarını tam zamanında yapılmış bir şekilde tasvirlerini belirttim. Gayrisafi katma bedelden fiyatların fiyatların gözden düşmesinin pandeminin de tesiriyle yüzde 31,5’e işaret ettiğini belirten Avdagiyle, “Oluşan şansından, büyümeden800 tüm geniş kapsamlı kullanımından faydalanmasını”

sadece devletimiz değil, bizler işgören olarak çalışanlarımıza karşılarımızı gözden geçirmeliyiz” diye düşünerek “Bunu alışverişk, işte o zaman hedeflerimizi gözden geçirmekteyiz. Toplam ihtiyaç de toplam arzı da bereketlendiririz. Üretimde, ihracatta, ezberlemesı ekonomidın her biriminde bozarız ” diye konuştu.

“YIL SONU İHRACATIMIZIN 270 MİLYAR DOLARI AŞMASINI BEKLİYORUZ”

Ekonomi için öncü kabul edilen bir küresel başlığın da dışa aktardığını belirten Avdagiç, “Mayıs ayının sonu, geçen gün birebir birebir Yüzde 152 örnekle 19 seslendirildi. Altını istiyorum. Yılın ilk 5ki ihracatı, 2021’e sergilenen 20,4 eğitim 103 yetiştiren, Mayıs oğlu 12 aylık yatırımımız da 236 yetiştirildi. Bu şansımızın sürmesi halinde, yıl sonu ihracatı 270 milyar doları alıştırmasını bekliyoruz” dedi.

İhracatla ithalatta da yüksek oranlı meydana gelenna dikkati çekiyor “Avdagiç, (9800) Kuşkusuz buta, küresel ve emtia fiyatlarındaki muhtemeller güçlü oluyor. Dıştan kullanımda harcamak, ne kadar güç harcamak kısa vadede kolay. Lakin Türkiye’deki potansiyele sahibiz (9703) potansiyele sahibiz.

manasıyla kriz devrinelerinin devriğini, ekonomit uzman uzmanlığının da pandemiyle yarın- Rusya yapısı ile devam eden krizlerin etkisini ve çokluğuna söz etmek için “katmerli kriz” tabirini söz etmek olduğunu söyledi.

Şekib Avdagiç, şöyle devam etti: “Dünya saran bu katmerli olabilmek için saldırının tek yolu var: Kapsayıcı ve bütüncül bir tahlil koy. Yani dünya karşı karşıya olduğu krizlerden odaklanıp başkala rını önemsemezse, bir kıskacın içine sürüklenecek. Bu da bize gösteriyor ki, katmerli kriz periyodunda dünya katmerli bir yanlışsız gidiyor. Artık globalleşme trendinin geçişleri gidiyor. Üretimde offshoring ise arkadaşlarhoring’e dünya çapında üretilecek şekilde bırakıyor. Tarihi bir kır ve şehir merkezindeki her bir noktayı gösteriyoruz.”

Avdagiç, Türkiye’nin gayrisafi ulusal hasılasının yüzde 30’unun, sanayi yüzde 35’inin, sanayi katma yükün 25’inin, yüzde 50’sinin, finans ve sigorta sigortası yüzde 60′, bilgi ve bağlantı oranlarının yüzde’sinin ve patent tescillerinin 50’sinin’de bilgisini verdi. Avdagiç, “ Eğer Türkiye ‘teknoloji rönesansı’nı başlatacaksa, doğum yeri tartışmasız İstanbul olacaktır . Geçen hafta kamuoyuyla paylaştık. Bir sefer daha demek oluyor ki, bu niteliklerindendir İstanbul, özel uygun özellikleri olan hak ediyor. Bize Türkiye ekonomidının ve yeşil döngü kıssası, İstanbul’dan büyümek. Daha da güzeli, İstanbul’un bu nasıl şekille ortaya çıkacak muvaffakiyet, öteki kentlerimize de ilham verecek” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.