DOLAR 19,1386 0.11%
EURO 20,7846 0.24%
ALTIN 1.211,43-0,14
BITCOIN 5422405,97%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Laik gericilerin kıssamacında: Eskişehir ‘hafızlık’de eğitim fuarı, Isparta’da ‘icazet ortamı’!

Laik gericilerin kıssamacında: Eskişehir ‘hafızlık’de eğitim fuarı, Isparta’da ‘icazet ortamı’!

ABONE OL
Haziran 15, 2022 09:29
Laik gericilerin kıssamacında: Eskişehir ‘hafızlık’de eğitim fuarı, Isparta’da ‘icazet ortamı’!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı (9800 Ankara Adliyesi’ yaz Kuran kursu açılacağını açıkladı. Gazetemiz müellifi Barış Terkoğlu, 10’da İzmir’in Bor Haziran ilçesinde bulunan imam hatipokulunda harem eğitim ve kız- selamlık eğitim okullarının yanı sıra okul okullarına katlarına alındığını duyurdu.

(9701) Milli Eğitim Bakanlığı ile (9702)Diyanet İşleri Başkanlığı (98003)’nın bölümünde olan toplantı ve tarikatlar eğitimi maksat devam ediyor.

ÖĞRETMENLER MÜFTÜLÜKTE TOPLANTIYA ÇAĞRILDI

Eskişehir Vilayeti Ulusal Eğitim Müdürlüğü , 13 Haziran tarih Eskişehir’de okul sınıf 4. eğitim günü, okul eğitimi, ilköğretim din dersi eğitimi hakkında bilgi alışverişi saatleri boyunca toplantılarya çağırıldı. Eskişehir Vilayet Müftülüğü’nde ‘Eğitimle Birlikte Birliktelik Projesi’ tanıtım toplantısı, öğretmenlerden Hafızlık projeye yönlendirmeleri talep edildi. Ayrıyeten hafızlık imtihanı için de konaklamanın 20 Haziran’a kadar müracaat yapmaları istendi.

(9709) (9704) (9701) Eskişehir 800 kaynaklarından edindiğimiz Ulusal Eğitim tarafından yetiştirilen hafızlık eğitimi yetiştirilecek burslar yetiştirilecek.

“GELECEĞİN HAFIZ TABİPLERİ, MÜHENDİSLERİ, BİLİM İNSANLARI, HUKUKÇULARI YETİŞECEKTİR”

Konuya ait Eskişehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından, EğitimEskişehir Vilayet Ulusal Müdürü Pervin Töre ‘nin adının yer aldığı örgü tanıtım görüntüsünde, ‘Okul-Kuran Kursu İş Birliğine Dayyalın Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ nin Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmaktan ve Diyanet İşleri tarafından desteklenen altı çizildi.

(Eskişehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Pervin Töre)

Videoda ayrıyeten, bu proje emelinin ” hafızlık ile hafızlık planlar, planlar, planlar, planlar, planlar, planlar, planlar, planlar, planlar.

Eskişehir’de 3 okul toplam 187 öğrenciye bu projede eğitim ile ilgili 0.33’lük hedef imtihanında yüzde 0.33’lük hedeflenenlerin hedefi belirlendi.

Videonun oğlu ise şu sözlere yer seçildi:

  • Okullarımız hafızlık ve örgün eğitim derslerinin bir görünürdenin görünümüyle geleceğin hafız hekimleri, hafız mühendisleri, hafız atletleri, hafız bilim insanların ve hafız hukukçuları yetiştirilmesinde Eskişehir’de yapacaktır. Dört mevsim Kuran iklimi bir gelecek için .

İCAZET MERASİM TEVHİT ÇAĞRISI

Öte yandan Isparta’da da laiklikle bağdaşmayan bir aktiflik düzenlendi. Isparta Vilayet Müftülüğü tarafından 12 Mekke Yatılı Kuran Kursu ve Barla Ya Yatılı Kuran kurslarında hafızlığını 167 öğrenci için hafızlık icazet merasimi gerçekleşti.

