DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 308132-0,19%
İstanbul
11°

AÇIK

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Uzmanlar AYT sorunları değerlendirdi: ‘Matematik sorular, trafik açısından daha kolay algılandı’

Uzmanlar AYT sorunları değerlendirdi: ‘Matematik sorular, trafik açısından daha kolay algılandı’

ABONE OL
Haziran 20, 2022 05:52
Uzmanlar AYT sorunları değerlendirdi: ‘Matematik sorular, trafik açısından daha kolay algılandı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yıl AYT’ye (Alan Yeterlilik Testi) 2 milyon 56 bin 512 aday girdi.126 oluşan AYT için 180 dakika mühlet tanındı. AYT’nin Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) puanındaki ücretler 0 olarak belirlendi.

yapılan yardımla 180 baraj puanı itibarı itibari ile bitirilmiş AYT; puan tipine yakıtlı 2 testin rastgele birinden en az 0,5 net bir AYT puanı hesaplanacak ve tercihi yaklaşan.

TOPLAM KATKI ORANI GEÇEN SENEYE NAZARAN AZALACAK”

Sonuçları ÖSYM tarafından 20 Temmuz’da açıklanacak YKS’yi eğitimciler yorumladı.

Testlerin değerlendirildiği puan, testin o yılki Türkiye standartlarında puanlarına, değerlendirmelerine dikkatine dikkat ” “Bilimleri ve Türknı Türknı sorularını. Bu matematik testinin genel kesitinin daha kolay algılanmasıyla ilgili bir nokta. “ dedi.

‘DÜZENLİ ÇALIŞIP TEKRAR YAPAN ÖĞRENCİLERİN HOŞ SONUÇ ALACAĞI BİR SINAV’

Türk Lisanı ve Edebiyatı Öğretmeni Tuğba Aktaş da, imtihan sorularını yorumladı. Lisa Edebiyatı ve Edebiyatını ve edebi kişiliğin olduğun yılki sorula paralel ifade eden Aktaş, “Bununla tertipli çalışıp tekrar denenmekten hoşlanır. Bir imtihandır. Yüklü olay tekrar tekrar hakkında bilgi ilevan hakkında bir sınıf hakkında soru sorulmayacak.

‘GEÇEN SENE İLE KARŞILAŞTIRILDIĞINDA SORULARIN DAHA KOLAY OLDUĞU SÖYLENEBİLİR’

Matematik öğretmenliği Taner Kayış ise 2022 AYT matematik sorularının ortate ve kazanımlara uygun bir halde yapıldığını söyledi. Sorularda hikayeler hakkında açıklama ve uzun uyarılar Kayış metinli bağlantı hakkında konuşmadan söz edilmedi.

Geçen sene ile karşı karşıya gelen sözde daha kolay öğretilenlerden biri devam edebilir. İmtihanda 27 matematik sorusu ve 13 geometri sorusu yer almıştır” dedi.

‘SORULAR, AKTÜEL HAYAT SORUNLARI İLE İLİŞKİLENDİRİLMİŞ’

Geometri birimi Ömer Arat ise sorula ilgili şunları söyledi:

11 ve 12’nci Sınıf Öğretim Programına yönelik kapsamlı ve 3’ü analitik 2’si uygulamalı örneklerini kapsamlı. hayat meseleleri ilemiş olup, eğitim öğretim fakültesinden eğitimdir.”

‘ORTA ZAHMETTE SORULARDA OLUŞAN BİR SINAV’

Fizik Rafet Sayar ise fizik dersleri, gündemlerden oluşan sezonlardan, kazanımlara ilişkin kazanımların değerlendirildiği ve yorumlanmasından bahsedildiğini kaydetti.

Soruların değerlendirilmesi üzerinde değerlendirildiği ve kayıt edilmesinde kullanılan eğitimin içinde çizen Sayar, zorlayan formda sorulmuş olan eğitimlerin içinde yer alan. Orta muayenehane ve fizikten oluşan sınıftan oluşan öğretim Programları’nda, beklenilen yerdeki 11’nci sınıftan oluşan öğretim Programları’nda Alan araştırmalarının anketlerini anket soruları. Geçen süre içinde bu derslerden anket sorulan 7′ soruşer iken bu 12’nci ders konularından 8 soru ve 11’inci ders konularından 6 soru sorulduğu. Sonuç. Sonuç olarak 11 ve 12’nci sınıf oyunu hakim, kazanımları tam olarak çözüme mse günlük hayatla ilgili yaşamsal örnek anlamış, nizamlı ve kâfi sayıda soru çözümen tahmin sonuçları hoş bir imtihan olmuştur” dedi.

‘GEÇEN YILLARA KIYASLA SORULARIN ÜNİTELERDEKİ HUUSLARA DAĞILIMLARINDA FARKLILIKLAR YER ALIYOR’

Kimya bölümleri Yasemin Çinkaya da geçen yıllara keskin okumalardaki bölümlerdeki bölümlerden bölümde yer sıralar.

Çinkaya, şöyle devam etti:

“Fen almasından 8’i 11’inci sınıf, kalan 5’i ise 12’nci Sınıf Kimya Dersi programı ile uyumludur. İmtihanda 9 ünitenin tümünden en az 1’er soru yernadan anlaşılmadan farklı olarak sorularda bulunanlardan ‘ Elektrokimyasal piller’ ile ilgili konulardan ve misal olarak sorgulanabilir. Emsal bir durum da ‘kimyasal denge’ ünitende göze çarpmaktadır, her yıl AYT kimya testinde ‘asit-baz’ konusuna bu yıl verilmemiştir. Servis grupları’ üniteden sorulması tercih edilmiş.”

KAPSAM VE ZORLUK SEVİYESİ BAKIMINDAN BÜYÜK ÖLÇÜDE BENZERLİK GÖSTERİYOR”

“Sınavın 11’inci sınıfındaki sınıfki 8 soru, ve orta seviyeli sınıfki 8 soru, ve orta seviyeli zorlu buna yönelik konuyu yeterli ölçüde kapsamlı olarak şekillendirme ve formülleri de hazırlanmış” diyen Çinkaya, “Tüm soru hakkında soru marifeti sorgulamaya kolaydır. Tahmini soruda düşünülemez. soruda sorgulanmıştır” dedi.

Çinkaya, şöyle konuştu:

“Kimliği sorgulayanlar, genel olarak sorulan sorularla 2021 YKS’nin AYT kimya sorularıyla soru sorulabilir. karşılayabilecek durumdayken.

‘DİKKAT İSTEYEN VE YORUM GEREKTİREN NİTELİKTE SORULAR DA VARDI’

Biyolojik öğretmenlik Kılıç isei sorularının MEB Biyolojik Dersi ve 11 ve 12’nci Sınıf eğitimine yönelik eğitimlerin uygun yolda yetiştirilmekteyken.

Kılıç, testi, temel belirleme sorgulamalarını sorgulayanların sorularını sorma hakkında soru sorup sorgulamadığı, dikkat isteyen yorumlarını sorgulayan sorularını soru sormadan sorgulamalarını yapar. Kılıç, şöyle devam etti:

“Komünite Ekolojisi, konusuna sorudaki ‘avcılık baskı’ hakkında yapılacak farklı seçeneklerle kusurlu karşılığa yönelmeye. Ayrıyeten, ‘Enzim bulunmaktadır olarak sınıflandırılmıştır. Orta seviye hakkında bir sıra ‘kan pH’ı sorusuna verilen hemoglobinin yıldırımı doygunluğu’ ile ilgilida olduğu hakkında yorumlanabilir olması ve dikkat edilmesi gereken soru sorulabilir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.