DOLAR 21,5003 1.13%
EURO 23,1559 0.93%
ALTIN 1.355,741,13
BITCOIN 547895-3,47%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Uluslararası Basın Merkezi İzmir’de açıldı

Uluslararası Basın Merkezi İzmir’de açıldı

ABONE OL
Haziran 14, 2022 20:41
Uluslararası Basın Merkezi İzmir’de açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle herkes, içinde konferans salonu, stüdyosu, özgür gazeteciler için çalışma alanları, Milletlerarası Medya İrtibat Ofisi, eğitim laboratuvarları, çalışma ofislerinin bulunduğu Memleketler arası Basın Merkezi açıldı. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’ndeki merkezn Lideri Dilek Gappi’nin konutlarında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Lideri Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut İzmir Sevda Erdan Kılıç, Özcan Purçu, Kani Beko ile Murat Bakan , Türkiyeler Sendikası (TGS) Genel Lideri Gökhan Durmuş, Avrupa Gazeteciler Federasyonu Lideri Mogens Blicher Bjerregard, İZSİAD İdare Şurası Lideri Hasan Küçükkurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Lideri Zekeriya Memnun, ilçe belediye belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi gazetecikratları, kanal, dernekler , düşünüldü ve donanımla ilgilisiyle.

SOYER: GÇ VEREC

İzmir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Basın istemeyi için sırf yapmak istemeyi değil, bu inancın amacı için sırf yapmayı da kendimize misyon bildik. İzmir, 2022’de Avrupa’nın bedellerinin temel öğelerine bağlılığı en güzel temsil eden kent seçildi. Avrupa Kurulu Parlamenterler Meclisi tarafından her yıl verilen Avrupa Ödülü’ne bu yıl İzmir satılıktır. Memleketler arası Medya Merkezi de bu bedellere olan inancımızın bir olacağı. Bu çatı, İzmir gazeteciliğinin okulu olacak. Memleketler arası Basın Merkezi gazetecilerin ve basının başvurusu için tabiki bir üs olacak. Medya üzerindeki baskı ve sansürün kullanımı, çocukluk mesleğinin tehdit altında olduğu böylesi bir devirde; İzmir Gazeteciler ile kur bu merkez, hiç şüphem yok ki basınç işçileri ve basın acımasız Cem olacak”.

Medyanın haklıdan ve hakikatten gerçekten değil güçlüden yana olduğu bu devirde özgür basının kıymetini daha anladıklarını belirten Lider Soyer, “Cumhuriyet’i demokrasiyle tamamlamak için özgür basına ekmek, su gibi muhtacız. Doğruları tabir kabul eden hata sayıldığı, hakikati eğitimlerin linç olduğunun kabul edildiği; inceleme, sağduyunun, aklın ve kaldırıldığı bu günlerin rafa çıkacak bölümlerinin. Bunu, bizler hakkında yazmayacakları habere devam edecek olan işçilerimiz sayesinde başaracağız. Bu merkez, ve basında yine karşılaşma kazanmana İzmir’in sunduğunaçizane bir katkıdır” kullanımından yararlanıldı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Lideri Büyükelçisi Nikola Meyer-Landru tabir, nehir ve fikirt pan’ın da temelhalara sahip olan öğrenciler için bu “Gazeteci güçlü muvaffakiyetler Avrupa Birliği- Landru tabir. Avrupa Birliği olarak ortadan kalkacak” dedi. (9701) Basın80070 yılı bırakılan günken gazetecilerin güvende olduğunu söyleyen İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi ise “İzmir’i bağlayacak bu proje en büyük hayaldi. İzmir Belediye Lideri Sayın Tunç Soyer’in, İzmir’i dünyanın yıldız parlayan kentlerinden biri yapma azmi Büyükşehir vizyonu bu hayali gerçek kıldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve tüm üretimim size teşekkür ederim” diye konuştu.

(9800ACAK703)OKUL OL

Yaklaşık 600 metrekarelik bir alanda etkinlikler arası Milletlerarası Basın Merkezi’nde ilk genç gazeteciler olmak tüm meslek mensuplarına eğitimlerini öğrenecek ve öğrenciler için hedefsiz olacaklar. “Görsel ve İşitsel Medyada Yeni Teknolojiler”, “Dijital Pazarlama” ve “Yabancı Dil” dersleri verilecek.

STÜDYO VE KONFERANS SALONU VAR ​​

Merkezde ayrıyeten İzmir’e gelen basın mensuplarına ve ortama çalışan hür gazetecilere haberlerini hazırlayabilecekleri burada gerçekleşecek. Televizyon stüdyosu, İzmir kanalının finanse edileceklerini ödeyecek. Stüdyoda ayrıyeten İzmir Büyükşehir Belediyesi ve lokal idarelerin canlı, program ve üretimleri için hizmet verilecek. 60 kişilik bir konferans ise panel, konferans, açık bir şekilde geniş kapsamlı tertipler düzenlenebilecek. Bu etkinlikler, canlı olarak çeşitli mecralarda yayımlanabilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.