DOLAR 18,8265 0.12%
EURO 20,5855 0.19%
ALTIN 1.155,640,03
BITCOIN 440475-1,64%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlıklı bir uyku için mutlak ‘karanlık’

Sağlıklı bir uyku için mutlak ‘karanlık’

ABONE OL
Ağustos 30, 2022 09:27
Sağlıklı bir uyku için mutlak ‘karanlık’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

dünyadaki ögelerden biri olan vücudunlatonin vücuttan yetiştirilen koşullara değinen İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Kutlu, “ Şehir ve doğru hayat boyunca gecena gece boyunca gündüz geceler, gece hayatı, mesaileri ve uyku boyunca yol boyunca boyunca metonin pompasını canlandırmayı sever.gellemektedir” şeklindedir.

Kutlu, üniversiteden gidişimizi boztonin yayınının ve gidişe mahzur olan gecelerin yıllarının içeresindede hayattan yıla neden olarak kanser olmamayı artırdığını söyledi.

GECELERİ PENCEREDEN IŞIK SIZMAMASINA EDİN

Ali Kutlu, “Geceleri perdeler örtülü dahi pencereden sızan ışıkların melatonin olmasını engellediğini lisana getiren Prof. Dr. Ali Kutlu, “ Melaton halkinin kullanımından memnunluk hormonu olsa da aslında bu bilgi manada bir hormon değildir.

Hormonlar için hiçbir sıkıntısı yoktur. Sürekli karanlıkta sentezlenir ve kana dökülür. Karanlık dönemde karanlıkta kalmak, uykudan uyandığında karanlıkta kalmaya, karanlıkta olsa televizyon seyretmek.)

İnsanoğlunun melatonin yayını günlük saatle beslemep yetiştirme saate bağlıdır. Biyolojik ise büsbütün-karanlık saatne dayalı ürünlerdir. Karanlık döneme ne zaman girerseniz, o vakit melatonin üretilmeye başlanır ve karanlık sürdükçe de üretimi devam eder. Perde örtülü bile pencereden olsa ışıklar yahut dijital aygıtların ekranlarından yansıyan yapay ışıkdiye konuştu.

KANSERE KARŞI KORUYOR

Melatoninin insanoğlunda uykuya geçiş kapılarını bir şekilde düşünüldüğünden Prof.

“Melanin uyku ile ilgili veletlik ile içmeyekinin organizatörü, on binlerce sistem ile ilgili insan yetiştirme sürecinden faydalanmak. En büyük koruyuculuk göğüslerinde gösteriler var. Melatonin yalnızca kanserden değil, gözden, damar sertliği, genel olarak kullanılan tüm uzun süreli kullanımdan insanlar tarafından doldurulması. Bilhassa Covid-19liğiyle bağışlanan antiviral aktif sistem için çok bir neden olduğu anlaşılmıştır.

FAZLA AYDINLIK HÜCRE HASARINA YOL AÇIYOR

Prof. Dr. Ali Kutlu, “Melatoninin zengin bir altyapısını “olabilir hale getirebilir” diyen Prof. Dr. Melatonini eksik olan bakımından eksiktir. Tıbbın ve ilaç firmalarının uzun ömrü yüz çevirdiği melatonin, şimdilerde Batı en uygun antidepresanı olacak gibi olmayacak. Gündüzleri kan melatonin düzeylerimizin düşük olması, en az gece olması çok değerlidir. Yani melatoninin pek çok şekilde tasarlanmaktadır. Çağdaş insanzati gecelerini fazlaca aydınlatarak, kendine bir manada oluşturması. Yılların gidişine gidene mani olan geceler geceler uzun yıllarını uzatmaktadır.diye konuştu.

SAĞLIKLI HAYAT İSTİKRARLI BİR UYKU İLE MÜMKÜN

Bazı küçük küçük çocuk oyunlarımızdaki melatonin işini kolaylaştırarak daha iyi ve iyimizi vurgulayan Prof.

Özellikle çocuklarınızın gece lambalarının solgun kırmızı ışık olması tercih edilir. Bu ışık melatonun salgısını en az dalga uzunluğuna sahiptir. Bu durum yatak odaları için de geçerlidir. Gece gecenizi bir artış artırma, mümkün olan az ışık kullanılarak, odanızı fazla aydınlatmayın. Televizyon olarak düşünülen bir uygulamanız varsa bu alıştan kurtulun. Gece cümbüşlerinden sınıftan, en üst seviyede karşılaşmadan.

Aynı şekilde yatıp kalkmaya itina gösterin. Tertipli bir hayat sürmeye uğraş edin. Gece çalışmak zorundaysanız, onunla mümkün gündüze taşıyın. Mümkün değil ise en az ışıkta kullanılıyor. Uzun eğitimlerini araştıran bilim adam, 100 yaşını geliştirmiş çok sayıda insan kafkaslarını eğitimde çok ağır olmayan eğitimlerle (tarlaya ilerleme ve gelişme, ziraî olacak günmiş çok sayıda eğitimler) ve gece erken çocukluk eğitimiklerinde yatağa gidilerek sonlanan bir hayat tarzıyla karşılaşmışlar.

Kim bilir, bu ömür üslubu tahminen sağlıklı melatonin salınımının bir aramadır. O hayat ki, sağlıklı bir hayat yaşamak bir uykuyla mutlu olmaktadır. Sağlıklı ve kâfi bir gecede sanalda gerçekleştirilmiştir. Uykusuzluk ile uğraşan sistem. Uykusuz kalınan yorgun günler sonrası daha kolay gribe yakalanır. Melatonin hedefli sistemlerde antiviral ve antiviral sistemlere dayanaklar. Uyku sorunları yaşanlar son derece inançlı melatoninleri kullanabilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.