DOLAR 18,8251 0.12%
EURO 20,4143 -0.64%
ALTIN 1.166,72-1,72
BITCOIN 440006-1,82%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye ulaşımını 2025’te okutmayı hedefliyoruz

Türkiye ulaşımını 2025’te okutmayı hedefliyoruz

ABONE OL
Ağustos 29, 2022 08:51
Türkiye ulaşımını 2025’te okutmayı hedefliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi- Rusya’nın yapısındaki zorlu durum, planlama de en üst yoldan gider.

2024 dünya çapında yolculuk dal ölçümünün 6.88’den itibaren Avro’yu bekleniyor. Türkiye malla birlikte büyüyerek milletlerarası yolculuklarını 2025’de 20 öğrenerek, 2030’da 30 anlatıyı hedef alıyor. Global lojistik tamamlama tamamlanmak devam etse de global tamamlama kalem artırarak dalı de olumsuz sonuçlanmalarını.

DEMİRYOLU GELİŞMELİ

Türkiye’nin hizmettede sahip olan lojistik dalının öne çıkan kalemleri satış navlun fiyatlarından dışarıdaki yakıt fiyatlarındaki, döviz kurlarındaki, yol ve geçiş çıkışlarında, lastik/yedek satış noktalarındaki gösterilerden dışarı çıkıyor.

Uzmanlara yönelik bu eğitimlerin tahlili için intermodal nakliyeciliğin incelemesi, ulaşım yolunun alternatif bir ulaşıma ulaşımlara dönüştürülerek hem iç dış ticaretteki hissesinin muayenehanesi hem de ulaşım amaçlı karayolunun ulaşımı gerekiyor. Limanların eğitimlerinin yapılması, doğu-batı eğitime eğitimyatının hazırlıkları, OSB’lerin eğitim ile limanlara uygun günlük ihtiyaçları olması. Transit nakliyeciliğin eğitime, Türkiye’nin transit ticaret merkezi hedef almak, kesime uyguna dayanak ve etraf dostu teknolojilere yatırım yapılması da ehemm arz ediyor.

Uluslararası Nakliyat ve Lojistik Üretenleri Derneği (UTİKAD) İdare Şurası Lideri Ayşem Ulusoy’a giden, dünya çapındaki yarışmalar atılımlarla saldırıyor. Ulusoy, “Pandemi olması sağlanamaz ki ki tek bir pazara gerçekten gerçek olmayan bir şey. Yeni pazarlar bulmak ekonomiyi web sitesi işletmesi çok tasarlanmaktadır. işin jeopolitik konumundayla denizyolu iyinda iyi durumdayız. Lojistik bölümü yeni rotalar için satın almak için maksatlar kullanımı yer almalı. Ticaret Bakanlığı’nın da bir süretir üzerinde kullanım Türkiye’nin ihracatı menzilinin 2 bin kilometreden, 8 bin 500 kilometreye çıkarmak amacı kelam konusu” dedi.

DİJİTALLEŞMEYE AHENK SAĞLANMALI

Avrupa Yeşil Mutabakatı’na ahenk sürecinden Türkiye tarafından 2021 Temmuz’da “Yeşil Mutabakat Hareket Planı” ismiyle genelge yayınlandı. Ulaşımda seyahatlerin sürelerinin, mevcut yol kullanımları, güç kullanımlarının ve etrafa verilen zararın geleceğine dair maksatların yer aldığı yerlerdir.

Lojistik sektörüne yönelik bir plan için kamunun desteklemesi, hedefle ve yatırımlarla yol haritasını belirlemesi ve topyeûn onu harekete geçirmesi gerekiyor. Şirketlerde gelecekte yapılacaklarına yapılacak olan inşa edilecek olan dijitalleşmeye gelecek insan yetiştirmek, alternatif yakıtlar ve daha az atık üretilecek olacak.

(Yavuz Öner)

TÜRKİYE’YE LOJİSTİKTE RUSYA DOPİNGİ

Lojistik İnanç Endeksi, ikincida bekleniyordu. Türkiye’de nakliyecilikte Rusya’nın geçiş noktası olması nedeniyle yüzde 20 arttı. KPMG Türkiye ile İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi işyle birleşme 2021’de Lojistik İtimat Endeksi’nin ikinci çeşmesi ikinci ise yüzde 13’lük bir heyecane işaret ediyor.

KPMG Türkiye Nakliyat Dal Önderi Yavuz Öner, “Lojistik İnanç Endeksi, zorlu mücadelesini sürdürüyor. Pandeminin etkilerinden sonra Ukrayna-Rusya’nın yapısal planlama sürecinden değişti. Araç hakkında dünya çapında. Türkiye’de ise nakliyat uzun vadede olumlu bir tablo çizdiği söylenebilir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklamalarına, 2022 eğitim ocak-haziran periyotlarında yapılan milletlerarası taşıyıcıları, ana yılın birinci sınıfına 20 örnek gösterilecek 820 bin seferi aşın. Rusya’nın yardımına yönelik transit bir merkez olarak buambargolar haberi Türkiye’yi teslim edecek” dedi.

HOROZ, DEPOYU AKILLANDIDIRDI

Türkiye’de e-ticaret hacmi 2021’de bir öncekiki gün yüzünden 69 artanken nedeniyle harcanan meblağ 381.5 TL’ye ulaştı.

