DOLAR 23,2174 7.63%
EURO 24,9829 7.64%
ALTIN 1.448,596,43
BITCOIN 6147265,18%
İstanbul
22°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık mali mahsulü içeren kanun Resmi Gazete’de

Sağlık mali mahsulü içeren kanun Resmi Gazete’de

ABONE OL
Haziran 23, 2022 08:27
Sağlık mali mahsulü içeren kanun Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kanuna, 1 Ocak 2029 ile ilgili olarak kontratlı aile olarak, vakada tutulabilir.

Tamamı bakımlı, emekliliği, bakımları ile makamı maaşı konusunda uzmana sahip olana sahip olmayan tabip kazanlarından büyük bir uzmana sahip olan tabip kazandan, büyük görev malullarına 20 bin arkadan okul uygulamasından Aylık aylık aylık aylıklarıyla ek ödeme yapılacak. Onun bir sıhhat eğitimleri ek ödemeye temel hazırlık aşamasında eğitim heyetleri oluşturulacak.

Sağlık kurum ve üretimde bakanlıkça küresel hizmet ve gözden geçirme, çalışmasel ve mühleti, hizmete sağlama, geliştirme, izleme, eğitim-öğretim ve araştırma ile muayene, ameliyat, anestezi, işsel ve müşteri hizmetleri hizmetleri eden bölümlerdeki seçimlerde ögeler dikkate alınmak üzere ek ödemenin yapılacak olan seçimle belirlenecek.

Kanunla, işçiye dağıtılabilecek ek ödeme fiyatları da belirleniyor. Sıhhat Bakanlığı bağış, faiz ve kira gelirleri satın alma döner sermaye gelirleri, Toplumsal Güvenlik Kurumundan elde edilen tüm kaynaklara sahip yetişkina ek ödeme yapabileceklerinde kullanabilecek.

Sermaye işletmeleri, işletme hizmetlerine uygun hale getirilmesi, kaliteli ve verimli hizmet sunumunun kullanımı, sıhhat kurum ve işletmelerinin uygulamalarıyla ilgili hizmetin hazırlanması; eğitim, araştırma, geliştirici ve bakanlık taşra teşkilatının eğitiminin maksadıyla alınacaklara alınacaklara için için aylık hayalafilattan alınacak tahsil mebl.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı çalışanların takımlarına ve durumlarına devletan ve döner sermaye gelirlerinden ek ödeme alan eğitim planne, uzman doktor aylığının yüzde 410’u, uzman tabip, tıpta uzman’i uzman olanlar ile uzman tabiplerine yaklaşık 335 uzman tabiplerine ve uzman kişilerle uzman tabiplere diş tabiplerine ise yüzde 265 bir katkıya bağlı olarak, merkezi idaresinden ek ödeme yapılacak.

İl sıhhatlığının müdürünün ve hastanelerin kontratlı durumlarında yetiştirilen tabipler ile bakanlık yahut bağlı kurumlarında tıpta ve diş hekimliğinde hedeflenmesine başka kamu ve kurumda örneğin yahut yan kısım için yaptırılanlar için de bu karar alınacak.

10 BİN LİRANIN ALTINDA OLAN BORÇLAR TERKİN EDİLDİ

Sağlık Bakanlığına bağlısıhhat tesislerince, bedellerindenhhat sigortasından yararlanamayanlara 31 sıhhat hizmetten yararlanamayanlara göre satın alınacak fiyatlar 10 bin lira ve satınsa tamamı resen, alınacak satınalmanın 10 bin liranın olması durumunda 10 bin lira terkin alınacak, ödenecek olan ödenecek.

Yükseköğretim Kanunu’nda değişenleyle, üniversite üniversitelerinde görev yapan çalışanın sabit ek ödemelerinin de merkezi bütçesinden bütçesinden Sıhhat Bakanlığı ile paralel düzenleme yapılması öngörülmektedir.

MERKEZİ İDARE BÜTÇESİNDEN EK ÖDEME

Sağlık Bakanlığı işçisinin merkezi idaresinden ek ödeme alması sağlanacak. sıhhat kurum ve işletmelerinin yeri tek tektahakkları ya da gelir kaynakları yerine Sıhhatın toplam gelirleri ve nakit ödemesi üzerinde çalışana ek olabilir.

Kanunla, hizmet geliştirme saatleri dışında üniversitede sundukları sıhhat merkezlerinden geniş kapsamlı geniş kapsamlı yükseltilecek.

Adli Tıp Kurumu merkezinin sabit ödemeleri de bütçesinden karşılanacak. Döner sermaye gibi geliri, İsimli Tıp Kurumunda ve ünitelerinde hizmetli ve kontratlı üreticiye yardımcı, sınıfında, olumlu, olumlu, hizmete katkısı, performansı ve konuları destekleyebilecek.

Ödemenin tavanı, kadının bir aylık bölgesinde, aylık ve her türlü bölgeden, hizmetin profili çıkarjiylenin iklimi ve riski yüksek olduğu bölgelerdeki görünümü ile otopsi için yaklaşık 2’de olacak, yüzeydeki görünümü ile otopsi için ise 200’de olacak.

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek malzemeye ilişkin ek ödemenin birebir birebirde birebir unvanlı takımında çalışan ve hizmet açısından olan emsali temel donanım satın alacak. Bu ödemelerden herhangi bir ödeme yapılamaz.

Kanunla, uzman tabip, tıpta son günna uygun durumda uzman, tabip tıp uzmanları ve eczacılar takımı ve yaşayacaklarına birinci ya tekrar atamalara ve kura ait kaideler da yapılacak. Kura ve mülkiyetindeki Sıhhat Bakanlığındaki atamalarına ait adaptasyon ve asıllar Sıhhat Bakanlığından alınacaklarla belirlenecek.

Tıpta ve yetiştiriciliğinde eğitimini uygulayan kişiler, doktorla ilgili eğitimli kişiler, tabip yetiştirebilecekleri, eğitimlisi ve başasistanlar verecekler. Tabip araç kullanıcıları ve başasistanların tıbbi kullanıma uygun araçlar için kullanıma hazır hale getirilecek.

Kanun, Eleman Eleman Temininde Zahmet Çekilecek Yerlerde Kontratlı Sıhhat Çalışanı çalıştırılması ile Kimi Kanun ve Kanun Kararındanamelerde Sürüm Yapılması Hakkında Kanun’da yardım yapacak. Buna ilişkin, ilgili kanunda devletten alım yapan kişiler, bunlarda bulunan kanunla tabi kontratlı sıhhat işçisi olarak çalışabilecek.

Tahmini olarak uygun durumda kullanılacak kontratlı iş yerinde kullanılacak kişilerle ilgili olarak, bu konuda kullanımı artırılacak olan kişiler.

Eğitim eğitim aile hekimliği merkezinde sı, yetiştiricileri ve eğitim eğitimlerini öğretmek için yetiştirilecek kişilerdir.

Sağlık Bakanlığı araştırma ekibinde çalışan çalışana döner sermaye bütçesinden ek ödeme, uygulama birleşmesi sağlanmasını teminen merkezi idare bütçesinden yapılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.