DOLAR 19,1681 0.24%
EURO 20,9593 0.85%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 533260-1,44%
İstanbul

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ODTÜ’de Onur Yürüyüşü’ne polis müdahale etti, gözaltılar var

ODTÜ’de Onur Yürüyüşü’ne polis müdahale etti, gözaltılar var

ABONE OL
Haziran 12, 2022 07:53
ODTÜ’de Onur Yürüyüşü’ne polis müdahale etti, gözaltılar var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ODTÜ’de Eğitim Yürüyüşü’ne polis müdahalede bulundu. Öğrencilere plastik mermi ve biber gazı sıkan polis bir çok öğrenciyi de aldı.

Rektörlüğün tehdit ve yasaklarına ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışmasının 10. Üniversiteye çok sayıda çevik polis ve TOMA getirildi.

PLASTİK MERMİ VE Bİ GAZİ İLE SERT MÜDAHALE MÜDAHALE

Mühendislik eğitimleri sırasında gerçekleştirilirken, polis müdahalede bulundu. Öğrencilere plastik mermi ve biber gaz ile müdahale eden polisler, öğrenciyi darbederek aldı.

KAMPÜSÜN FARKLI NOKTALARINDA AÇIKLAMA

ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması’ndan aktivistler, yerleşkenin yerlerinde eğitime başlamak üzere ve “kaykayın tüm faşistlerine, ötekileştiren ve fobik dayatmalarına, alışın, demek için buradayız” dedi.

ODTÜ idaresine zarar vermeyle ilgili sözlere yer:

“SALDIRI TÜM LUBUNYAL YAPILDI”

(98005)

 • Biz lubunyalar, 20 Mayıs’ta Boğaziçi Onur Yürüyüşü’ne saldıran gücü biliyoruz, bu hücum tüm lubunyalara sahip bir hücumdur. Bu, birebir vakitte kamplarımızda bizleri kısıtlayan, hedeflenen, şiddet uygulayan işçilerde tamdır. Ömür alanlarımızın içinde olacağımız yerleşkenlerin fobisi, ötekileştirme ve baskılamanın asıl sorumlusunun fobik kayıyım rektör Verşan Kök’ü biz biliyoruz ve tüm halkımız “Hatırla!” diyoruz.
 • “HATIRLA DEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

  • Kayyım baskına karşı yerleşkelerde gayret veren lubunyaları “Hatırla!”, LGBTİ+fobiyi “Hatırla!”; barınma, çalışma ve hakkı gözetilmeyen lubunyaları “Hatırla!”; trans cinayetleriniHatırla!”, trans “Hatırla!” Hande Kader’i, Eylül Cansın’ı, Hande Buse Şeker’i, Ahmet Yıldız’ı, Okyanus Efe’yi, Tepe Soylu’yu, Didem Akay’ı “Hatırla!” demeye onun anımızda olduğu gibi bugün, buradayız.

  “ALIŞIN HER YERDEYİZ”

  • Hayatlarımızın, bizim ve özgürlüğümüzün bu fobik, ötekileştiren ve amaç gösteren bizler kampanyalarla kısıtlanmaya çalışılamayan “Her yürüyüşümüz Onurumuz” “Alışın” “Alışın” yerdeyiz, varız ve eğmemeye” direnmeye, bu sözlerimizi “Hatırlatmaya” devam ediyor; fobik kayyıma, baskıcı iktidara, faşist sisteme karşı “Hatırla!” diyoruz.
  • (9708)

   ODTÜ HOCADAN POLİSE: BURASI BM EVİMİZ

   Polislerin dikkati üzerine müdahalesi yerleşkenin farklı farklı devam etti. Gözaltına alınabilecek paketler için inşa edilecek paketler, satın alınabilecek şekilde tamamlanır.

   Çok70 öğrenciyi

   Bulunan alan polis yerleşkede dolaşan seyahate, “Bu etrafındaki yerleşkede ne var” diye sorarken öğretim üyeleri “bizim evimiz” diye cevapladı. (98002) (98002) Polislik incelemedeki70 incelemedeki 70, yerdeki hedef binalardan çıkamadığı ve bekleyişin devam edebileceğidir.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.