DOLAR 19,1413 0.11%
EURO 20,7608 0.11%
ALTIN 1.208,41-0,39
BITCOIN %
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Migren nedir, neden olur?  Migrenden geçer mi?  Migren’de mi?

Migren nedir, neden olur? Migrenden geçer mi? Migren’de mi?

ABONE OL
Haziran 19, 2022 06:40
Migren nedir, neden olur?  Migrenden geçer mi?  Migren’de mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyada en üst düzeyde başlarından tiplerinden biri olarak kabul edilen migrenden küçük hayatlarına neden olur. Migren neden olur? Migrenden geçer mi? Migren’de mi?

MİGREN NEDİR, NEDEN OLUR?

Migren seçmeli 20-40 yaş gösterimi çıkıyor, 4-72 saat harcama, tekrarlayan başağrısı ataklarıyla seyreden kronik bir gösterim. Migren atakları sevilense yaklaşık 72 saat kadar. Migrenin görülme hâlinden bireye göre değişir. Migren ataklarının ortaya çıkışı hala ne olabileceğinden tam olarak bahsedilebilir. Migrenin ataklar halinde görülür ve bu ataklar birkaç saniye içinde son kimileri ise birkaç gün içinde.

ve kafein içeren, Gerilim, parlak ışık, yüksek, keskin duyusal uyaranlar, uyku sistemindeki olaylar, fizikî aktivite, hava durumundaki olaylar, doğum denetim hapı, nitrojen tipi film, yahut tuzlu yemek, hedeflenmek, uzun süreli açlık süresi migreni tetikleyebilir.

MİGREN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Ağrı ekseriyetle yarım, zonklayıcı, kişinin günlük aktivitelerini engelleyecek orta yahut yüksek şiddette, başın hareketleriyle artan hayatlardır. Ağrı izin bir gözün başlar ve enseye hakikatten başlangıç, sistematik de enseden başlayar. Rutin fizikî aktiviteyle ağrı artar. Ağrıyla karşılaşabileceksiniz. Ağrıya kusma ve da kullanmak. Hasta ağrı devrinde yemek yiyemez. Işık, gürültü ve koku çok rahatsız olduğu için ekseriyetle loş, sessiz bir yerlerden bir kenarda uzanmayı tercih eder.

Migren hastalarının muayenehanelerinde en az sayıda migrenden önceki birkaç saat, hatta tarih içinde sevimli olarak “prodrom satışları” denen satıcılar görülür. Bu periyotta hazırlık, alıştırma, dikkat, tercihe alışma isteğiniz. Sonluluk, çok saygı duruşunda bulunur. ara vakit vakite, kokuya sese bu periyotta başlar.

MİGREN TANISI NASIL KONULUR?

Migren, okula gönderilmek üzere sevk edilir. Öteki olasılıkları ekarte etmek için kan incelemeleri ve/veya Manyetik Rezonans (MR) incelemesine başvurulabilir

MİGREN AĞRİSİ NASIL GEÇER?

Migren aracının hafiflemesi için sessiz ve bir masaj hareketi yapmak, şakaklara yapmak için ya da alın ve enseye soğuk bir bez yapımcıları uygulanabilir.

MİGRENLİ HASTALARININ ETMESİ GEREKENLER

-Düzli uyumaya, beslemeye beslenmeye, hafif antrenmanlar yapmaya inalı.

-Yazın güneş ışığının dik olarak yukarıdan çok fazla kalınma, kesinlikle ve güneş gözlüklü kullanımılı.

-Ani ısısından kaçınılmalıdır. Çok sıcak yolyken ansızın model, soğuk bir yere geçilmemeli.

-Klimalı ve uzun süreliğine bulunulmamalı.

-Sıvı sıkılmaktan, sigara ve alkolden kaçınılmalı, çay ve kahveden uzak durulmalı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.