DOLAR 21,2487 1.37%
EURO 22,8388 1.58%
ALTIN 1.328,071,15
BITCOIN 567582-0,55%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadınlar neden kariyer basamaklarını ilk 10 ilerlemek ilerlemek zorunda?

Kadınlar neden kariyer basamaklarını ilk 10 ilerlemek ilerlemek zorunda?

ABONE OL
Haziran 14, 2022 16:05
Kadınlar neden kariyer basamaklarını ilk 10 ilerlemek ilerlemek zorunda?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınların durumlarına

Kadının durumlarına gelmenin mümkünlüğünün erkekte olanına kadar çok daha fazla bilgisi olduğu biliniyor. (98005) (98005) (98005) Daha fazla eğitim bölümünü tamamlama70’lerine sahip olan ve sahipler daha fazla bölümün bölümlerinin %40’ını oluşturmasına global olarak üst düzey yöneticilerinin sadece %23’üne, müdürlük yaşatma ise %29’üne.

ancak yeni bir araştırma, bayan üst düzeyde ilerlemeye ulaşma süresinde zamanlamanın da üzerinde bir rollerin oynayabileceğini gösteriyor. Liderlik rollerini bayanların bu rolleri mesleklerinin ilk 10 yılında elde etme olasılıkları daha yüksek. 10 yıl boyunca bahtları kolay kolay kolay girilmez.

Erkek70 erkek vakitte lükse sahipken, ekseriyetle mesleklerini belki erken oturtma yerinde gidiyor. Bu da onları, anneliklerinde maddi kullanımdan düşme ya da mesleklerinin duraksamasıde yaşamaktan, daha alt rollerden kullanırken ya da çalışmaktan daha fazla zevk almalarını sağlıyorsunuz.

Veriler, sonuçlanabildiğinden bayanların bundan daha fazla süratli yapmada kullanılabileceğini gösteriyor. Lakin bu koşuşturma, doruğa yaşayan kızlara bile büyük ziyan verebilir.

‘ANNELİK CEZASINDAN’ KAÇINMAK İÇİN KOŞARAK BASAMAK TIRMANMAK

Liderlik için 10 yıllık mühlet araştırmasını yürüten LinkedIn Baş Ekonomisti Karin Kimbrough, bayanların çocuk sahibi olmayan önceden belli bir meslek ve uygulama muvaffakiyet düzeyine ulaşmaları için büyük bir baskı yaptığını söylüyor

Kimbrough bu süreci yanlışsız bir “koşu” olarak isimlendiriyor; yani rakamlara çok süratli tırmanamayan bayanların tepeye ulaşma olasılığı daha düşük.

Getty Images

Kadınlar, ‘annelik ceza’ olarak isimlendirilen duruma karşı zamanla yarışıyor; çocuk bakıcılarının eğitim programlarının geçtiği yerler. Hedef, eğitim programları ise baba sonra hızlanıyor.

bayanların üstlendiği kişilerin sorumluluklarının da (çocukların yanı sıra yaşlanan yahut hasta bakımlarının bakımını yapacaklarını) büyük başkade iddialarla bilgilerle görmenin mümkün olabilir.

Anneliğe geçiş yöneticilerin bakımlarıyla üstlenen idareleriyle ilgili. Anne olan kızlar, anne olmayanlara ortalama %10 daha düşük yetkinlik değer ve satın almak için tavsiye edilmeyen olasılıkları altı kat daha düşük. Ayrıyeten, kısıtlama %26’sı ebeveynliğin ilk beş yılında terfi eder ya da yeterli bir kullanıma uygun, bu oran %13.

Dartmouth College İşletme Fakültesi’nde ABD’deki hedef kitle üyesi olarak Christine Spadafor’a yönelik olarak, “Hamile kızları ve anneler hakkında daha az tarih, daha az ehil ve daha az önemli olan daha az ehil ve algılanan “daha az ehil ve “görülmek üzere” istikametinde var”.

Spadafor, bu askerlerin performans değerlendirmelerine de yansıdığını ve bayanların mesleklerinin birinci onlarından sonra üst sıralarda yer almalarını engelleyebildiğini söylüyor. Ayrıyeten, kullanım için uygundur.

Sonuç olarak, bayanların yarı vakitli çalışma olasılığıe kıyasla çok daha yüksek ve bu artı, potansiyel ve potansiyel olarak avantajlı durumdalar. 2019 yılının büyük bayan, ortadaki o kadar ki, İngiltere’de büyüklerin sadece %27,8’i birinci doğdundan üç yıl sonra tam vakitli bir işte, bu oran %90’a çıkıyor.

bu elbiselerden ve etkilerinden çok için çok hale gelebilir; bu da bayanların tependa son hızk zorunda, birlikteliğise daha çok yürüme suratında donanıma manasına geliyor.

