DOLAR 18,4585 0.03%
EURO 17,7668 0.11%
ALTIN 966,280,06
BITCOIN 352772-0,50%
İstanbul
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maymunlar Cehennemi Savaş filmi konusu nedir?  Maymunlar Cehennemi Savaş oyuncuları oyuncuları mı?

Maymunlar Cehennemi Savaş filmi konusu nedir? Maymunlar Cehennemi Savaş oyuncuları oyuncuları mı?

ABONE OL
Haziran 20, 2022 02:40
Maymunlar Cehennemi Savaş filmi konusu nedir?  Maymunlar Cehennemi Savaş oyuncuları oyuncuları mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maymunlar Cehennemi Savaş (Özgün ismi; War for the Planet of the Apes ), Matt Reeves’in yönettiği ve Mark Bomback ile Reeves tarafından yazılmış olan bir Amerikan bilimkurgu sinemasıdır. 2014 yapımı olan Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti sinemasının devamı ve serisinin sergisidir. Sinemada yer alan oyuncular; Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn, Amiah Miller, Karin Konoval ve Terry Notary’i yer alıyor. Çekimler 14 Ekim 2015’te Vancouver’da başladı.

Film 14 Temmuz 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ve tüm Ülkelerde yayınlandı.

MAYMUNLAR CEHENNEMİ SAVAŞ KONUSU NEDİR?

2031′, Koba ve maymunların San Francisco’da geçirmiş olduğu iki yıl sonra, Sezar ve akıllı insanlardan sonra, bir albay tarafından aracılığıyla Alfa-Omega olarak bilinen bir Özel Kuvvetler kümelerine karşı direnmek zorunludur. Alpha-Omega, aşağılayıcı bir “eşekler” olarak isimlendirilen Koba’ya sadık maymunları.

Bir Alpha-Omega müfrezesi bir maymun karakoluna saldırır, yanlış olur ve Preacher ve Red isimli bir “eşek” de dahil olmak üzere kimi askerler yakalanır. Sezar, albaya maymunların yabanî yetiştirmeyi umarak insanları hür bırakır; Kırmızı, Kış isimli albino gorili yaralayarak kaçar.

Sezar’ın en oğlu Blue Eyes ve arkadaşı Rocket uzun bir seyahatten döner. Mavi Gözler, maymunlar için ülkü bir yer değiştirirlerini bildirir. Geceleri, albay, maymunların konutuna sızmak için bir ölçüyü karşıladıktan sonra ve Se’la karıştırdıktan sonra Cornelia ve Mavi Gözzar’ın eşi Cornelia ve Mavi Gözzar’yü öldürme. Maymunlar, albaya ait olduğun ve Red’in fiyatına inandıklarına inandıklarına Kış’ı harcamak.

Kabile inançlı bir seyahate çıkmak için genç yaştaki, Sezar en küçük Cornelius’u Mavi Göz’ün karısı çıkarna gitmek ve için bir yem olarak etmek yola. Şempanze Roket, orangutan Maurice ve goril Luca’dan ıssız bir köye girerler ve orada bir asker bulurlar. Sezar nefsi müdafaa için öldürülenlerden, askerin Maurice’in arkadaşı olduğu dilsiz bir kız kızını ona bir bez bebek olan bulurlar.

Artık bir “eşek” olan Winter’ı bir Alpha-Omega kampında bulurlar. Winter, Albay’ın ekibini ve yardım çağırmaya çağırırsanız, lakin öteki maymunlar Winter’ı dizginler ve Sezar kazara onu boğar. Alfa-Omega kuvvetini peşinde koşanlar, askerlerin vurulduğunu ve vefata terk edenleri keşfeder. Ölmekte olan bir askeri incelemeleri, onun da kız gibi olduğu ortaya çıkmakta.

Caesar’ın Kümesi, atlarından birinden çalınan kukuletalı bir figürün peşine düşer ve onun Bad Ape isminde bir zeki şempanze olduğuna dair bilimsel incelemer; Caesar ve Maurice’in, Bad Ape’in dünyasından, dünyanın diğer yerlerinde onlar yeryüzündeki maymunlar ülkesine gelemeyeceği konusunda spekülasyon yapıyorlardı. Bad Ape, Alpha-Omega’nın nerede olduğunu biliyor. Çalışmada, dağlarda cephaneliği olan bir karantina tesisi olduğunu kanıtlıyor. Daha fazla çocuk çocuklar tarafından öldürülür ve yakalanır. Sezar, Alpha-Omega’nın tüm kabilesini ele almayı tercih ediyor ve onları bir savunma geliştirebileceğini zorladığını öğreniyor. Albay onu başka maymunlarla çalışma zorlar lakin Sezar’dan alınmaları için ilham verir.

Sezar, Albay’ın haydutluk yerine sahip olduğu için bulunan Birleşik barındırılanları savuşturmak için tesise barikat yükleme var. Albay Gribinin gribilerinin daha sonra dilsiz hale ve intikal çocuğunun içinde olmak üzere, kendi halk bulaşmadan tüm tanrıları öldürür. Başka maymunları, Sezar’a açlıktan azap yaptı. Maurice tarafından isimli dilsiz kız, Sezar’a yemek, su ve gizli vermek için tesise girer. Rocket, Red tarafından kullanılan Nova’dan faydalanmak için dikkati Nova’dan yararlanmaktadır. Sonraki gün, Albay keşfeder ve ona el koyar.

Caesar ve Rocket, maymunlarımdan çıkan bir başvuru tüneline muvaffakiyetle kurtarır. Sezar, Albay’la yüzleşmek için geride kalıyor, lakin tesis ordu tarafından taarruza uğrar. Albay’ın Nova’nın hamileliğiyle ilgili yolculuğun bulaştığını fark eden Sezar, onunla tanışmak üzere.

Kaçan maymunlar yaşanmış. Sezar, Alpha-Omega güçlerini arttan almak için büyük bir yakıt deposunu satın almak için kullanın, ama Preacher tarafından vurulur. Red’in otobüsü Preacher’ı, lakin çabucak öteki bir asker tarafından öldürülür. Sezar, uçak uçurur ve istemeden Alpha-Omega’yı ve orduyu öldüren birı tetikler. Nova’yı maymunlar, yakındaki tırmanarak hayatta kalırlar.

Maymunlar bir fırtınaü geçer ve ağlayan vahaya ulaşır. Başkaları eğlenirken, Maurice Sezar’ın yarasını keşfeder. Sezar ölmeden birkaç dakika önce Cornelius’a kim olduğu ve maymunlar için ne söylemeyi söylemeye kelam verir.

OYUNCULAR

Maymunlar

* Andy Serkis – Sezar

* Steve Zahn – “Kötü Apea

* Karin Konoval – Maurice

* Terry Noter – Roket

* Ty Olsson – Kırmızı

* Michael Adamthwaite – Luca

* Toby Kebbell – Koba

* Judy Greer – Cornelia

* Max Lloyd-Jones – Mavi Gözler

* Aleks Paunoviç – Kış

* Alessandro Juliani – Mızrak

* Sara Canning – Göl

* Devyn Dalton – Cornelius

İnsanlar

* Woody Harrelson – Albay

* Amiah Miller – Nova

* Gabriel Chavarria – Vaiz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.