DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439272-0,27%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Son Dakika: Doğalgaz ve elektriğe dev zam

Son Dakika: Doğalgaz ve elektriğe dev zam

ABONE OL
Eylül 1, 2022 19:26
Son Dakika: Doğalgaz ve elektriğe dev zam
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğalgaza bir dev artırım daha geldi. BOTAŞ’tan yapılan üretim; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın fiyatına yüzde 49,5 endüstriyelde kullanılan doğalgazın fiyatına yüzde 50,8 ve konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatına yüzde 20,4 artırım yapıldı.

Boru Çizgileri ile Petrol Taşıma AŞ’nin internet sayfasında, Eylül ayı şehir tarihi yazısı yayımlandı. Buna, doğalgaza yüzde 20 artırım geldi.

Kurumdan yapılan şu tabirler;

Üretimde, doğal gazlarından bir güç beslemesi olup, yüzde 99’dan fazla olan bölgelerdeki muahedeler uygulanan yurt dışı arzlardan yararlanılmaktadır.

Dünyada pandeminin etkisinde olanlarla birlikte artan doğal gaz talebine bağlı olarak global güç piyasalarındaki gaz fiyatlarında yüksek oranda bilinler ortaya çıkmış olup, bu durum kamuoyu tarafından da yakinen ve takip edilmektedir. Buna ilaveten ilaveten, Avrupa’daki Avrupa’daki Rusya ile eğitim planlama sürecindeki gidişat gaz çıkışındaki gidiş ve pandemi gidişat küresel doğalgaz fiyatlarında %2000’e varanlarda bitecek. Buna uygun fiyatlardaki yüksek fiyatlara global fiyatlara yansıtılmıştır.

Diğer fiyat fiyatı, yayın organ Evsel Evsel Endeksi’ne Avrupa ve EUROSTAT datalarına ve EUROSTAT datalarına göz kulakki en örnek örnek gaz gösterisinde kullanılır.

1 Eylül 2022 tarihi prestijli büyümeden sonra düzelebilir. Bu, 1 Eylül 2022 tarikatından geçerli olmak üzere;

Konutlarda kullanılan doğal gazın sonuncu satış fiyatlarında ortalama yüzde 20,4

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde kullanılan doğal gazın son fiyatlarında ortalama %47,6

Sanayide kullanılan doğal gazın en son fiyatlarında ortalama yüzde 50,8

Elektrik üretimi için kullanılan doğal gazın sonuncu satışlarında ortalama yüzde 49,5

oluşumundan meydana gelmiştir.

Bu ek binalara, bilhassa konutlarda kullanılmakta olan gazda görünüşlerimize yüzde 80’in üzerinde takviyeye devam edilmektedir.”

BİR ARTIRIM DA ELEKTRİĞE

Doğalgazın akabinde bir artırım da elektriye geldi. Konutlarda kullanılan elektriğe eylül ayından yüzde yüz 20 zamöğrenildiği duyuruldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK), konutlarda eylül prestijiyle geçerli olacak olacaksın 20 artırım bildirdi.

EPDK tarafından hayata geçirilecek:

  • Pandeminin etkilerinin küresel ekonomilerde etkisini sürdürdüğü bir periyotta gelecekte Rusya-Ukrayna tüm yapısı, Avrupa’daki potansiyel piyasaları için büyük dünya güçlerinde yaşanabilir.
  • ‘Küresel güç krizi’ da yorumlanan bu bütün genel ham satın alma fiyatlarında gelişmeler olarak yaşanmış bu durum cesareti güç geliştirme maliyetleri de olumlu olumlu olumlu.
  • Genel olarak son aylarda global piyasalardaki küresel piyasalardaki fiyatların büyük kısmındaki geniş kapsamlı genel seçim ile son elektrik merkezlerindeki mutfaklarda ve ziraî amaçlar için hedeflenenleri için %20 kamu ve özel hizmetler bölümü ile adaylar küme için %30, aday küme için %50 oranında yapılmıştır. Bu büyümela birlikte 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek fiyat 173,46 TL olmuştur.
  • Yeni dönemler 1 Eylül 2022 tarihi prestijiyle kazanacaktır.

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’A SELLENMİŞTİ

CHP çocuklarımızı Kemal Kılıçdaroğlu, günümünden önce hazırlanırda ” Erdoğan elektrikte yeni bir artırımı hakkından bile geçirme. Darı ekmeği yok. Anlıyor musunuz, harcanacak bir şey artık kalmayacak. Yok ya hu. Yok arkadaşlar yok!” tabirlerini kullanmıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.