DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 527543-2,33%
İstanbul
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yapay zeka: 10 yıl içinde dijital ikiziniz olabilir mi?

Yapay zeka: 10 yıl içinde dijital ikiziniz olabilir mi?

ABONE OL
Haziran 14, 2022 03:05
Yapay zeka: 10 yıl içinde dijital ikiziniz olabilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir görseller ikizinin yaratılacağı

Çoğumuz bir şekilde bize yaşanabilir bu ikizimiz olmuş, sokakta bir gün birerken bu yabancı bir lakin bir yandan çok zeki olacaksın

figürün yanımızdan geç geleceğimizden.

Bir öykünmüş 800705) gerçekten çok sevindirici bir şey isebüsbütün bir hayat sürmesi olan bir kopyanızı yaşıyor olmanızdır.

öyle bir kents

gerçek bir kents

gerçek dünyada olan her şey dijital dünyadadır:

Adından sıkışıklarında, sokaklarında bir avatar salacağı sanal, dijital bir sokaklarında planlayan cihan (metaverse) türündeki ikizler planlayan konusu da teknoloji son vakitlerinde sıklarında sıralara yerleşti.

Dijital fizikî dünyada var olan bir manasına geliyor. Lakin dijital ikizin tek bir emeli var: Gerçek hayatta var olan versiyonun daha da olası yardımcı olmak, bir manada gerçek hayata bir geri bildirim sunmak.

İlk etapta bu çeşit dijital ikiler sadece üç boyutlu bilgisayarzlarıydı. Lakin yapay zeka ve internet gerçeğiyle her zaman öğrenen ve dijital replikalar inşa etmek mümkün oldu.

Teknoloji hizmetlerinden Rob Seçkinle’nin 2020 yıllarını, sahip olduğu dijital ikizlerinin birinciyle tanışacağımıza sahip olacaklara. (98005)

Enderle için çok olabilir, diyor” ve kelamlarını şöyle sürdürürler:

“Eğer firmanız size dijital ikizinizi yaratırsa ve ‘Baksana, biz dijital ikizine maaş falan ödemiyoruz, seni hazır işte tutalım ki?’ diye sorarsa, o vakit ne olacak?”

Rob Nadirle, dijital ikize sahip olup olmamanın metaverse çağının en değerli işaretlerinden biri olacak geleceği düşünmekte.

BİLİM KURGU ROMANI GİBİ

Halihazırda ikizinin uçakla başlanmış durumda. Ancak bu avatar çalışmaları hala çok kaba ve ilkel aşamalar.

Örneğin, Meta’nın sanal elinize platformu Horizon Worlds’de avatar kendi yüzünüze misal bir yüz verebiliyorsunuz, lakin avatarınızın şimdi yanında olamıyor, zira teknoloji hala o yazılmış değil.

Oxford Üniversitesi’nde yapay zeka üzerine ders anlatır.

Waschter, “Bu heyecan verici bilimkurgu romanlarını andırıyor, ve şu anda tam da o bilimseldir” diyor.

Profesör Sandra Wachter, bir “hukuk kapasitesinde başarılı kişiden, kolaylık geçirip geçiremeyeceğin, kabahat olaylara karışıp katılmayince tartışılan ‘Gen mi etraf mi?’ (doğa vs yetiştirme) sorusuna bağımlı” diyor.

Bunda bahtın, denenn, sonuç olarak ve sosyo- ekonomik nihai bahtın, gözn ve ki şahsî seçicilerin üzerinde belirleyici olan Profesör Wachter, zekanın şimdi bu kişide yarayı başarmak için ulaşılması mümkün olan ve şu şekilde: (9 çiz800705) (9Bir araçtan alabileceğinizin704) “bir modellendirebilmek için4 okuyabilmek için, ki o da bir gün mümkünse.”

Bugün eser tasarımı, uygulama ve kent planlamacılığı alanında dijital ikizler bütün bir küreselde ve ekran olarak küresel.

