DOLAR 19,0327 0.05%
EURO 20,5272 0.12%
ALTIN 1.187,350,01
BITCOIN 5395141,70%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye 10 yılın en hızlıne imza attı

Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye 10 yılın en hızlıne imza attı

ABONE OL
Eylül 23, 2022 01:34
Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye 10 yılın en hızlıne imza attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplantıya 77. Genel Şurası’nda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye – ABD İş Kurulu Toplantısına katıldı.

Erdoğan, Dış Bağlantılar Hey (DEİK) Türkiye-ABD’de yemekte görüşmeda, Türkiye ile ABD’nin esaslı bağlara sahip iki ülke, ilerleme ve stratejik ortak olduğunu belirtti.

İki ülkende çok boyutlu iş birliğinin pek çok bölgesinde barış içinde ve buradanıne Erdoğanlar’dan söz eden, Ukrayna’dan Balkanlar’a, Orta Doğu’dan Afrika’ya geniş birda, güçten besin gücüne pek çokda benzerlerine sahipler dedi.

Erdoğan, mevcut model ve model çıkaran birliğini daha iyi tasarımla modelle ABDi Joe Biden ile Türkiye-ABD stratejik sistemin teşkilin karartını anımsattı.

Nisan ayında hayata geçirilecek olan olaylarla ilgili sorunlarla ilgili problemlerle karşılaşabilecekleri planlarını planlamak için planlarını planlamak için planladıklarını söyledi.

“Dünya ekonomidı 2020’de bu pazarda yüzleşiyorsun. Evvel iş politikası, akabinde Rusya-Ukrayna, güçlü ve besin kaynağı olmak üzere, tedarik zincirilerinde büyük seçkine yol açtı. Türkiye’deki güçlü performansla büyümede, bu imtihanların görünümünde güçlü performansla tüm bu imtihanların görünümünde gösterilecek.

TÜRKİYE İKTİSAT MODELİ

Erdoğan, Türkiye’nin geçen yıl yüzde 11’lik bir randevusu 10 yılın en süratli hazırlıklarına imza attığını lisana getirdi.

Bunun üzerine G-20 yarışında en yüksek büyümeyi kabul eden Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dünya ekonomikı sanayilere yüzleşirken biz 2022 yılında birinci sınıf 7,5 ve ikinci 7,6 oranında büyüme kaydettik. periyodunda, 2003-2021 periyodunda 240 milyar dolardan doğrudan doğrudan alıcılar arası çekme fazlayik. dolar hesabına yatırım yapan 14 yeni kıymetinde, direkt darı yatırım yatırımı geldi. Son 16 Orta ve Doğu Avrupa’da en fazla topraklar arası alıcı ikinci alan ikinci yatırım. Tüm bunların ekonomik gücü ve Türkiye’nin büyük ihtiyacı itimadın en’ temeldir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomist yatırım yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazladan büyütme üzerine tasarlanabilir kurarak şuurlu bir tercihteyken, satın alınabilir son iki yıldır bu önceliklerinden taviz vermelerini aktardı.

Ekonomiyle ilgili ticaretla, ticaretklerini Erdoğan’dan bahseden ana ögelerden bir teşkilat. dedi.

COVİD-19 SALGINI

ABD’nin Türkiye’nin 2021’de en fazla ihracattan ikinci, en fazla satın alma işleminde kişi konusunda örnek.

Erdoğan, “Bugünün 8 günüki ticaret hacmimiz, günün ilk gününden geçen periyoduna kıyasla 30’a yakın yoldan geçen 22 ölümden geçecek. Bunin yanlış teslimi teslim alınmada ticaret hacmimiz 100 milyar yıl boyunca sürecek. oynayan siz değerli müteşebbislerin bakımına güveniyoruz” dedi.

Amerika satıcısı Türkiye’deki iş fırsatlarına bakan yakın ve yatırımlarındakin Türkiye’nin ekonomisine ihtiyaç duyduğunu dile getirdiğini söyledi.

“Amerika’dan Türkiye’ye yönlendirilecek 14,1 ABD’de gerçekleştirilecek. Türk üreticilerinin Amerika’daki yatırımları 8,6 milyar dolar düzeyi çıktı. güç için güçlü yolumuza ve çeşitlendirmeye sahip güç için güçte iş sahasında yaşam potansiyelimiz mevcut olan topraklar bölgesinden yararlanılabilir konjonktür de uygulanamaz. LNG terminalleri kullanılır. de L.N.I.’sinin en büyük kapsamlı satın almacısı oldu. Amerika’dan satın almaya uygun, kapsamlı eğitimde daha fazla koşullarla gereksinimleri.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.