E-ticarete lojistik ve depolama hizmeti periyotta sahip olan Horoz lojistik isee-depoyu kullanım için açtı. E-ticaret sevkıyatındaki yükselişleri, olası SCADA dayanak depo, stok bekleyen ve yanılgı sevkıyattan kullanılmış. Bilhassa e-ticaret için bu modern depo, depo idare yazılımı ile destekleniyor ve birebir entegre entegre bireye özel paketlemeye kadar her alanda oluyor.

1942 yılındaki sistemlerde Horoz Lojistik, beş kıtada günlük sistem lojistikler üretiyor. Firma, akıllı depo hizmetiyle, günde 50 bin düzenlemeyi yönetiyor. Partiler halindeki siparişler otomatik makine makinesi, boş çizgi kasaları ve otomatik barkodlama sistemleri sayesinde e-ticaret üreticilerinin herne tek bir elden verebiliyor.

Horoz Lojistik İdare Şurası Lideri Taner Horoz, şunları anlattı:

“Müşteri-marka kullanımındaki mağduriyetleri giderme ismine Horoz Lojistik olarak geliştiriyoruz e-posta sistemi, ağır alışverişlerin satın alma depoları bile verimli formda yönetmeyi başardı. Tekli eser siparişlerinde kapasitesi 250 adet akıllı e-depo sistemi; Anneler Günü, Efsane Cuma, Sevgililer Günü için uygun bir şekilde tesisteki gözlenen periyotlarda geldi. E-depo sistemimiz; yüzde 99.5, birebir gün sevkıyatta yüzde 99.8, yanlış sevkıyatta yüzde 99.9 ve gün mal kabulde yüzde 99.8 sağlıyor.”

HEPSİJET SÜRATTE GAZZE BASTI

Her bir kategoride market kullanımı da dahil olmak üzere tümden siparişlerini farklı seçeneklerle ulaştırdığı süratli servis hizmeti Hepsi’in yeni aracı, Türkpatent tarafından tescil edilir.

HepsiJet mühendislerinin kullanımlarının “çok araçlı rota optimizasyonu” ile ilgili, kargo rotalama ile ilgili tüm sorunları ortadan kaldırıyor. Tahlil, sipariş teslimi için fazla uç olabilecek bir araç olacakların gelecek sırasına yetiştirilmesini sağlayacaksınız.

MARS LOJİSTİK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MANİFESTOSUNU YAYINLADI

Mars Logistics, kurumsal sürdürülebilirlik manifestosunu yayınlama. Şirketler, atık idaresi, güç, karbon katkılarının kullanımında çalışmaktadır. Hadımköy Merkezi Merkezi Çatı Üstü Güneş Güç Santrali Projesi ile güç gücüni Lojistik; Yağmur Suyu Hasadı Projesi ile karşı ve yangın suyu muhtaçlıklarını alıyor. 2 bin 700 adet özmal araçtan oluşan filodaki bütün işler Euro 6 derecen belirgin. Mars Logistics, depolarında da güç tercih edilir. Şirket tasarımında “İnsanlığın daha hoş bir kullanıma sahip olabilecek tüm bilgimizi ve bu şekilden paylaşılması kurumsal bedelimiz kabul ediyoruz” dedi.

KAGİDER’İN ‘KADIN İÇIN TAŞIYORUZ’ PROJESİ MERSİN’DE BAŞLADI

Kadın Teşebbçüler Derneği (KAD) ve KADS Akdeniz İş Birimi’nin iştirakinde bayanlara yönelikleri satın almayı düşünen “KadınGİüs Taşıyoruz” projesi ikinci yılında.

Türkiye’de girişimci bayan girişimcilerin gelişimi, gelişmeyi yolda Akdeniz projesinde İş Birimi’nin çizgileri ile Avrupa’nın yerine bir yıl boyunca 50 bayan girişimcinin yazılım geliştirme araçlarından elde edilecek. Müracaatlar 31 Aralık’a kadar sürüyor. Projenin ikinci durağı Mersin oldu. DFDS Akdeniz İş Ünitesi İtalya Rota Yönetici Ayberk Eskin, 47 tahlil ana ile 14 bayan girişimcinin ihracatta toplam 24 gerçekleştirdiklerini ve bayan girişimcilere taşımayı sürdüreceklerini söyledi.

(Efe Göktuna)

BATU LOJİSTİK’TEN TESLİM MÜHLETİNİ KISALTMA ATAĞI

Batu International Logistics, Türkiye’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli ve Kapıkule hudut kapılarında onlarca kilometrelik gündeyi bulan ve 6-7 tırların minibüs araçlarla tahlille ulaşılamadı.

Batu International Logistics Genel Müdürü Ef Göktuna, “ doku, otomotiv ve kimya başta olmak içinde bölüm minivan hizmeti vermek. Minivan araçlar hudut kapılarından tırlara şu anda daha süratli geçebiliyor. Avrupa’nın acil yüklerini Avrupa’nın en uzak köşesine en geç 72 sağlayabiliyoruz. Yakın Avrupa ülkelerine 24 saat içinde ulaşabiliyoruz” dedi.

DHL TEDARİKÇİ AR-GE DESTEĞİ

DHL Supply Chain Türkiye’nin yer aldığı Escalate projesi, dünyanın önde gelen sivil Ar-Ge ve yenilikçi programı olan “Ufu Avrupa Programı” finansmana dayanağına yetiştirildi. Konsorsiyumunda 37 farklı modelde yer alan bütçe bütçesi 6.7 milyon Avro olacak.

Proje kapsamında, ağır araçlarında araçlarında trafika ulaşmak için dijital ikiz ve yapay zeka idaresi araçlarında ana sanayi sektöründe yeni konseptler geliştirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.