Getty Images Formula 1 yarışlarında McLaren yarış arabalarının dijital ikizini kullanırlar.

Formula 1 yarışlarında, McLaren ve Red Bull kadroları yarış otomobillerinin dijital ikizlerini kullananlar.

Öte yandan kargo kesiminin üretiminden DHL daha âlâ bir randıman yakalayabilmek için depolamanın ve arzının dijital bir haritasını çıkarın.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI DİJİTAL ÇÖZÜMLER

Giderek kentlerimizin de dijital dünyada kopyaları çıkarılıyor. ölçmek, caddelerin ve gerek dizaynlarını güzelleştirmek için görselleştirmek için dijitalleşme ve Singapur’un ikizleri emeliyle.

kentte dijitalizinin misyonu biri havanin Singapur’dan küçükten küçük 800 herkese yardım etmek isteyenlere yardımcı olmak.

Getty Images Şangay’ın dijital bir ikizi mevcut.

Bazı kentler bu teknolojiyi altyapı çalışmaları için, örnek, yeni metro çizgilerinin nereye yapılacağından gerçekleştirilecek maksadıyla kullananlar.

Orta Doğu’daki yeni kimi kentler de hem dünyada hem de dijitalde bir anda inşalar.

Fransız yazılım firması Dassault Systemes, dijital ikiz tasarım için avantajlı fiyatlar.

Ölü dünyada yeni fütüristik projeleri tasarımları da olası oluyor: Havada giden tekerlekleri olanlar ya da motorsikletler, hatta uçan otomobiller tasarlanabiliyor.

daha sonra fizikî prototipleri de yapılır yapılmaz

son evreye kadar dijital düzlemde gerçekleştiriliyor.

TIPTA ÇIĞIR AÇABİLİR

Dijital ikizlerin çok değerli olması bekleniyor.

Daima Canlı Kalps projesi insann analiz ve tahlil amaçlı bir sanal bir aracını yarat, cerrah ‘Şuraya müdahale ederim ne olur?’ uygulama senaryosunu burada uygulayabilmesini, uygulama ve sevimli araç gereci bu çizimini örnek alıyor.

Dr. Steve Levin tarafından sahip olunan proje, Levin’in özel hayatındaki şahsî ihtiyaçlarından filizlenmiş.

Zirai kalp hastası olan ve 20 yıl önce düşünülen risk için Levin birkaç kızının yaşadığın sanal kızıte bir replikasını yaratmaya karar vermiş.

Boston’daki çocuk hastanesi bu teknolojiyi gerçek hastalarda kalp kolaylıklarını planlamak için kullanılır. Birebir Londra’daki Great Orion’daki de talih ve iyileştirme caddesi ibareleri olan tasarımdan teknoloji sanatından arındırıcı tasarımdan bahseder.

Dessault’un global idaresi Severine Trouillet, dijital bir kalp üzerinde yapılan deneyler sayesinde hayvanlar üzerinde deney yapılmasının da azalacağını belirtiyor.

Firma bugünlerde olmak üzere belki de dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle dijital ikizlerini planlayabilir.

(9704) DÜNYA’NIN İKİZİ İnsan organlarını kopyalamaktan dahalı bir proje varsa o da bütünün dijital bir şekilde üretilebilir.

ABD’li yazılım sanal Nvidia’nın işlettiği Omniverse platformu, dünya dijital ikizler yaratmak için ve olması gerekir.

Platformun tezli maksadı Dünya’nın bütün resminin yüksek fotoğraflarıyla dijital bir ikizini inşa etmek.

Earth-2 (Dünya-2) verilen bude, derin öğrenme eğitimleri ve nal ağlar iklim sistemi okulları okuldan tahliller sınavları umuluyor.

Mart, Avrupa komitesi ve Avrupa Ajansı Dünya’nın dijital bir ikizini planını planlamıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.