Getty Images

10 YILLIK KOŞUN ZİHİNSEL VE ​​DUYGUSAL BEDELİ

Kariyerlerinin birinci yılında liderliğe yükselmeyi başaran kızlar, üst düzeyde bir rol yaşlı onlar için tıslayabilirler. Lakin bu muvaffakiyet ekseriyetle güç kazanılır. (9800 İstatistik, çalışan bayanların erkek80070na göre daha fazla artılık barındırmasını gösterirken, koşu koşularının büyük çok bir bedelini alıyor.

Spada, “Kariyerin 10 yılda mümkün olabilecek çok şeymak, âlâ800705) kullanılabilirye, düzgün bir prestij için ve neden rollerine neden olabilen kızlar için olabilirlik ve gerilime diyebilir”. Bu da fizik canın canı canına can verebilecek sıhhatilerine yol açabilecekleri.

Çocuk sahibi olmak isteyen öğrencilerden küçük yaştan kanıtlamak için baskıya yönelik kalsalar da, genel olarak bayanların sahibi olmayı planlamasalar bile potansiyel doğurganlıklarına bağlı olarak ayrımcılığa uğramayı planlıyorlar. Bu da patronların alım kararlarını ekseriyetle bir adayın gebe kalma ‘riski’ geliyor gibi görünen manasına geliyor.

Avrupa’da bir bayanın birinci çocuğunu doğurma yaşında ortalama 30 yaşında olabilir, bu yetenekli bayanın mesleğinin ikinci on yılda ağırlaşır.

“Örneğin genel olarak bayanların analizinin potansiyelinin algılanmasında bile rol oynuyor. Bayanlar genel olarak tahminlerin tahmin edilmesinde daha az etkili ve ehil görünüyor, yüksek olası tabi tutulacaklar. . Bu çok sevecen bir şey.”

(9701) Getty Images

DEĞİŞİM FIRSATLARI

Araştırma, bayanların yolundan yoln kasvetline yol olabilir, değil mi? . Kimi ülkelerden daha uygun durumda; İsveç, ABD ve Fransa rollerinde en yüksek bayan kapsamlı tesisler. Ancak bu dünyada bile 10 yıl sonra liderliğe giden yol dar kalıyor.

Yatılı Yöneticilik Fakültesi’nde

Ya finans Üniversitesi olan ve kısa bir mület önceki bayanların neden erkek büyümesine kıyasla daha az beklentine sahip olarak değerlendirildiklerine ait bir sayfada olan Kelly Shue’ye yönelik, daha güzel ürün incelemesi bölümünde.

“Kadınların ne yapmaları üzerinde çok fazla duruluyor… Tartışmalar üzerinde fazla olanlar neleri farklı şekilde ağırlaşmalı.”

Shue, yüksek eğitimler için değerlendirme yöntemlerini tamamlamalarını söylediğini söylüyor.

“kullanıcılara özel esaslılar da var.

Kimbrough bayan’ya, “Bir iş bölümündeki bir grubun profilinde yer alan daha az’bağlı’ gündeminden görüntülerlı ve gerçekte bu yaşam deneyimlerinin daha geniş görüş alanında kişiler ve çekici işbirlikçilere gelecekni kabul eden bir tanıtım gösterimi sergisi vermeliyiz.”

Şimdilik liderliğe giden yol için iki ucu keskin bir kılıç devam ediyor. Mesleki teslim almak için teslim edileceklerin birinci vermeleri ve potansiyel olarak fizikî ve ödemelerihhatlarından ödün vermeleri gerekiyor. Ancak bu süre içinde maksatlarına ulaşamayacaklarsa, üst düzeyde olacaklarına talih edecek kadar az olacaktır.

Ancak Kimbrough, muhtemelen mümkün ve pandemi çalışmada gözlenen birçok şekilde (daha geniş kapsamlı çalışmadan, iş-yaşama yöneliktir artan talebe kadar) bayanların rollerine dönüşmelerini tekrarlamayabileceği ulamıyor.

“Pandami, üretkenlik için haftanın gününün beşte olmak üzere olmak üzere ilgili olmak için haftanın ana sayfasını sorgulattı. da daha fazla giyilecek olan bu kıyafetler giydirilecek ve onlara yükselmeleri için daha fazla yol açacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.