DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439272-0,27%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

LGS tercihleri ​​başladı!  LGS tercihi oğlu günü ne zaman?  LGS tercihleri ​​ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri ​​başladı! LGS tercihi oğlu günü ne zaman? LGS tercihleri ​​ne zaman açıklanacak?

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 03:01
LGS tercihleri ​​başladı!  LGS tercihi oğlu günü ne zaman?  LGS tercihleri ​​ne zaman açıklanacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tercih ve yerleştirme için ” merkezi imtihan puan ile öğrenci alan okulları“, ” yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları“ve” pansiyonlu okullar” olmak üzere üç kümede tercih yapacak.

Tercihler, 20 Temmuz’ya kadar 17.00’ye kadar ve 25 Temmuz’da “http://www.meb.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

Öğrenciler, öğrenci merkezi okulları 10 okula kadar tercihte olabilecek.

Merkezi, merkezi tesisat merkezi imtihanla öğrenci alan fen liseleri, bilimler liseleri, öğrenciler liseleri ile meslekleri ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına okullar okul puan projesine yönelik kontenjan içinde yapılacak.

Sınavla öğrenci alanında Merkezi İmtihan Puanında ilerliyor, Okul Muvaffakiyet, 7’inci ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Muvaffakiyet (YBP) Puanına, 8’inci sınıfından devamsız gündeki ilerleme azlığındandır. , Tercih önceliğine ve doğacak yaş küçük olana bakılarak yerleştirmeye yapılacak.

Türkiye genelinde bu yıl 2 bin 323 liseye merkezi imtihan puanına öğrenci öğrenci yerleştirilecek. İmtihan puanıyla kayıt okulları toplam 192 bin 962 öğrenci alınacak.

Anadolu liselerine 65 bin 866, fen liselerine 38 bin 850, bilimler liselerine 10 bin 380, Anadolu imam hatip lise 39 bin 676, mesleklerine ve teknik Anadolu liselerine 38 bin 190 kontenjan bıraktı.

YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK MI?

Öğrenciler, birinci olarak yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etmek. Mahallî yerleştirme ile öğrenci okulları okuldan tercih yapılmaması durumda, merkezi imtihanla okuyacak. alan okulları ilelu okullar tercih edilecek.

Sınava verilebilecek ve imtihan puana sahip bir merkezde yer almak için bütün bir mahallî yerleştirme ile öğrenci alan okulda tercihinde olmak zorunda olacaktı.

Yerel yerleştirme tercihlerinden okulu kayıt bölümünden birinci sınıfla en fazla 5 okul tercihleri. Birebir okul tipinden (Anadolu lisesi, mesleksel ve teknik Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi) en fazla 3 okul tercihinden.

Yerel seçimlerini yerleştirmek, isteme halindeyken merkezi imtihanla öğrenci alan okulları için seçilecek ekrandan en fazla 10 okul, pansiyonlu okul seçeneklerinde olmak da en fazla 5 okul okulunda 20 okul olabilecek seçilecek.

Yerel tercih amacıki ” yeşil” renk öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu kayıt okulları, ” mavi” renk komşusu kayıt alanında yer alan okulları ” kırmızı” renk ise vilayet için diğer alanlar kayıt alanları ile vilayet kayıtlarını tanımlayacak.

okul eğitim okullarında okul okullarında okul okulları okul okullarında eğitim

Değerlendirmede olması durumunda 7 olması, 8’incı sınıflardaki yıl muvaffakiyet geleceğine bakılarak yerleştirilecek.

SİNAVA GİRMEYENLER İKİ KÜMEDE TERCİH YAPABİLECEK

Özel eğitime gidecek. Öğrenciler, tercih mühleti içindeki kayıtlarını iptal etme durumları tercihte bulunabilecek.

Merkezi imtihana girnmekte olan ise lokal yerleştirme ile öğrenci alan okulları ve pansiyonlu okullarda olmak iki seçmede tercih edilebilir.

NAKİLLER İKİ PERİYOT SÜRECEK

LGS kapsamındaki yerleştirmeye temel nakiller iki devirde yapılacak. Onun periyottası, ” merkezi imtihan puan ile öğrenci alan okulları” için en fazla 3, ” yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okulları” için en fazla 3, ” pansiyonlu okullar” için de en fazla 3 okul tercihinden.

Yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okulları tercihte bulunan ve yerleştirmede tercihine yerleşen yerleştirme, nakil tercih devrinde kayıt alanından okul ve farklı cins tercihte bulunmayacak. Lakin, tercihlerine yerleşemeyen, eğitim tercihlerinde birinci 2 okulun kayıt bölümünden mezun olacakla en fazla 3 okul tercihlerine. Tercihlerde okul okullarından en fazla 2 seçilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.