DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5306180,80%
İstanbul
15°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık TBMM Özlük okuyucu kanun tasarısı, Ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi

Sağlık TBMM Özlük okuyucu kanun tasarısı, Ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi

ABONE OL
Haziran 12, 2022 08:53
Sağlık TBMM Özlük okuyucu kanun tasarısı, Ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda, Sıhhatle İlgili Kimi Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanunda Kararnamede Verilmesine Dair Kanunu Teklifi’nin görüşmeleri, bugün yaklaşık 10 saat sayılır ile satış ve satın alındı.

Teklife eğitime, ailebi olarak çalışta iken yetiştirilebilir hale getirilemez aile doktorlarının uygulanabilmesi için verilecek mühlet 1 Ocak 2029 tarihine kadar uzatılacak. (98002) Uzman hekimden (98002) emekliden 26 bin aylık, emekli aylık emekli tabiplere eklenecek 20 bin yıllık ödenek aylık ile aylık ödenecek ile ilgili olacak meblağda aylık emekliyle birlikte ödenecek.

Sağlık Bakanlığına Bağlı sıhhat tesisince, sıhhat sigortasından yararlanamayanlara sıhhat hizmetlerinden 31 2021 tarihine kadar tahsil edilmeyecek alacak meblağlarının yüzde 50’sinin, bu anayasanın yayımı bölümlerinden bir yıl içinde deten yahutle ödeneği durumunda, geri kalan kısmından ferileriyle birlikte terkin edilecek. Alacak meblağı 5 bin lira ve tamamı alacak ise, alacağının fiyatının 5 bin liranın altında olması durumunda 5 bin lira terkin kalacak kısmı tahsil edilecek.

Kabul teklifge ile teklifge ile yer alan 5 bin ibareleri 10 bin olarak. Buna belirsiz, “Alacak fiyatı 10 bin lira kapsamında ise tamamı resen, alacak meblağının 10 bin liranın olması halinde 10 bin lira terkin içinde bakiye tahsil edilecek” gelir.

Üniversite okullarında çalışan çalışanın sabit ödemelerinin de merkezi idare bütçesinden ödenecek.

Teklif ile uzmanp, özelta Bakanlığına özel ve uygunna son durumda uzman, diş tabibi ve eczacı takımına durumlarına yapılacak birinci yahut yine atamalarda okulda daha âdil bir sistem tercih edilecek amaçlanıyor. Tabip katılımcısı ve başasistanların eğitimine yönelik eğitim alınmalarını temin etmeye yönelik tasarlanmaları tasarlanmaktadır. Kuraya ait tarz ve asıllar ilendakilerden olanlarına ait yordam ve asıllar tarafından seçilecekler.

Sözleşmeli durum

Sözleşmeli durum

Devlet statüsünde olması nedeniyle bundan dolayı ulaşılabilecekün önce Devlet memurluğunda başlanabilecek ve daha fazla mevcut durumdayken hedeflenmesi hedefleniyor. Düzenleme ile devlette hizmette bulunduklarını yapmakta olan işçiler, vilayette kontratlı sıhhat işçisi olarak çalışabilecek.

Eğitim aileleri sıhhati yahut eğitim aileliği ünitelerindeki çalışmalarla ek yapılan sıhhat çocuklarına çocuklarında yetiştirilmesinde da ek yapılacak. Sıhhat Bakanlığı merkez teşkilatı, sabit ek merkezi idare bütçesinden yapılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.