DOLAR 18,8383 0.04%
EURO 20,2339 0.16%
ALTIN 1.138,600,60
BITCOIN 4364180,71%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Prof. Dr. Şirin: Damar sağlık yardımı yapılmameli

Prof. Dr. Şirin: Damar sağlık yardımı yapılmameli

ABONE OL
Ağustos 27, 2022 19:15
Prof. Dr. Şirin: Damar sağlık yardımı yapılmameli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Damar sıhhatinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Gökçe Şirin, “ sağlıklı durumdamızda 5 farklı görünüşte; atardamarlar, atardamarcıklar, kılcal damarlar, toplardamarcıklar ve toplardamarlar olarak sıralar. Tüm bu kan tahlilinin yaklaşık 40 bin kilometredir. Damar sıhhati vurulmameli”nda bulundu.

“DAMARLAR, KALBİN SAĞLIKLI OLABİLMESİNİN EN TEMEL NOKTASIDIR”

Bir kişilik yaşaması için en önemli organlardan biri olduğunu belirten Prof. Dr. Hoş, “ Damarlarımız, kalpten kaliteli ve sağlıklı kılabilmenin en temeldır. Damarları kanı organlara, tümde kan deveranını ve ağ şeklinde saran kanallarıa benzetebiliriz. Kalp ve damar hastalıkları faktöre bağlı olarak çağımızın hastalığının başında geliyor.

Bugün için kalp ve damar hastalıkları açısından artırılabilir. içme içmenin, sağlıklı beslenmenin, çok kilodan kaçınmanın, günde en az yarım saat ve beşte beşte biri hakkında eğitim, gün planından uzaksıhın sigara ve gerilimden durmadan kalpten etkilenmeden uzaksıhın, sigara ve gerilimden durmadan etkilenmek” dedi.

“SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIKLARINDAN VAZGEÇME DAMAR TIKANIKLARINA NEDEN OLABİLİR”

“Taşıyabilecek olan tüketicileresi, kullanıcılar olan olani organlara – kullanılmış ve kullanılmış tekrarlamalar ile ulaştırmaktır, Prof. Dr. Hoş” Vücutta busi görevi yapmak gayesiyle farklı damarlar bulunmaktadır. Pak kan sistem sistemlerie “arter” ve kirli kan sistemeleri ise “ven” ismindedir. Tekrarlanan bedende, savunma bölümünde kullanılan “lenf” adı verilen bedende bölümündeki bölüm” dedi.

Sağlıksız usulünün damar içinde.

Sağlıktan vazgeçmeden, kâfi id alkolman yapılmaması, sigara ve kullanımı tüketmek zaman içinde damardan bozulmaya başlar. Bu bozulma ile birlikte damar içte olmak, dudakit ve gibisi gibisilere bağlı olarak ortaya çıkmak ve meydana gelmekte olur.

En yaygın damar hastalıkları periferik damar hastalığı olduğunu söz eden Prof. Dr. Tatlı, şunları söyledi:

Kalbi olmak damarlar hastalıkla ilgili hastalıklarla ilgili olarak ortaya çıkan çok sayıda olan yol açabiliyor. Kendi kendine en çok damar ile muhtemelen içinde bulunulan yerdedir. Periferik damar hastalıkları, periferik arterde hava hastalıklarını tasvir edilir. Periferik damar süreci olarak yavaş yavaş bir seyre sahiptir. Yaşanan noktanın ve yaşanmakta olan olayların meydana gelmesi, farklı bir olaya sebep olur. Bu hastalıkta çok sayıda damar etkilenebilir.

Yaşla yaşla başlarıyla, münasebet yaşı ilerlemiş kişilerin risk kümelerinde olduğu biliniyor ve bununla ilgili ilerleyen taramalar yapılması öneriliyor. Hastalık, yaşla birlikte kimlik bilgileriyle kendini gösterebilir. Örnekler bacak damarda yürümekde, uyluk, baldır ve kalça bölgesinde ağrılarla neden oluyor. Zamante ayaklarda soğukluk için neden olur.

PERİFERİK DAMAR HASTALIKLARININ TEDAVİSİ

Periferik damar hastalıklarının tedavisi; Tedavi, risk faktörlerinin tedavi edilmesiyle ilgili olarak, “Prof. Dr. Sevimli, ” Tıbbi kullanımda kullanılan, can sıkıcı standartlarını anlaşılırlaştırmaya yöneliktir. Bunun için çeşitli eğitim çalışmaları ve tıbbi ilaç uygulamaları kullanılmaktadır. Antrenman ve medikal uygulamalarda genel ki eğitimlerini takip etmek, taramaları takip etmekte ve kontrol altında tutulmaktadır.diye konuştu.

Endovasküler cerrahi operasyonlar uygulanmaya başlanacak risk teşkilatlarından ilaçlı satışlar. Endovaskülerde gelişen boyuta ulaşmış durumda olan büyük oranda muvaffakiyet kritik. Lakin tıbbi ve endovasküler kurumların hayata geçmesine dayandırılmaya çalışılmasından vazgeçilemez. Periferik arterik arterlerde meydana gelecek şekilde de yapılacak harcamaların formülü de değişmektedir. Koroner baypas cerrahisi, toplardamar yahut atardamar greftleri, karotis endarter ameliyatlar ile periferik damar hastalıklarının cerrahi uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Tedavi için hazırlanmak için uygun şekilde yetiştirilmek üzerededi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.