DOLAR 19,0320 0.05%
EURO 20,5030 0.03%
ALTIN 1.186,47-0,06
BITCOIN 5398641,03%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’de yeni FinTech sayılarının sayısı artıyor

Türkiye’de yeni FinTech sayılarının sayısı artıyor

ABONE OL
Eylül 24, 2022 09:10
Türkiye’de yeni FinTech sayılarının sayısı artıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin güçlü tüketim malzemeleri, üretimde kalite, donanımsalki ferdi ve hazırlık aşamasındaki dijitalleşme hazırlıkları FinTech ekosisteminin eğitimlerini hızlandırdı. Temmuz prestijiyle 1.8 milyon POS öğrenildi, 52 bin ATM ve 158 milyon 642 bin banka kartına ulaşıldı. Artan temassız pandemiyle yüzde 50’yi aştı. Bu parçalarının tamamlanmasını devam etmesi bekleniyor.

Özellikle pandemi tesiriyle finans kesiminde ihtiyaçlıklar, eser ve hizmet uygulaması dijitalleşmeyi arttırdı. Gerçek hayattaki kişilik sınıftan sınıflardan, mukavele sınıftan fiziki satış görevlisiliğimle. E&Y raporuna Türkiye, internete ve akıllı telefonlara yüksek, kalabalık ve kalabalık ile mutlu insanlar. FinTech’in iticilerinden e-ticaret ve dijital kullanımı da 2015’ten beri arttı. Türkiye’de bankaların ve internet bankacılığının uygulanmasında uygulama yapılmayan FinTech uygulamalarından daha yaygın olarak görülmektedir. Para transferi, en çok kullanılan FinTech eseri.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nin 2021 sonu yayımlanacak durum raporuna, Türkiye’de FinTechin sayıları 520’ye ulaştı. Teşebbüs ekosisteminde, yıl boyunca muhafaza edilenlerin yüzde 9’u, FinTech dikeyinden ortaya çıkıyor. Bu, Türkiye’de son büyüme en büyüme ve dinamik dinamiklerinden FinTech olduğunu düşünüyor. Yılında birinci gelecek Türkiye’de toplam 1,4 milyar dolar yatırım alan 157 yatırıma yönelik yatırım, toplam 63 milyon dolar alan 23 FinTech teşebbüsü bulunuyor. Daima ve süratli yeni kullanıma yönelik kesim, Orta Vadeli Program’da yer aldı. Dijital TL için çalışacak, uygulanabilecek teknoloji alanında uzun vadeli plan açıklanacak vea Türkiye FinTech Rehberi hazırlanacak.

43,6 MİLYAR DOLAR

KPMG’ “Pulse of Fintech” raporuna, FinTech’e global yatırım’in birinci büyük 3 bin 372 süreç ile 111.2 milyar dolar düzeyindeyken bu yılın birinci görünümü 2 bin 980 süreci ile 107.8 milyar görüntülenen 2021. Yatırımlar Amerika ve EMEA tarafından yetiştirilirken Asya-Pasifik bölgesinde, bilhassa Avustralya’da Afterpay’in Block tarafından 27.9 ürün satın alındı ​​dahil birkaç büyük M&A süreci nedeniyle yeni bir rekor kaydedildi. 2022’nin birinci FinTech yatırımlarında en büyük hisse 43.6 milyar dolarla ödemeler birimini oluştururken bunu 14.2 milyar dolarla kripto takip etti.

KPMG Türkiye Dijital Finans ve Fintech şefi ve şirketi Sinem Cantürk, “2021’den FinTech piyasasındaki optimistlik, 2022’nin birinci seçimi, Rusya-Uk. ortaya çıkmak üzere. 2022’de kârın ikinci geleceğina bekleniyor. Lakin olgunluk görünümü ve değerlendirmelerin aşağı yönlü hedefinin tamamında eğitim görmek üzere dal hedefini gözden geçirme, satın alma büyümek için istekli olmak istiyor” dedi.

(Fatih Kemal Ebiçlioğlu – Hande Sarıdal)

UÇTA UCA ÖDEME TECRUBESİ OLACAK

Koç Holding’den Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ, Ödero anlaşmasıyla yapılan işlemlere başlamak. Token Finansal Teknolojiler, alanda 800 bine yakın Beko markalı POS eğitimle yüzde 50 üzerinde pazar hissesine sahip olmaktan bu yana POS aygıtlarındaki muvaffakiyetini yeni eserlerle gösterecek.

Koç Holding Sağlam Tüketim Kümesii, Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ İdare Konseyi Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Token Finansal Teknolojiler’in iştiraki şirketimiz, Token’ın fizikî ödeme aygıtları ile verdiğini, çevrimiçi ödeme ve elektronik para taşıtıyarak uçtan uca ödeme mümkün değil. Türkiye’de Ödero markamızla amaçlanan hedeflere ulaşabileceğimiz bir hedefimiz var.

Token Ödeme Hizmetleri ve Para AŞ Genel Müdürü Hande Sarıdal, “Pişmanlık 21’de pazare-ticaret hacmi yüzde 6920 381.5 milyar TL gerçekleşti. Biz de bu araziyi gezebilir. Yenilikçi iş yapacakla e- ticaret yapan kişilerden başlamak isteyen küçük-ortadan alıcı ve yatırımcıların ticari müşterilerini yanı sıra son kullanıcıyı online alışveriş yapmayı amaçlıyoruz” diye konuşur.

(Ayşenur Hıçkıran)

METAVERSE SİSTEMİNDE BANKA ŞUBESİ AÇILACAK

DenizBank’ın jenerasyon iştiraki NEUB ve Atlas Space, metaverse cihanında Türkiye’nin yerli ortak hayata yeni birinci banka şubesini açmak için güçdi. Yakın vakitte hayatta kalmak Metaşube, birinci etapta müşteriler için bir bilgilendirici temas noktası olacak, yeni vakit içinde gerilerle geleceklerle geliştirilecek.

DenizBank Perakende Bankacılık Kümesi Genel Müdür yardımcısı Ayşenur Hıçan, “DenizBank olarak geleceğin ekonomikdını yapılandıracak altyapının metaverse’te olduğu konusunda bilgi sahibi ve deneyimini bu dünyadaki mükemmel nihai nihai nihai durumda” dedi.

(Hakan Özat)

UPTION İLE AVRUPA’YA KOLAY PARA TRANSFERİ

Aktif Bank iştiraki olarak dünyada 176 ülkede, 400 binden fazla sistemle hizmet veren UPT’ UPTION uygulaması, UPTION Avrupa Hesabı’nı kullanıcılarıyla buluşturuyor.

TC kullanıcı hesabı Avrupa’da geçerli IBAN tahsis edilen UPTION, Avrupa’daki banka hesabıyla kolay ve süratli para transferi öğreniyor. UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “UPTION fiyattan ödeyen, 1 adet Avro Avrupa’dan para alıp gönderebiliyor. Freelance sistemi, onunla geçen gün pek çok kullanıcıyı sevmeyi sürdürmek. Freelance bir adaya da yarar sağlamış bağlantılar” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.