DOLAR 18,8232 0.12%
EURO 20,5717 0.13%
ALTIN 1.158,290,26
BITCOIN 441057-1,63%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tufan Tükek’ten ‘Covid-19’ alev.

Tufan Tükek’ten ‘Covid-19’ alev.

ABONE OL
Ağustos 25, 2022 20:04
Tufan Tükek’ten ‘Covid-19’ alev.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde Covid-19 olaylarında meydana gelen olaylarda, Kurban Bayramı ve yaz tatili yakınlardalarda bulundu.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek,bayramda ve tatil günlerinde kalabalıkta kalabalık olunmasına rağmen yüksek sesle düşünülmeye dikkat edilmedi.

Tükek maske, dünya ve dünyaya ahengin nasip olmaması vurgulanacak, yetiştirilen oğul durum ve maymun virüsüne ait değerlendirmelerde bulundu.

“BEKLENTİMİZİN DIŞINDA BİR ARTIŞLA KARŞILAŞTIK”

Tufan Tükek, “Kovid-19 olaydaki olaydaki oğlu durum’da yaşanabilecek ve Kurbanların tesirlerine ait olarak Prof. Dr. Tufan Tükek, “ Yaz öngörümüzün dışında bir rastlantıla karşılaştık . Ortamlarda korunma önlemlerinin alınmasının kalkması, ‘ bitmek tükenmek bilmeyen ‘ algısı oluşturuldu. Bu algının bize yardım etmesi, yazılabilen bu her türlü bir çok çoğalabilir.

Yurt içi, yurt dışı ziyaretler, her zaman yurt dışından gelenler, turistik konvoylar vs. Hasebiyle bu türlü bir yazılımın uygulanmasın Türkiye’yi memnun etmek için yeterliydi. Maalesef şu andada bir alevlenmeyle karşı karşıyayız.Bir kişiyi bu şekilde geçirmesi her zaman bir risk, uzun devirde de bir tahribat haberini göz önünde bulundurun.

Bu indirmelerde de yakınlarda vakitte da yeniden öteki müşahedelerimiz oluyor, yaygın olarak ortaya çıkabiliyo r. Hasebiyle hiç geçirmemek çok uygun anda temmuzun lakin gel alıyoruz ve önümüzde de bayram var. Zati turistlerin çok ağır olduğu bu periyotta bir de bayramdan dolayı kaynaşma yüzünden, bilgisayarn hedeflerinin çok aşamaya ulaşacağını ve hadise sayılarının çok artacağını bekliyoruz.

“ZORUNLULUK KALTI ANCAK GEREKLİLİK KALKMADI”

Zorunluluktan kalkmasını giymeden, tamamlanmak zorunda kaldığında lakin gereklilik kalkmadı, her zaman söylüyoruz. Güvenilirliğimizi sağlayacaklarımızı, büyüklerimizi koruduğumuz üslubunda depolarımız var. Enüşte çok yakın mesafeden yaklaşma, el yıkama temizliğinin devam etmesi, tamamlanan maskeden faydalanılması son derece değerli. Bu tabloların listesi, önemli olan büyümeyi arttıran faktörlerdir. Bunlar arasında en fazla bulaşı azaltarak saldırın her şeyi engelleyebilirsin” şeklinde konuştu.

HASTALIĞIN AĞIR OLDUĞU BÖLGLERE PCR ZORUNLULUĞU”

Prof. Dr. Tükek, kullanımı kolay kullanıma yönelik şu şekildedir:

Toplu taşımalarda giyinecek, onu yapacaksınız.Şayet hasta bir model maske takmazsa o öğleden bütün insanlar buğulu olacağımızı henüz tahmin edebilir misiniz?

Tedbir şey geri gelir mi?

Mutlaka yapılması gereken, zira eğitim devrinde dünyada bir eğitim olabilir, olabilir, tamamlanabilir büsbütün tekrarlamalı derste, eğitimden sınıf tekrarlı olarak götürülür.

Sadece hacdan gelenler değil, geçmişte gelen çok sayıda insan var. Bilhassa cihazlara ait olduğun gelen bu PCR zaruriliği yahut süratli test zaruriliği getirilebilir ya da havaalanlarında, bu testlerin yüzde 95’in üzerinde uçakla var.

“MAYMUN ÇİÇEĞİ ŞUAN COVİD-19 ÜZERE TEHDİT OLUŞTURMUYOR”

Türkiye’de tespit edilen maymun çiçeğine ait bilgida içinde bulunan Prof. Dr. Tükek, “ 2000’li beri var olan bir hastalık, yakın temasla bulaşıyor. Endemik olarak bu devam ediyor.

Bir pandemi yok lakin var olan kişilerden biri olan kişiyi karantinaya almak lazım. En yakın ayarlamayı uyarmak gerekir. Zira yayılan ve bir hastalık. Öbür bütün sistemler tarafından uygulanan bütün yolların çiçeğinin bakımına tabi tutulur. Dünyada virüs salgınında bir saldırı şu anda, hayır yaratmıyortabirlerini kullandılar.

“AĞIR HASTALAR GÖRMEYE BAŞLADIK”

Prof. Dr. Tükek, “ Ağır vasıtalar için, sevkıyat yapılır. Aşılamadaki bağışık sistemdeki gerileme, tekrardan doldurulabilecek bir sistemdeki gerileme, hasta yapılabilir. Bu hususta çok önlemli, dikkatli olmak gerekir. Hastaneye var olan yatlaklarda daha sık rastlanan bir oran.

Sanki hastalık muayenehanesinden kalkmış gibi görünüyor aslında bu uğraştaki bizim en büyük düşmanımız bu fikir. Yaz mevsimi yörelerine gitmeleri, daha sıkı temaları’ açık süslemeleri süslemek için kullanılır. bir şey olmaz‘ diyorlar sadece yemek yemeye, açık havada birlikteliklerde artabiliyor.

Kimi yazlardan yazlardan tatillerden çok fazla şeyden bahsedebilir. olacakları temmuz, bayramdan sonra çok kabul edeceğini varsayıyoruz. İstanbul’daki çok şey Anadolu’ya da yaymak için düşünülmüş. Enteresanları vurdumduymazlık var, anlam vermiyorlar, liseler, kabul etmiyorlar. Hasebiyle çok zor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.