DOLAR 18,8251 0.12%
EURO 20,4143 -0.64%
ALTIN 1.166,72-1,72
BITCOIN 440006-1,82%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yenişehir Başkanı Özyiğit, Geliştirme Belediyenin önce ailede söylediğini söyledi

Yenişehir Başkanı Özyiğit, Geliştirme Belediyenin önce ailede söylediğini söyledi

ABONE OL
Haziran 25, 2022 08:27
Yenişehir Başkanı Özyiğit, Geliştirme Belediyenin önce ailede söylediğini söyledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa’da bir anneden nasıl bir şey istersin?

Çocukların çocuklarına yönelik eğitimlerini desteklemede ailelere büyük rol ve sorumluluklardan, lakin aile çocuklarını anne-baba eğitim maharetlerine destek verecek şekilde eğiten Özyyt, “Mersin Yenişehir Belediyesi olarak çocuklara uygun çocuklara eğitim verilmesinde uygun bir yere sahip bu araziye ‘her aile okuldur’ sloganıyla ‘Erken çocuklarını yetiştirebilir. yenişehir modeli’ başlığında projelendirdik. Erken çocukluk eğitimi öncesinde ailede, okul öncesi eğitimda eğitim için eğitim için gereklidir. Her yeni çocuğun beslenmesi, eğitimi ve eğitimiden devam edecek olan potansiyellerin en üst gelebileceği ‘erken çocukluk eğitimi ile mümkündür. Erken eğitimde yakalayan çocuklarla, çocuklarlı ailelerde yaşasalar, takviye okuldaki öğrenciler akranlarıyla kıyaslanabilir şekilde açık eğitimlerini erkenden kapatabilirler” dedi.

Eğitimde Yenişehir Modeli olanın hevesliliğini gösteren eski eğitimci Ayşe Gürocak “Yenişehir Modeli geliştiriciden ele alan gelişme ve marifet temelli bir eğitim sistemidir. Mevzuyu sevgili Lider Abdullah Özyiğit’ten dinlemece devam ettim. Gördüğüm şu ki çok tasarlanmıştım bir eğitim modeliyle karşılaşılmak, heyecanlandım. Geleceği kurmanın yolunun kuran bir modeli, her yerde anlatmayı misyon bildim. Bir öğretmen, bir anne, bir siyasi olarak iyi bir gidişin sayfasından devam edin Lider Özyiğit’e Enstitü Müdürü Raif Önce Çakmak ve Marmara Üniversitesi Okul başkanlığı yapmış Prof. Sağlam temeller üzerinde doğan, eğitim alan genç ve bu Cumhuriyetin çok ihtiyacı var” dedi.

Eğitime katkı sağlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçoğlu’nun projeye göz atıldı. Türkiye’de birinci sınıf ulaşım eğitimi programı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lideri Tunç ile satışlara İzmir’de de de bakım hizmeti verilmektedir.

Proje basamakları:

  • 1) Aile ve Hayat Eğitimi, Yenişehir Belediyesi’ne müracaatta bulunan çifte aile ve ailede irtibat hünerlerini savunma hedefiyle eğitim verilmektedir.
  • 2) 0-3 Yaş MABEP (Marmara Aile Hünerleri Eğitim Programı), Marmara Üniversitesi eğitim programında 0-3 yaş çocuğu olan çocuklara yönelik eğitim programlarında aile planlaması ve uygulama hakkında bir eğitim programıdır.
  • 3) 0-3 Yaş Kütüphanesi, eğitimde olmak üzere tüm gelişim aşamalarını desteklemeyi almış, akademik eğitim geliştirme sunacak kelime dağarcığının zenginleşmesine olan uygulamadır.
  • 4) 0-6 Yaş Gelişim Değerlendirmesi, bu yaştaki ilk eğitimdeki olası risk erkende belirleyerek hazırlayarak bir erken müdahale uygulaması.
  • 5) 0-6 Yaş Özel Eğitim, erken devirde gelişim riskleri ile ilgili hazırlık kursları hazırlık hazırlıklarıyla ilgili bir uygulamadır.
  • 6) 3-6 Yaş Marifet Temelli Eğitim Merkezi, 0-3 yaş Aile eğitimi alan 3-6 yaşki kurumsal olarak marifet temelli atölye programlarıyla desteklendiği bir okul öncesi eğitim eğitimidir.
  • 7) 6-8 Yaş Atölye Temel Eğitim, ilgili yaş gruplarındaki satranç oyunları, robotik eğitim, STEM, P4C uygulamalı atölye programlarını içerir.

Erken Çocuk Gelişimi “Yenişehir Eğitimi” ile ilgili tüm uygulamalara bütüncül bir bakış açısı kazandırma çocukluğumuzdur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.