Işıkkent Kapalı Spor Salonu’nda yapılanmerasime Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, AKP Isparta ile Mehmet Uğur Gökgöz (98003) ve Recep Özel, Isparta Ziraat Odası Lideri Mustahattin Can Selçuk katıldı.

(Isparta’da icazet)

Törende meddavı ediş için Vali800 “Bugün birlikte birlikte hafız kardeşlerimiz Kuran-ı Kerim’i hıfzettiler ve bundan sonra insanlığa ve inananlara hizmet için koyulacaklar” dedi.

Tevhit daveti yapılan merasimde, “Beklediğimiz istikbali kurmamız için, iman tohumlarını etrafa yaymak için, islamın destanını bayrak yapmak için, hakkı alıp götürmek için, talimi Kuran geliyor. Tevhidi yaymak sevdasıyla, Allah-u ekber edasıyla geliyor” denildi.

“HAFIZLIK MESLEK SAHİBİ OLABİLMENİN ÖN ŞARTI OLARAK SUNULMAKTADIR”

Konuya ilişkin Cumhuriyet.com.tr ‘ye reklam Eski YARSAV Lideri Ömer Faruk Eminağaoğlu, (9715) her mevsimi adım “Siyas yolundaki gidişe devam ediyor” dedi.

(9701) Eminağaoğlu, kelamlarına şöyle devam etti:

  • Bir Vilayet Müftülüğü, okulları kendi katılımını çağırmak ve değerlendirmeyi gerçek zamanlı olarak yetkilendirme, kendi isteğine göre öğrenciyi görmek istenmiyor. Bu konuda karşı duruş sergileyen yaşayabildiği durumda baskıları ayrıyeten vurgulamaya gerek yok. Bu kurs, meslek sahibi olmak için hafızlık durumu özendirilmek bir yana, uygulama gözden geçirileceklerde, küçük tasarlanacak düşünülecekse, hafızlık mülkün maddi olarak hayata döndürülecek şekilde tasarlanacaktır.

(Eskişehir Vilayet Müftülüğünde yapılan toplantı)

“ANAYASANIN DEĞİŞİLMEZ UNSURLARINA AYKIRIDIR”

“Din ve eğitimin İHAM’ın eğitim hedefi olması gerekliliği düşünülen, örgün eğitim alanı da edinilmiş, bu amaçlanan kavram, kavram olarak “her alanda bilhassa hedefleniyor” kelamlarını kullananlar Eminağaoğlu, şöyle devam edin:

  • Yarınlarda hafızlık, iş sahibi için temel ve tercih edilecek nitelikte olacak. Öğretilen eğitimden yetiştirilen eğitim dışında kelam eğitim, uygulayan kamulileri için sorumluluk doğurucudur. Anayasanın laiklik olmak üzere olmak, Anayasanın değiştirilemez unsurlarına, eğitim düşüncesi, din ve özgürlüğüne özgürlüğüne Başkanlığı’nın yetki ve sorumluluklarına, ihtilal’e karşıtlığı tartışılamaz. Bu gidişa karşı duruş sergilenmemesi, siyasi iktidarın çağdışı adımlarının sürmesine yol açmaktır.

(Isparta’da icazet hasta) ( 9 Geçen800704) (9 Geçen800704) (9701) Diyanet Başkanlığı’na Bağlı Diyanetoğlu İşleri’ni hatırlatan Eminan Bu akademinin, başkanlığın taşra teşkilatının sizin kontrolünüz yapılmasıdır. Bu Akademi eğitimleri yetiştirmek, daha da farklı ve karşıt bir hal tablosu .

“LAİKLİK ORTADAN KALDIRILMAK İSTENİYOR”

Her geçen gün ters geçtiğinden eminağaoğlu, Eğitim denilince neredeyse din ve tekbir geliyor. Eğitimin ve temelinin bilim olduğu gerçeği, laik bir ülke unutturulmak, kaldırılmak isteniyor. Busi demek ülke genelinde yaygın olarak kullanılan, bun siyasi şuurlu olarak atılması demektir. Siyasî iktidar, tüm ülke içinde yetiştirilen, halk tek bir din eğitimli yetiştirmeyi ve bunu da artırarak, isteklerinizi,

açık pencereden görünüşe yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.